Jump to content
FAS Goran
dasabaja

Punto mk.2 - krađa benzina

Recommended Posts

Dajem popust za clanove foruma i kluba ostavicu barem 10% izvucene cifre goriva al bre upisite brojeve tablica da znam ko nije clan foruma da ga odeljem do kraja....

hahahha

Share this post


Link to post
Share on other sites

zbog slabog odziva akcija zavrsena sad nema vise popusta za clanove... niko nije hteo da ostavi registarski br...

Share this post


Link to post
Share on other sites

.

Alarm imam na oba auta,na Stilu je fabricki a na Puntu je ugradjen sija dioda oci da istera, inace sad parkiram da ih vidim s prozora oba ,cca max 150 metara i onako nisam isao u lov odavno :2guns: ,al u karabin ne ide biber so origano i ostali zacini a od lovacke municije (olovne bez kosuljice tesko ko moze da zakrpi) a meni se ne robija znaci ostaje samo :vava:

Ma moze lovacka municija takvo punjenje :) malo baruta i zacina i milina :) nece mu pasti na pamet da udje opet u dvoriste :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to mogu oni koji imaju dvorište, štaviše ja bih samo pustio psa pa neka njemu objasni da je on samo poštar, ali mu i to džabe jer moj pas ima poseban pik na poštare :rofl: . A zamisli situaciju tebi stoji auto na parkingu ispred zgrade, sa druge strane tvog prozora, naiđe neki klinac i krene da čačka i lupiš mu par šamara, posle toga ne bi smeo više tu da parkiraš pola godine jer je sasvim realno za očekivati da ti jednom zbog toga demoliraju auto. I koga onda da juriš? Lepo neki alarm stavi koji reaguje i na otvaranje poklopca rezervoara, evenutalno sa pejdžerom i što glasniji i da rasteruje stoku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e bre ljudi meni svaka 3 meseca ukradu bar 25l iz punta,e sad juce sam konacno ugradio mrezicu i to sam gledao coveka kako vari 3 mrezice na moj rezervoar.Nadam se da ce da mi to resi problem,jedino se plasim da mi ne izbuse ceo rezervoar ili ono crevo kod tocka pa da se tu napoje.Inace prosle zime sam navatao jednog gancija u 4 ujutry ja mrtav smrznut i pijan a on klinac od 13 ,14 godina .Zao mi bilo da ga bijem rukama pa sam ga izgazio nogama.Pored mene u kraju je dom i pun je gancija tako da jedino tenk da vozim moze da mi pomogne da me ne kradu.Citam ovaj forum i ne verujem da nam se vecini isto desava.Ja imam centralnu ali kola mozes da odneses pre nego sto se ona upali,reaguje samo na otvaranje vrata ili prozora ostalo sutiranje u gume ,mrdanje kola ili otvaranje rezervara ne ferma 2 posto.Sta uraditi da kad se otvore vratanca rezervoara auto pocne da pisti ili svetli ili nek eksplodira ne mogu vise da se nerviram.Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace prosle zime sam navatao jednog gancija u 4 ujutry ja mrtav smrznut i pijan a on klinac od 13 ,14 godina .Zao mi bilo da ga bijem rukama pa sam ga izgazio nogama.

Po meni si ti uradio goru stvar što si tukao dete od onog koji krade i imao je puno pravo da te tuži. I ja sam ogorčen kada mi nešto zafali na kolima ili kada me neko ogrebe na parkingu, udari biciklom u kola ili slično, ali daleko od toga da bih dete udario. Trebao si malo da se izdereš na njega, da mu kažeš da vrati sve nazad i put pod noge, čudi me što se ceo dom nije okupio i zapalio ti auto.. Već je rečeno šta da se radi sa tim, odeš kod majstora da ti spoje alarm na poklopac rezervoara, evenutualno alarm sa pejdžerom na isti način spojen i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba mlatiti, samo ruke do lakata. Do tada snalazite se po volji i svaka mučna idea je dobrodošla. Najtužnije je da lopovi imaju prava, od kada ? Dokle ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511

Napisao sam da sam bio pijan ,zato sam ga prebio inace trezan bi sigurno razmislio mozda opalio mu jedan samar i to je to.Mada Dusanov zakonik je bio keva ,svakom lopovu ruka do lakta pa da vidis dal i se kralo.

Inace icicu do majstora da mi spoji zicu sa centralne na vratanca od rezervoara,jes da sad imam mrezicu al neka bolje i to da imam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se ja da nam trebaju restriktniji zakoni i pisao sam već u nekoliko tema da mi je omiljeni Teksaški zakon gde možeš slobodno da obesiš čoveka ako ti uđe na posed i posle samo pozoveš policiju da prijaviš, a imaju i još par lepih zakona za krađe tako da za neku sitnicu kao za krađu bicikla može lagano da se odleži par godina, a za velike prekršaje ima i stolica, ali svakako ne podržavam da svako uzima zakon u svoje ruke i izvodi neko svoje tumačenje istog jer jedino do čega možemo da dođemo tako je da napravimo i od ovako polu-divlje Srbije Divlji Zapad.

Gledao sam brdo situacija kada ogorčeni ljudi uzimaju zakon u svoje ruke i posle im se to obije o glavu. Baš pre neki dan sam slušao priču o čoveku koji je napao drugog čoveka koji ga je udario u kolima i na kraju ispao kriv za sve i očekuje ga sada astronomska kazna ili 15 dana zatvora..

Za kola bih ja ipak stavio što bolji alarm i povezao ga na taj poklopac+ stavio nalepnice za alarm svuda po koilma jer to definitivno radi protiv lopova. To sa centralnom bravom se lako otvori uz šrafciger i polugu i samo ti naprave još veću štetu.. i najvažnije od svega pazi dobro gde parkiraš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za zaštitu creva koje ulazi u rezervoar, ispred desnog točka, postavio sam plastična pod krila (levo i desno) koja sam kupio u AP sportu za 750 din po komadu. Sada manje buke dopire od zadnjih točkova što se knjiži kao dvostruka korist.

Za ostale probleme sa neljubaznim ljudima i ostalom stokom:

magnum_4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi da se ne lazemo svi smo mi po nesto nekad u zivotu ukrali tako da ne vidim svrhu postojanja ove teme... A vi nazovi posteni ne osipajte paljbu znate onu staru izreku: baba o ustipcima a qurva o postenju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

baba kad ce ti ustipci, nesto sam gladan

nije realno da krivite coveka, sta je trebao da mu kaze, nemoj sine ja sam sirotinja nemoj od mene da krades,

slomis mu i ruke i noge, ostavis ga tu da zavija i da cvili, parkiras auto na drugu stranu ulice i pravis se lud, a on neka dokaze da si ga ti tuko sa razlogom ili bez kako mu volja

a posle neka dodje da demolira auto, ako je toliko lud

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ga prebio ,i ne zalim zbog toga .

Sto se tice ovoga za krilca sjajna ideja sad cu da pogledam na AP sportu da lijos postoje pa da i ja pazarim.Nije skupo a resava buku i busenje creva.

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

drpiše i meni sinoć iz punta 2, 10- ak litara benzina.ruke im se osušile,sva sreća pa vozim na plin i nije imalo više od 10 litara da se istoči. skinuli su poklopac sa ključem i izvukli čorbu. za kolegu iznad,ako si ga prebio,trebao si i ruke da mi polomiš za nauk.ako krade sa 13,14 godina,šta će da radi sa 30? nemam ideju kako da zaštitim rezervoar. sad sam na rezervi pa neka kradu mamicu im $#"$#"#.

ps.pogledao sam i creva koja se nalaze kod zadnjeg točka,ima neko tanko, prečnika ne većeg od 5,6mm,i ono je isečeno,da li neko ima ideju od čega je?

Edited by mare batica

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo vec 3 dan auto parkiram i za sad ne fali benzin ,dal ih sprecava mrezica ne znam nadam se da vise nikad nece da me diraju kad provale da sad ne moze da se vadi. a i ja kad gledam auto otpozadi kod zadjnjeg desnog tocka ima neko tanko crevo koje kao da je oblepljeno izolir trakom ili necim vec sve je iskrzano tako da ce krilce to lepo da pokrije.Cena u AP sportu - 958.00din,

Pozdrav,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj savet vam je kupite negde onaj plasticni cep od plina i zalepite na branik, lopov automatski zna da ste na plin i verovatnoca da ce veoma malo benzina naci i tako 7 od 10 ima da odbije :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :scooter: :scooter: :scooter: :scooter: :scooter: :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To može samo na belim kolima, sa tamnim će teško da primeti u mraku :laughing: Jedino da polepe svuda nalepnice TNG, ali opet ne pomaže ako je nepismen lopov :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sa nadam da ce da radi posao i da ce ganciji da me zaobilaze jer ce da misle da nema benzina unutra.Bar jedan trosak manje jer sam ovaj mesec vec pukao fine pare na auto a jos me ceka.

11K obe sajle menjaca,2500din mrezice,3000 ruke majstorima,pa sad me ceka jedno 7 do 8 soma kocnice prednje i zadnje i zamena letnjih guma zimskim...ma uzas samo da vidim nekog da mi dira benzin sve troskove ce da mi plati :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ugradjujte mrezice,zastitne plastike,alarme i bodljikave zice jer gancija je sve vise a benzin sve skuplji pa vi izracunajte...Sad nesto razmisljam meni su sva 3 puta ukrali corbu u petak uvece,sto znaci veceras oko 3 cu da izadjem malo da se prosetam onako metodom nogu pred nogu...koga navatam najebo je. :2guns::horse:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...