Jump to content
FAS Goran
dasabaja

Punto mk.2 - krađa benzina

Recommended Posts

Evo sad čitam ovu temu i ne verujem da ima ovoga. Ja lično ne znam kako bih reagovao da vidim da mi se neko vrzma oko auta. Verovatno bih našao neki štap i umlatio ga ko vola, pa da mu ne padne na pamet više da pogleda auto, a kamoli da mu priđe. A što se zakona tiče, čitam na mondu za onoga što je ubio provalnika da će mu staviti na teret neko krivično delo ali ne znaju još koje. Pa šta je trebao da radi, da možda i ponudi kafom provalnika?
Evo ako nekoga interesuje: http://www.mondo.rs/s291071/Info/Hronika_i_Drustvo/Kako_je_izgledala_drama_sa_provalnikom.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se učlanim u klub. Preksinoć (10 na 11.jul) na parkingu, meni i dvojici (najmanje) komšija posisali gorivo. Ostavili nam čepove na krovovima i na zadnjem brisaču. Komšiji pored goriva razbili i bravu i ukrali radio. Imao samo oko 20l benzina. Ostavili mi goriva da upali i da auto radi bukvalno 3 sekunde. Posle toga nisam mogao da upalim. To se desilo u ulici Kraljice Katarine na Banovom Brdu.

 

Čep mi je sigurno bio zaključan jer ga uvek zaključavam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo, imao sam iste probleme dok je u mom vlasnistvu bio jedan punto jtd mk2. Ziveo sam u blokovima Nbgd i cesto se desavalo da su mi isrkali gorivo. Evo kako sam ja resio problem:

-moj tast je napravio prohromsko sito po unutrasnjim merama creva za punto mk2, koje sam ugradio na mestu gde je ulazak creva u rezervoar (tzv lula rezervoara)

-postupak ugradjne je veoma lak, jer vam treba samo dizalica, odvijac srafova za tockove i srafciger za selnu koja zateze crevo.

Od kad sam ugradio sito, samo par puta mi se desilo da nadjem ili ne nadjem cep koji su kradljivci bacili pokusavajuci da mi isrcu gorivo, posle toga ga vise nisu ni dirali. Gorivo je naravno ostalo netaknuto u rezervoaru. Crevo sam otvarao i prohromsko sito sam proveravao posle dve godine, nije se pomerilo sa mesta i ostalo je netaknuto kao prvog dana kada sam ga stavio.

E sad, vidim da ljudi jos uvek imaju iste probleme, pa sam resio da pomognem koliko mogu:

kod mene se nalazi jos par komada tih prohromskih sita po tacnim merama za crevo ovog modela, pa ne bi bilo lose da ako neko ima mogucnost da umnozi (napravi) toga jos i eventualno podeli forumasima, da se svi zauvek otarasimo problema istakanja goriva iz ovog automobila! Materijal ne bi trebao da je skup.

Mozete me kontaktirati na pvt, ja zivim na Novom Beogradu. Pozdrav ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Too lutko :cheers:  Neka se javi coveku neko ko je blizu njega pa da patentiramo pronalazak i da se spasimo za u buduce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel to pase i na 1.2 benzinca ? Ako da i ja sam zainteresovan ! :)

Послато са Skate користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitao ja Gorana dal da stavim sito,kaze da je montirao pa su se vracali sa probusenim rezervarima,i ja sam u blokovima Prosto ne znam sta da radim :realmad: :realmad: :realmad: :realmad: :realmad::wallbash: :wallbash: :wallbash::2guns: :2guns: :2guns: :2guns: :2guns: :2guns: :2guns: :2guns: :2guns: :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo alarm na poklopac rezervoara i pejdžer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I puška neka da se instalira na prozor. Kakvi su ljudi i nema drugog načina..

 

@Gorancce kako su krenule stvari možda je i najbolje rešenje uzeti neku garažicu u blokovima pa makar malo i šetao do stana od nje. Ne znam kako se kreću cene, ali sam video da ima u 45om garaža u koje komotno staju 2 vozila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom u 45om je po 1 auto. Možda ako je neko odavno ogradio, ali kod mene nas 7 deli onu jednu malu garažu.

Ja plaćam za Alfu 40e mesečno. Nije malo, ali ne znam koliki je ceh za gorivo. Možda da ugradiš plin?

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bude prilike potrudiću se da ti pokažem garažu kod jednog drugara. Nalazi se tačno u ravni sa pretposlednjom stanicom tramvaja i rekao bih da ima više od 10ak metara dužine. Mada je dosta stara tako da je moguće da je nešto davno prepravljeno

 

Što se plaćanja tiče pored ovolikog skidanja svega živog sa kola i krađe benzina koliko god da platiš na dobitku si ako ti auto nije na ulici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

opet su mi drpili benzin, drugi put u roku od godinu dana. i najbolja zastita je sipati za soma dindzi pa nek se hebu, i onako sam bio na rezervi. taman su posrkali onaj talog i mulj dole sto se uhvati,tako da kad budu sipali u svoja prevozna sredstva, nece se dobro provesti :laughing:.  mamicu im lopovsku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Investiraj u Wireless kameru (ako ti je blizu gajbe parkiran auto) i nahvataćeš ih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

blizu mi je gajbe, ali cu investirati u olovo. taman da se odmorim u mitrovici, na svezem vazduhu :2guns::laughing: .  mada posto sam starosedelac, znam da je i u srecnija vremena  ( pa i za  vreme JB Tita) bilo drpisanja naftnih derivata, bas tu u kraju. ne vredi se nervirati.  jbg blokovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene su lopovi vrlo vešto i krajnje jednostavno odradili posao: lepo skalperom zasekli plastično rebrasto crevo koje vodi od ulivnika u rezervoar. Na nesreću,to rebrasto crevo je veoma pristupačno, što bi se reklo ''na izvol'te''. (To je ono crevo što se vidi pri dnu blatobrana zadnjeg desnog točka) Nekako sam uspeo privremeno da rešim nekim armiranim gumama, ali to još uvek nije ono pravo rešenje. Da nevolja bude veća, nikako ne uspevam da nađem odgovarajući deo na auto-otpadima. Jedino da strpljivo tražim dok ne nađem, jer iskreno, ne daje mi se za nov deo 14500 rsd :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je samo crevo u pitanju, firma moje zene cesto uzima razna creva u firmi PRIMAHOSE ili HIDRAULIK 2S. Probaj da skines taj deo i samo odnesi u neku od njih pa ce ti oni napraviti isto takvo ako mogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosle noci mi je neko isisao 20l corbe iz mog puntaca. Mesto: parking  u Zrenjaninu ( da ne navodim tacnu lokaciju zbog mogucnosti da lopuze citaju ovo ) Vreme: negde iza ponoci 7.oktobra. Jutros sam video pri startu, da se lampica od rezerve ne gasi. Cak pomislih u prvi mah da nesto sa meracem nivoa u rezervoaru nesto nije kako treba ali vec se sledeca pomisao ostvarila, nazalost. Cep je bio naslonjen na rub cevi od rezervoara. Ovde na forumu je neko napisao da se na silu cep moze skinuti, sto je i kod mene bio slucaj jer sam ga otkljucao pa ga vratio na mesto i okrenuo u desno da skljocne nekoliko puta pa ga zakljucao. Mislim da je ugradnja mikroprekidaca na poklopac dobro privremeno resenje pa cu pokusato to. Bojim se da mi se ne okome na auto i naprave vecu stetu od srkanja corbe. Naravno da sam prijavio policiji, ali koliko vidim nema leba, jos mi pandur rece na izlazu iz zgrade da im javim ako nesto saznam. Katastrofa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene i da isisaju, nema neke štete, osim posebnih prilika, sipam po 20km, ili 10€, 9L.  Rezerva majka :laughing: Ali sad sam se i ja zabrinuo, ovde u Banja Luci. Ko zna, svašta se desi, a kod mene čep nema ključa, samo otvoriš poklopac, i odvrneš. Pa majku mu 'talijansku, kakav je to dizajn?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za normalna tržišta, a ne naše gde bi ti i žvaku iz usta ukrali  :laughing:

Inače, nije to retkost uopšte da čep nema ključ i na novijim kolima, pogotovu ako je poklopac rezervoara vezan za centralnu bravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto kakav dizajn: Imao ključ - nemao ključ ostade bez goriva :). Pitanje je samo u kakvoj si sredini i da li ima zainteresovanih za robu. I meni su isisali na Čukarici. Znači da ih ima na sve strane. I to su ordinirali na sred ulice, jer je auto parkiran pola na trotoar pola na ulicu, a strana gde je čep je bila na ulici... Moje rešenje je da sipam za 1000din kad negde krrenem, dok se vratim tu već više nije 6l nego manje :D. E sad ako ih iznerviram ima da mi probuše rezervoar... Nego jednom će neko dobro da ih isprepuca kad ih uhvati tako da se nadam da će svaki od njih uskoro da pomiriše nečiju pesnicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne idu sami. Tako da bi bilo više od jedne pesnice. Ono što sam i pisao ranije, alarmi (+mikro prekidač)sa dojavom  i wireless kamere (ili neke druge sa opcijom snimanja).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ivan ik nemoj da odajes tajne da te nebi klepio sa mojim srecnim lopovskim kanisterom zapremine 20l... Ruska proizvodnja... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za normalna tržišta, a ne naše gde bi ti i žvaku iz usta ukrali  :laughing:

Inače, nije to retkost uopšte da čep nema ključ i na novijim kolima, pogotovu ako je poklopac rezervoara vezan za centralnu bravu.

Ma jok bre, kod mene sve rukom. Centralna je samo za vrata. Otvoriš poklopac (rukom) , odvrneš čep (isto rukom), i sisaj. Samo mene zanima, ima li kakav fabrički način zaštite na Tipu, '89-o, tipa krivine, mrežice, sve spominjano gore?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Staviš mrežicu, a on šrafciger i lavor. Za to nema lepe zaštite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni su sinoc u kraju (Banjica) naboli jedno 20l benzina citajuci temu sam shvatio ili da stavim prekidac na vratanca od rezervoara ili da gancia cekam pa da ga sa tim istim gorivom polijem i da ga jurim sa sibicom/upaljacem dok mi ne dosadi i onda da mu kazem da je bolje da ga vise nikada ne vidim....... ovo drugo mi deluje zanimljivije al nazalost nemam toliko slobodnog vremena tako da cu probati ovo prvo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...