Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Taj lonac je komplikovanija varijanta lonaca za Stila i njegova cena je IMASAF 8500 dinara.

Zamenska varijanta u domacoj varijanti je 5000 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, interesuje me da li vršite proveru prohodnosti auspuha? Ili kako se već zove, naime, menjao sam ceo izduv od pancirnog creva pa do kraja pre 2.5 god ali nekako mislim da možda ima negde začepljenje (ili tripujem) i koliko bi to zadovoljstvo koštalo?

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad pitanje totalno nevezano za talijane :whistle:

Toyota Yaris 2(1.0). Da li je moguće (i da li je preporučljivo) ugraditi pletenicu da bi se smanjile vibracije na leru. I da li je moguće još prigušiti zvuk a da se ne utiče na rad motora i performanse?

Share this post


Link to post
Share on other sites

endbringer

Citao sam o tvom problemu i odgovor je sledeci. Koliko sam ja upoznat niko kod nas u srbiji ne poseduje uredjaj za proveru auspuha. Mi imamo u planu da ga nabavimo ali trenutno nam nisu dostupne kvalitetne informacije gde da ga pronadjemo. Sa druge strane problem auspuha je toliko kompleksan da i taj uredjaj nikako nam ne donosi 100%tacnu informaciju. Mnogo je kvalitetnije i pouzdanije proveriti izduv u servisu gde se oslanjamo na iskustvo i neko do sada steceno znanje. Imam mnogo faktora koji uticu na pritiske u izduvnom sistemu. Mislim da je poseta servisu najbolje rešenje gde ćemo uz odredjeni razgovor i pregled ustanoviti da li je kod tebe izražen taj problem..

Što se tiče cena...preglede automobila ne naplaćujemo..pogotovo ne članvima ovakvih foruma...

@Migun

U koliko automobil ne poseduje flexi crevo u fabrickom izdanju nije preporucljivo. Srbi vole da ga "budže" ali to je ipak budženje. Problem definitivno nije do flexi creva već do nečega drugog. Fleksi crevom bi mogao da rešiš posledicu ali uzrok ne..treba se usresrediti na uzrok problema koji mozda i ne potice od izduvnog sistema..

Da li se može prigušiti zvuk? Naravno da može kvalitetnim izduvnim sistemom koji poseduje fabričke karakteristike. To je jedino pravo i kvalitetno rešenje..Ovde proizvodjač auspuha ne igra nikakvu ulogu već isključivo auspuh koji je jednak fabričkim karakteristikama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subotom radimo od 9-14..

Molio bih sve clanove da mi pitanja ne postavljaju putem pp jer cu iskljucivo u ovoj temi odgovarati na pitanja.

Smisao mog bitisanja na ovom forumu nije da sebi pribavljam poslove vec da svojim edukativnim postovima, pokusam da dam doprinos kvalitetu i razvoju foruma. Sa druge strane ovakvi forumi i moja ucesca na njima daju nam priliku da se izrazimo i pokazemo drugima da smo vrlo, pristojni, edukativni i profesionalni..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest maliomladinac

Sve pohvale momcima. Skroz korektni, korektna cena, korektna usluga... Fantasticno :)

Prevazisli su moja ocekivanja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto nisam primetio da imate u ponudi, postoji li sansa da nabavim kod vas auspuh za Fiat Coupe 2.0 20V Turbo, 162 kw... Ako moze cena po segmentima, prvenstveno za zadnji lonac. Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@maliomladinac hvala na pohvalama.. :welcome:

Postoji sansa da se uveze i cena je oko 20.000 dinara...Mora da se ceka oko 30 dana.

Moze da se uradi kod nas u servisu i cena je 9.000 dinara. Naravno u pitanju je zamenska varijanta zadnjeg lonca.

Edited by Ryan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je ta zamenska varijanta "blizu" fabrickom modelu? Da li biste mogli da mi posaljete zadnji lonac kurirskim sluzbama? :rolleyes: Ja bih ovako nesto sa hromiranim zavrsetkom... :thumbup:

21769.jpg

Edited by alfa&omega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji sansa da se uveze i cena je oko 20.000 dinara...Mora da se ceka oko 30 dana.

Moze da se uradi kod nas u servisu i cena je 9.000 dinara. Naravno u pitanju je zamenska varijanta zadnjeg lonca.

Napravio sam gresku u pitanju su cene za prednji i zadnji lonac u obe varijante. Kod Imasafa oni idu u kompletu pa je zato cena 2000 hiljada. U domacoj varijanti zadnji lonac je 4000 a prednji 5000 dinara.

Koliko je ta zamenska varijanta "blizu" fabrickom modelu? Da li biste mogli da mi posaljete zadnji lonac kurirskim sluzbama? :rolleyes: Ja bih ovako nesto sa hromiranim zavrsetkom... :thumbup:

21769.jpg

Zao mi je ali nemamo kalup za taj model automobila. Iskljucivo mozemo da ga odradimo kod nas u servisu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguce ovako nesto izvesti na postojecem stilovom izduvu :)

1850011588.gif

Znaci iz fabrickog lonca ovako nesto izvesti i da li je uopste to preporucljivo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo tesko pitanje..tek kod nas u servisu mozemo da utvrdimo da li moze i ima mesta ili ne..zao mi je ali ovako ne mogu da ti odgovorim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Molim Vas za cenu komplet auspuha iza katalizatora za Fiat Tipo 1.6 i.e. 55kw,'94 god. Iza katalizatora ide cev pa presioni lonac pa cev pa zadnji lonac? Negde kazu da presioni lonac svi izbacuju pa me zanima njegova svrha i da li se sme izbaciti. Nikola

Edited by nikoola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ja jedno pitanje kao totalni vanzemaljac :D

Ugradio sam pre par meseci na svoju Ford Sierru 2.0 dohc imasaf zadnji lonac... hteo bih da stavim neki lep ukrasni prohromski završetak (klasika jednocevka),čisto da ne bude onaj impotentni fabrički završetak na dole ko na dizelima :)

Pa me zanima koje su vam cene završetaka i koja je cena ugradnje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Molim Vas za cenu komplet auspuha iza katalizatora za Fiat Tipo 1.6 i.e. 55kw,'94 god. Iza katalizatora ide cev pa presioni lonac pa cev pa zadnji lonac? Negde kazu da presioni lonac svi izbacuju pa me zanima njegova svrha i da li se sme izbaciti. Nikola

Domaca varijanta bez presing lonca vec umesto njega alternativni lonac 7500 dinara sa ugradnjom i garancijom dve godine

Imasaf sa presing loncem 9500 dinara takodje sa ugradnjom i istom garancijom

Nasa preporuka je ne izbacivati srednji lonac zbog kvaliteta zvuka..

@Markedjani

U ponudi nemamo ukrasnih izduva. Ako doneses svoj izduv ugradnja je 500 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo nekada ali su dobavljaci nabili cene i sramota nas je da nekome kazemo da izduv kosta 30-40 eura..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ryan-e, ajde i ja da pitam nešto... Zadnji lonac mi je izgoreo, a danas i načisto otpao (već sam ga 2 puta krpio)... Mislim da je vreme da se zameni... Ono što me interesuje je da libi mogao da uradite nešto slično kao što sam imao (vidi dole na slici kako je izgledao), a to je da od srednjeg lonca ide do zadnjeg (na kraj lonca zavaren prohromski završetak), a iz zadnjeg lonca je išla jedna cev do "desne" strane na kojem kraju je isto zavaren prohromski završetak(desna strana je bez lonca)... da limožete da izvedete da napravite isto kao što je bilo, eventualno neko bolje rešenje(sa sečenjem branika ili tako nešto) pošto je auto spušten 6 cm, a auspuh je bio još niže, bukvalno na 5cm od zemlje, pa sam ga kačio više puta o zemlju... Evo i slika:

36rEr.jpg remus_system.jpg

Na prvoj slici je moj auto kako je izgledao, a na drugoj kako je bilo urađeno. Znači do srednjeg lonca je sve u redu, a zadnji lonac bi trebalo da se stavi novi, i da se nekako postave i prohromski završeci...Mogu sutra da slikam eventualno da vidiš šta je ostalo od delova... :thumbsup: Ako ništa drugo,mogu doći na licu mesta da vidite,samo me pre toga interesuje da liradite tako nešto... Pozdrav

Edited by berni1756

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principou moze da se odradi i radili smo vec. Mozes pogledati kako je to ispalo na mazdi 323F

http://www.auspuhservisljuba.com/auspuhservisljuba/index.php?option=com_content&view=article&id=52&Itemid=30

E sada za to je potrebno planiranje i da se detaljno pogleda da li ima mesta i kuda cevi mogu da idu. Najbolje da navratis do nas pa da zajednicki nadjemo nekoza tebe prihvatljivo resenje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principou moze da se odradi i radili smo vec. Mozes pogledati kako je to ispalo na mazdi 323F

http://www.auspuhservisljuba.com/auspuhservisljuba/index.php?option=com_content&view=article&id=52&Itemid=30

E sada za to je potrebno planiranje i da se detaljno pogleda da li ima mesta i kuda cevi mogu da idu. Najbolje da navratis do nas pa da zajednicki nadjemo nekoza tebe prihvatljivo resenje..

A koliko bi to otprilike moglo da izađe (od - do) sa radom i materijalom? Otprilike me interesuje? I koje Vam je radno vreme sada zbog praznika(početak januara)? Trebalo bi 4.da idem za Beograd povodom drugog nečeg, pa bi svratio da vidimo to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena pi odprilike bila oko 7000 sa tvojim zavrsecima..na zalost slobodne termine imamo tek posle Bozica..Mozes da svratis da pogledamo od 3-6 januara ili da slikas postojeci auspuh na kolima da bi smo znali sta tacno zelis..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...