Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Evo i moje ovogodišnje potrošnje do Grčke i nazad sa Puntom Classic na gas, pređeno ukupno 2.192 km (od toga 420 km tamo u lokalu, ostalo standardna ruta do Halkidikija - Sitonije, vožen po ograničenjima, a na autoputu je držan tempo 120 km/h): krenuli smo punog rezervoara iz NS-a, naravno a onda je potrošio/sipano na sledećim pumpana: 25.1 l (Gasprom, Niš) + 25.1 (Octa, MAK-GR granica) + 21.8 (Elin, Sarti, GR) + 10.9 (Elin, Sarti, GR) + 30.4 (Lukoil, MAK) + 27.38 (AMSS, Niš) = 140.68 l. Kalkulator kaže da je to potrošnja od 6.4 l / 100 km! Napominjem da se još vozim na taj poslednje sipan gas, pa je ukupna potrošnja u stvari i niža, ali eto računao sam kao da je sve spržio. Na polasku sam sipao i uobičajenih 1000 din benzina, a od toga je potrošio možda 2-3 litra (ako i toliko, kazaljka se jedva pomerila). Bord comp je pritom zabeležio sledeće podatke: potrošnja 5.8 l/100 km, prosečna brzina 62 km/h. Naravno, ovo bi se odnosilo na benzin da je vožen na njega. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao si u NS da napuniš bocu po dolasku i onda bi imao tačan prosek. 

Može i druga varijanta / ako si od NS do Niša potrošio 25,1 l tada bi i od Niša do NS potrošio 25 l  pa onda ti je utrošeno plina 140,68+25=165.68  oko 7.55 l /100 km

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, u pravu si, izostavio sam potrošnju od Niša do NS-a. Hvala na ispravci. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene evo jos jednom ludog rezultata... Beograd-Cacak, Ibarskom, prazan auto, uvece bez klime. Uz malo vecu guzvu na putu, ali su preticanja bila uglavnom u cugu, drzeci ritam (preskacuci sporace koji se na otvorenom vuku 70-80 km/h)... Cekao sam nekih 10-15 minuta zato sto su idioti ostavili semafor u Ljigu da radi normalno, a na magistrali kolona od jedno 1,5 km koja stoji na crvenom svetlu, naravno murije kada treba ni od korova. Summa summarum, 155 km, prosecna brzina zbog guzve penzionerskih 64km/h, prosecna potrosnja neverovatnih 3,6 l/100km.

Ponavljam da sam u ovakvim maltene idealnim uslovima za JTD imao skoro jos jedan slican rezultat u koji nisam verovao kada sam ga video na boardu, ali je proveren i potvrdjen od cepa do cepa, pisao sam vec.

Obozavam ovaj motor - performanse, potrosnju i pouzdanost koju mi pruza za svih ovih 7 godina kod mene:

 

180720141958.jpg

+1  ja ne znam dali  u opste postoji bolji motor  od 1,9jtd   mislim da ce se o njemu pricati i posle 20 g kako je bilo nekad kad je bilo  ko sto se danas prica o mecki 123  i 124 .  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasvim zadovoljavajuca potrosnja za pun auto i tu brzinu.. Samo sreca tvoja da nisi pokupio nekog presretača :D

Svaki auto koji sam obisao gledam sa strepnjom :p bilo bas malo auta na putu i sve strane table, ali opet sreca pa me nije upecao neki....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno znam taj osećaj. Onako prolazis ga, pa kad si kraj njega usporis da vidis ko sedi u njemu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

:laughing:  +1

Ali onako stidljivo, pogotovo ako je nesto snaznije i zatamnjeno u pitanju. Ja prvo pokusavam jos iz daljine da vidim ima li onu tablu za zaustavljanje pozadi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizeli kod vagena imaju crevo na simbolu pumpe sa leve strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizeli kod vagena imaju crevo na simbolu pumpe sa leve strane.

 

Zezas me da je u tome razlika :blink:

Benzinac 1.6, da je dizel ne bi mu lepo stajalo ovih 8.7l :)

 

Slazem se.Extra potrosnja za 1.6 benzinca koji vazi za opasnu krvopiju.

Kod mog druga u Sapcu na 1.6 C4 okruglo 10 gradske voznje .

 

Model od 102 Ks?

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morao bi vise da trosi kao dizel. U firmi imamo a3 Mislim da je 2.0 tdi(ili 1.9 provericu sutra). Pa ono je sra..e od auta. Na a put max brzina mu je 185km/h i ni da bekne vise. A potrosnja oko 11l, a na autp put, nis bg nis,konstatna voznja 170-180 km/h i on bije oko 11l jel to normalno, i plus sto na tih ~500km potrosi bar 500gr ulja jer ga prosto proguta. A inace je 2010god kupljen nov u srbiji i ima 120kkm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je 2.0tdi sigurno nije 1.9 ;) sve to sto kazes je tipicno za njih osim te potrosnje od 11l to nije u redu, meni je altea(1500kg) sa tim motorom trosila malo ispod 9 na auto putu 170-180 non stop, ni po gradu nije isla preko 10l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 l je baš muška vožnja.

Buce, neko lapa gorivo iz Audija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izuzetno muška.

Meni neaerodinamični 500L pri prosečnoj brzini od 150 na potezu Bubanj Potok - Nais troši oko 8l po bordu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni zadnjih mesec dana,prosecna potrosnja po bordu je 4,1 l na 100km,jako sam zadovoljan,a zadnji put kad sam sipao za 1000 presao sam 160 km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizeli kod vagena imaju crevo na simbolu pumpe sa leve strane.

:unworthy:  :unworthy:  :unworthy:  :unworthy:  sad mogu i da umrem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...