Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Saveti pre kupovine...

Recommended Posts

Ko da mi testira neregistrovanu multiplu bipower pre kupovine ja bih hteo TIM servis ali auto je neregistrovan i stoji na placu u kaludjerici.

 

Ko je solidan serviser a da radi preglede po lokacijama.

 

Pozdrav

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bez testiranja u servisu nema govora da uzmem auto, mozda od dobrog prijatelja da ali od nepoznatog ni lud.

 

On je u stilu kao da ja znam za njega i da je njemu cast na prvom mestu i da po automatizmu ja njemu treba bez-rezervno da verujem.

http://www.polovniautomobili.com/oglas3876280/fiat_multipla_bipower_top_stanje/

 

a69bf0278404054.jpg

 

1842e4278404058.jpg

 

a8d23e278404385.jpg

 

 

Ono sto ja zakljucujem po slikama levi far bije na neku svoju stranu i zazor na haubi pored levog fara je veci nego kod desnog fara.

Enterijer na slici deluje da ima mnogo vise od 97000km.

I kao zadnja stvar nije logicno da na 70 i nesto k km radi veliki servis.

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klikni na link na polovnim automobilima ima jos slika i od pozadi, i ako ti nije frka ajde mi tacno zaokruzi zonu gde jede gume, meni prednje deluju bas istrosene pa ne znam po slikama da uocim da ih iznutra jede.

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodat je dok sam stigao da ga pogledam.

 

Multiple bipower koje valjaju jedva da ostanu 2 dana u prodaji. Uglavnom ovo sto stoji po oglasima je djubre razrovano.

 

Problem su i ljudi koji kupuju na slepo, tako da em navikavaju prodavce em nema vremena da se auto istestira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodat je dok sam stigao da ga pogledam.

 

Multiple bipower koje valjaju jedva da ostanu 2 dana u prodaji. Uglavnom ovo sto stoji po oglasima je djubre razrovano.

 

Problem su i ljudi koji kupuju na slepo, tako da em navikavaju prodavce em nema vremena da se auto istestira.

Ljudi opet je prodavac oglasio auto, navodno kupac je odustao zato sto atest za metan ne moze da se uradi po normalnoj proceduri, vec institut Vinca trazi potvrdu odnosno dokument od agencije za bezbednost, a navodno taj dokument se ceka 20 dana posto pravnik koji to radi nije tu.

 Tako da kao nije dovoljna samo Fiatova potvrda da je sve fabricki.

 

Ja bih pre rekao po slikamagepeka, posto vidimo da rezervni tocak ne stoji na svom mestu, da je neko vrsio neke prepravke, recimo da su umesto zamene originalnih boca stavljali torusni gasni rezervoar i da u tom slucaju vise nije fabricka situacija, te da taj sistem uopste i ne moze da ide na atest. Jer valjda starije od 5 godina ako nije fabricki ugradjeno mora da se skida i stavlja novo. Svasta moze biti.

 

 

Sta vi mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodat je dok sam stigao da ga pogledam.

 

Multiple bipower koje valjaju jedva da ostanu 2 dana u prodaji. Uglavnom ovo sto stoji po oglasima je djubre razrovano.

 

Problem su i ljudi koji kupuju na slepo, tako da em navikavaju prodavce em nema vremena da se auto istestira.

Problemi su ljudi kao sto si ti .....a ne kupci.Lopdemack video sam tvoj post na drugom forumu i ja sam gledao onu Multiplu,ali dok sam se snasao za pare ona je prodata.Zar te nije sramota da sasvim dobar auto onako opises? Sta si nasao onde da ne valja? I odakle ti pravo da tudju svojinu kacis po  forumima?Slucajno isto kupujem Multiplu i nadjem te i na ovom forumu. Zar postoje takvi ljudi kao sto si ti? Kupujes dijagnostiku za auto? Izvini koliko to para dajes za auto  10-15000e,pa ti treba dijagnostika?Za tebe jos ni Fiat nije napravio auto.Takve kao ti bih ja poslao direktno u fabriku pa biraj auto po zelji.. I da na onoj Multipli su "radili br sasije,sekli je od dve pravili jednu,stavljali plasticne boce za metan ,Itd.".U kom svetu li ti zivis? Ne bi me bilo briga sta pises da licno nisam gledao auto sa odlicnim majstorom za Fiata. Auto je bio odlican,vlasnik se usrecio sa njim, a ti pravac u Torino po novu Multiplu. :right: i spemi paaaaaaaaaaaaaaare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, nov sam ovde, ali intenzivno iscitavam forum vec danima jer treba da kupim porodican auto (karavan ili slicno). Moram da kazem da sam odusevljen nivoom, ozbiljnoscu i duhom ljudi na ovom forumu. Nisam neki poznavalac automobila ali uz ovaj forum mislim da polako postajem jedan. Drugar, (majstor za italijane) mi je nahvalio Libry (1.9 jtd naravno) a plan je bio da uzmem neko 2005 godiste... Iskreno jos se nisam odlucio iyme]u libre, crome ili eventualno stila... Za pocetak imam jednu veliku nedoumicu... pored cele price o ekonomicnosti pomenutog motora, kako je moguce da prema ovom sajtu Croma sa istim motorom (koja je znatno tezi auto) ima bolju potrosnju po gradu??? I da li je to stvarno tako?

 

cxcb14295.jpg

 

cxcb14296.jpg

http://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=6799

 

Voleo bih da cujem misljenje ljudi o libra vs croma (1.9 jtd 2005 god. npr)!

Ako je vec pisano o tome molim vas da mi date link...

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre svega dobro dosao i hvala na lepim recima o forumu i clanovima :thumbup:

 

Posto jos uvek imas nedoumicu koji auto da izaberes izmedju Lybre,Crome i Stila baci pogled na ove teme:

 

Nova Croma iz prve ruke

 

Savet pri kupovini Fiat Stilo

 

Pomoć pri kupovini Lancia Lybra

 

 

Vezano za potrosnju Lybre i Crome bitno je naglasiti da to nije bas isti motor.

U Lybri je Unijet 1.9 115ks;u Cromi Multijet 1.9 120ks

Multijet je noviji unapredjen JTD i izmedju ostalog poboljsanja se vide i u potrosnji.

 

Ovi fabricki podaci se uzimaju kao orjentir,tako da to ne treba previse da te brine.Pogotovo kad pricamo o potrosnji u gradskim uslovima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

U potrazi sam za novim autom jer je sadašnji Puntić postao mali za moju proširenu porodicu. :)

 

Treba mi savet iskusnijih oko izbora novog automobila.

 

Neki okvirni budzet je oko 4.000€. Može da ide koji procenat iznad, ali s konkretnim benefitom.

 

Bitne informacije:

 

- Ne prelazim puno km, oko 10.000km godišnje

- 95% kilometraze je po gradu

- Mora 4\5 vrata

 

Dileme koje imam:

 

  • Benzinci  - prevelika potrošnja po gradu, izdržljivost motora u odnosu na km
  • Dizelaši - skuplje održavanje, velika km sa kojom dolaze
  • Karavan - koliko je praktičan, a koliko se gubi na upravljivosti i cimanju oko parkiranja
  • Monovolumeni - šta se dobija, a šta gubi u odnosu na klasičn limuzine\berline

Da ne tupim, ako neko hoće da pomogne, neka napiše predlog koji auto za ove pare i zašto.

 

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na temu Benzin vs Dizel tj . tvoje prve dve dileme, je puuno napisano:

 

Benzinci vs. Dizeli

 

prelistaj temu i imaces mnogo jasniju sliku.

 

Za druge 2 dileme cini mi se da ces sam morati sebi da pomognes.Pre svega zavisi koliko ti je neophodan dodatni prostor..O upravljivosti ne brini,a za parkiranje uzmes parking senzore i resen problem ;)

 

I slobodno nastavi da pises u ovoj temi:

 

Automobil do ____ evra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ovde ne bih dalje ni pisao :) Ako budžet može još malo da se rastegne Bravo mi deluje kao najbolje rešenje i to 1.6mjet jer mi on deluje kao savršen kompromis snage i male potrošnje po gradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Male :) Za te novce od manjih gledaj stilo ili AR 156 (karavane). Licno, bih za te pare uzeo mnoogo dobrog punta 1,3 od vlasnika i bio bih miran sigurno 5godina!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Male :) Za te novce od manjih gledaj stilo ili AR 156 (karavane). Licno, bih za te pare uzeo mnoogo dobrog punta 1,3 od vlasnika i bio bih miran sigurno 5godina!

Ako ce vec da gleda karavane,mozda bolje da gleda Lybru pre nego 156? Za te pare,(a i manje) moze da nadje doooooobru,a znamo sta Lancia moze sve da ponudi,vise nego AR156... Nije sto vozim Lybru,ali... :thumbsup::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...