Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

150 je oko 6l provereno cep-cep.

Yugisa, al ti svira druga jbt :D

 

Ponekad, na zalost bilo je proteklih 5-6 godina stalno nekih problema sa kvacilom, curenjem ulja iz menjaca, elasticnim zglobom i nosacima motora koji se kidaju zbog trkackog kvacila, prosle godine je sve to konacno sredjeno ali je druga brzina ipak najvise pretrpila zbog naglih startova ;) Bice sredjeno kad budem prelazio sa 180mm na 215mm kvacilo ;)

 

Mali off ;)

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednji rezervoar - metodom čep-čep i po bordu isti rezultat - 5,9l/100km! Što je super, obzirom da je dosad uvek bila preko 6 u istim uslovima vožnje, a sipao sam na ECO pumpi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako god okrenes, tu se negde vrti :) . Kad odem na pumpu, prosek je uglavnom oko 5,8 - 5,9 - 6 l mesovite voznje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh...kad bi' ja video makar jednom taj prosek kod sebe :D
Ali posto u 95% slucajeva ne izlazim iz grada, nema nista od toga.

 

Najnize sto sam video je bilo 15ak km nakon pumpe i resetovanja, voznja nocu, bez puno guzve, ali ipak sa par stajanja na semaforima - 6,4 l :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

na 800 predjenih kilometara 5,7 prosek potrosnje po kompu a i po sistemu cep cep tako da komp nelaze barem kod mene, dva puta vec probao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne pretražujem ovoliku temu, da mi neko nabrzaka kaže...koliko otprilike povećava potrošnju upaljena klima kod Stila JTD???

Share this post


Link to post
Share on other sites

500L 1.4 >> 80%  gracke voznje, zadnjih 7,214 km; 658.7lit sipano; prosecna 9.15lit/100km; max 10.1lit/100km;  mini 7.62lit/100km; prosecna brzina 23km/h;

bord prosek 8.3lit/100km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da se salis, ovo je medju retkim prosecnim potrosnjama u koje mogu da poverujem na ovom forumu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

500L 1.4 >> 80%  gracke voznje, zadnjih 7,214 km; 658.7lit sipano; prosecna 9.15lit/100km; max 10.1lit/100km;  mini 7.62lit/100km; prosecna brzina 23km/h;

bord prosek 8.3lit/100km

I posle muž ženine kume meni priča, eto kupio sam ekonomičan auto, troši po gradu 7l plafon!! Sa klimom.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po kom gradu jbga

Ovo ti je od karaburme do nbgd u 8h i nazad u 16

GraCka :-)

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Beogradu. Ma lupeta, jer je on u glavi projektovao tu potrošnju pre nego što ga je kupio, a kada smo se videli nije prešao ni 300km sa autom, a kolika je sisa, nije nas ni provozao.

PS

To što ti voziš nije GraCka vožnja, nego gradska. Da je GraCka trošio bi ti plafon 5l sa klimom na toj relaciji :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni 2,0TDI troši konstantno između 7 i 8 bez obzira da li je grad ili otvoreno. 

 

Sipam uvek pun rezervoar i zapisujem podatke. Minimalna vrednost je bila oko 6,4l (vožnja do Kladova), a maksimalna 9,97l (zimus, gradska vožnja, grejanje u mestu, rad u mestu itd). Na auto-putu gruvam 140-160km/h tako da mu potrošnja na "otvorenom" dođe ista kao i gradska tj. kao što već rekoh između 7 i 8l ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanemarljivo, nabrzaka ti kazem :D

 

Po gradu bas i nije zanemarljivo, negde u ove sate, pa do 5 negde :D

Ali realno, bez klime bi bio haos. Sve ima svoju cenu. Isplati se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ujutru kad sam uzeo kola prosek je bio 6.8, sad kad sam se vratio 7.7 :)

Ali kazem - isplati se svakako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni 2,0TDI troši konstantno između 7 i 8 bez obzira da li je grad ili otvoreno. 

 

 

vala i meni, do Sokobanje mi je potrosio 8lit, ali autoput 150-170km/h.....tako da meni nema manje potrosnje dok ne uzmem multiJet  :thumbsup:

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat punto 1.2 8v, meni vise trosi leti nego zimi. Leti kad ukljucim klimu auto ne moze normalno da funkcionise, u strogoj gradskoj voznji po bg, prosek oko 20-22km/h puntic trosi 10litara benzina bez problema. Kad malo podignem prosek brzine na 26km/h i da ne ukljucujem klimu zadrzava se do 8litara. Potrosnja u odnosu na board mi se razlikuje oko 0.6-0.7lit. Naravno da board pokazuje manje. Merio sam 3x i uvek je bila slicna razlika. Na otvorenom do 80km/h je vrlo ekonomican. Ne prelazi 5 litara po boardu. Sve preko 80 mu je mnogo i podize potrosnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grande Punto 1.2 sa sekvetom put do grčke i nazad (Sivota) veliki deo auto put brzina 120 - 130 km/h potrošnja prosek 9 l plina. Dve odrasle osobe i dve klinke - i ne puno stvari / bez hrane u gepeku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...