Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Saveti pre kupovine...

Recommended Posts

Druze, sta god da uzmes imaces ulaganja u auto. Savet je ako je vec igra na srecu, gledaj da je sto mladje i da ti po kupovini ostane para ako iskrsne nesto da ne cuci u garazi... Mislim da je ovo najbolji savet x)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno :D, gledam npr Sildzu 2006 i 2004 imaju istu cenu, cak 2004 ima i vecu, pa sam se setio opreme koju daje 2006 i opreme koju daje 2004, pa mi je tada bilo sve jasno :-)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

.Mislim da jos niko nije radio generalnu na njima i ako jeste to je na nivou statisticke greske.

 

 

Video sam jednu Alfu 147 JTD zrelu za generalku, majstori su je predamnom budzili za prodaju, ja sam dosao u servis za nesto drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja video 2-3 komada zrela za generalnu/bacanje, ali nikada nisam video otvoren jtd, verovatno zato što je dosta jeftinije prepakovati ceo motor nego platiti generalnu pa otuda i ta priča da niko ne radi.

 

Inače, koliko god bio dobar D2, kidanje i velike kilometraže moraju da dođu glave svakom modernom turbo dizelu. Inače, lošija oprema je krenula od 2004god zajedno sa novim rešenjem airbag-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postavis sliku, pa da vidimo. Mene je moja, doduse 4x4 2006. sa pravih 123000 izasla oko 6000 evra (auto uvezen iz svajcarske). Gore sam takodje vidjao Pande 1.3 2004. koje su presle preko 300000, a prodavale su se za 500-600 franaka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram u skorije vreme da uzmem Stila sa 3v godista ne ispod 2002.Pa sam gledao stila 1.9jtd ili 1.6 16v.E sad posto se ne razumem toliko u dizel motore,pa bi hteo da neko ko zna malo kaze sta je bolje i da kazem ekonomicnije od ova dva modela.da kazem plin nece dolaziti u obzir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve smo vec o Stilu do u sitna crevca ispisali u ovoj temi  http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/31847-savet-pri-kupovini-fiat-stilo/ , pa precesljaj malo. Kilometraza koja se prelazi, cena odrzavanja, goriva, u kakvom je inicijalnom stanju auto koji se uzima, sta ocekujes od auta u voznji... Svako od nas ima svoju racunicu - ostacu neutralan :) , a masine u garazi pokazuju moj stav po tom pitanju ;) .

Naravno je da je pozeljno da auto bude mladji, ali (doduse redje i takvi automobili se vrlo brzo prodaju) mozda natrcis i na primerke od vlasnika koji su 2-3 godine stariji od poslednjih serija, ali odlicno ocuvani i servisirani, sa prilicno bogatijom opremom u odnosu na novije i koji su tata za veliku vecinu ovih sa placeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi posavetujte me kako najpametnije da potrosim od 4000 do 4500e. Citam iskustva, pratim sta se prica o placevima i nisam bas najsigurniji sta mi je ciniti! Ukratko najvise me interesuje gradski automobil koji ce biti konkurentan na autoputu kada zatreba. Znaci Grande Punto 1.9MultiJet bi odgovarao, ali sve mi deluje kao nestvarno dobra prica(privlacne ponude)...  Inace za 6-7god. sam presao oko 42000km. Malo priznacete :)   

 

izvinte ako ovo treba da bude nova tema mogu da je otvorim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobru si temu izabrao, a i nadimak :)

 

Sa  ~4500e i ja bih isključivo gledao GP. 

Ono što bi mene u tvom slučaju odbijalo od 1.9 mjet-a je kilometraža koju prelaziš. Malo je to za dizela, ali ako želiš zašto da ne.

Treba da znaš da 1.9 i nije baš gradski auto. Štaviše mnogo im bolje leže otvreni putevi, a samom GP-u i autoput jer ima 6 brzina i bukvalno ide koliko hoćeš. Idu oni i po gradu, ali meni nekako bude žao da toliki motor maltretiram u stani-kreni vožnji.

 

Ja bih u tvom slućaju gledao 1.4 i možda čak i Punta mk2b sa 1.4 motorom i 16v. Jači je dosta od 8v pa može i na autoputu da potegne fino, a i lepo se snalazi po gradu.

 

Što se samog 1.4 motora tiče dobar je, ali većina ima jako kratke menjače pa se zadišu prilično na autoputu. Zbog toga sam ti i rekao mk2b jer ima 6 brzina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahh! Skoro 7 god kinjim fordovog dizelaša koji nije slab(ne menjam brzinu ispod 2000obrtaja kao babe). Volim jake motore, ali u manjim automobilima npr. 205GTi(vozio ga kao klinac). GP 1.9 mi zbog toga sasvim odgovara plus je dizel. Ima ih oko 10ak na nasim oglasima, pa da me upozorite ako je neki plac nepouzdan ili da neki treba da izbegavam. Što se limarije tiče imam drugara koji je fantastičan u tom poslu i on će mi pomoći oko toga. Medjutim ako bi neko od vas pogledao oglase i primetio da se nešto ne slaže(branik od drugogo modela) i kilometraža, a da preporuče neki auto.

 

Potrošnja nije bitna jer ne može vise od TDCi da troši ;)

Servis mogu sam da radim tako da nemam frku oko toga. 

 

 

Fala za nadimak :D

Edited by SeymourSkinner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros sam i krenuo da ti kuckam zbog ovog i najbitnije zaboravim :)
Potraži Duleta021 na forumu i njegov oglas za GP-a(nadam se da nije prodat), jedan od najboljih koje sam video, ja bih ga bez razmišljanja uzeo da nemam Stila.

 

Ako voliš jače automobile GP je pun pobodak. Njegovih 130ks su i više nego dovoljni na njegovu kilažu. A ne troši mnogo definitivno.

 

A za nadimak- baš volim Simpsonove. Šteta su ih pokvarili u zadnjih 2-3 sezone :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au pa taj sam gledao! Ali dok nisam posetio ovaj forum nisam ni mogao da znam da je provereniji od drugih. U suštini taj bi mi odgovarao! Sad ću da mu posaljem p.m. Bolje ja da ga uzmem, nego neko ko ne zna kako da vozi i održava isti. Meni je najbitnija stavka limarija, jer od nje kreću problemi i takav je moj fokus. Prednji desni deo je bio udaran i to je uticalo na motor da bude defektan i da mu curi ulje(mora da se vadi motor da bi se sredio problem).

 

Ma simpsonovi su uvek dobri, evo ti jedne super-budalaštine sa youtube kada si nervozan :

https://www.youtube.com/watch?v=MDtSf9pseOw   

 

:)

Edited by SeymourSkinner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuu i ja bi Duletovog preporucio, ovako po slikama je fenomenalan a i izgleda da je on skroz korektan i iskren prodavac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narode malo sam svrljao po oglasima trazeci cene fiat bravo modela vidim krecu se od 800-2000eur,vredi li uopste uzimati taj auto i koje su mu prednosti a koje mane sta gledati benzinca+tng ili dizelaza?Imam oko 1500eur skupljenih za auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto zaista vredi, i ja bih ti preporucio da gledas benzince bez plina, i da zaobidjes dizele, posto za te pare dobrog neces naci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojma nemam gde da pitam, pa ću ovde:
Jel može neko da mi kaže koju reč o motorima u Fiesti 1.4 tddci 68ks i Pugu 207 1.4 hdi 68ks? Koji bolje ide, koji je kvalitetnije, manje se kvari, koji je jeftiniji za održavanje, itd... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji bolje ide, koji je jeftiniji za održavanje? Onako nepristrasno, kada bi birao za sebe, koji bi uzeo ako su u istom stanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...