Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

@Markobgd: i gde je tu ušteda, kreneš gladan, vratiš se gladan, i onda na 5km od kuće kažeš: "ma dosta više", i oždereš se i na napiješ za 1000 dinara na prvom dobrom kiosku sa roštiljem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje! 3,9l!!!Jedan moj prijatelj taksista je stilom od Palanke do aerodroma i nazad napravio potrosnju po bordu 3,9l. Kaze nigde nije vozio preko 90. Ali mu je za tih malo manje od 200km trebalo skoro 4 sata!!!

Edited by bojan dim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha.... ja bre gladan ni na spavanje a kamoli na put! Al Neša koliko sam primetio na skupovima baš "malo" jede, kao ptičica! Pa reko možda se žrtvuje za test!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slike, video... :D:)

Nemam pojma šta je Dejica pisao oko potrošnje u poslednje vreme, nego u vidu imam čoveka koji je napisao da je sa Librom 1.9 JTD na tom autoputu ''kilavljenjem'' (kaže da je vozio 80-90 plafon) imao oko 3.3 litre po board-u. Pošto znam da mi Stilo na 150 troši oko 6.5 litara, baš me zanima može li na skoro pola od te brzine da troši oko 3.5 litre...

 

Na 110 u 5-oj potrosnja 4.5 litara kod mene... Tako da je to vrlo izvodljivo...  :thumbsup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene je tu negde na 110. 110-130 bude 4.8 ako se ne zalećem uz uspone.

 

 

@Markobgd: i gde je tu ušteda, kreneš gladan, vratiš se gladan, i onda na 5km od kuće kažeš: "ma dosta više", i oždereš se i na napiješ za 1000 dinara na prvom dobrom kiosku sa roštiljem.

 

Ja sam sa Astrom do Italije išao konsatno 150 i nazad konsanto 110. Šta misliš koliko sam vremena uštedeo? :) oko pola sata u korist 110 pošto je ka tamo bila užasna gužva,a  u povratku gotovo nismo ni stali na granicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ma da. Limburga meseca.

Sutra idem tuda, isti taj autoput, 6. stepen prenosa i 80 na sat na mom Stilu...'ajde, koliko će trenutne potrošnje da mi pokaže board? :)  :)

Eto, može da se ''pogađa'' do sutra uveče. ;)

 

 

Niz Bubanj ?

Niz Begaljičko brdo ?

Niz Mečku ?

Isto ko i meni niz lisičiji potok.

Gde se nagrade preuzimaju ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane, ae ti nama lepo napiši ovde kako smatraš da na ravnom autoputu (deonica kojom je čovek i išao...nikakve nizbrdice nije pominjao), pri brzinama kojim je napisao da je vozio (ja, kažem kilavio :D ), trenutna potrošnja po board kompu ne može da se spusti ispod 4 litre...ili da ne može da bude oko 3.5 litre ili šta već. Čisto da jasno znam šta ustvari uopšte tvrdiš oko ovog konkretnog primera.

To bi bilo mnogo bolje da napišeš, nego ovakve stvari o nekim nizbrdicama koje niko ne pominje...niko osim tebe. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I, šta ustvari onda tvrdiš?

Čovek dođe na forum i napiše da mu je isti motor kao tvoj, na autoputu, kilavljenjem do 90 trošio 3.3 litre.

Ti dođeš i napišeš da to ne može, tj.:

 

''Limburga meseca.

Jedino na šlepu.''

 

A, onda nam par sati kasnije postaviš tvoju raniju sliku sa svog auta gde radiš isto to što kažeš da može jedino ''limburga meseca i jedino na šlepu''???

Šta je onda bila suština tvog pisanja u proteklih par postova u temi na kojoj smo? ;)

Da si vozio limburga meseca tad kada si napravio tu sliku vožnje na ravnom? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitna stavka, a koliko vidim niko je nije pomenuo, je da je gorivo sipano u Bosni (pretpostavka da je bolje od naseg).

Malo mi je tesko da poverujem u potrosnju 2.8l pri 70 km/h kad je meni u skoro istim uslovima trosio 4l (po bordu), gume isto energy saver.

Ne kažem da je nemoguće, ali u normalnim uslovima vožnje poprilično teško.


Gorivo sigurno ima uticaja, pitanje je samo koliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg jes malo jača potrošnja ali 90% je ili grad-špic jutarnji i popodnevni (žena tera na posao i sposla) ili auto put 150~160 kad dođe red na mene! :laughing:

 

A ako misliš na držanje na AP šta reći :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oće to ko ima stomak. :D

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni u poslednje vreme stomak mnogo trosi. Ranije sam izazivao brigu kod supruge po sebe, sad izazivam brigu po druge. A za stila nemam pojma. Zato lancia ne znam ni dal trosi :) vozim i ne secam se kad sam sipao. Niti merim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bela lađa ovo je obican forum sa salu, zabavu, pomoc...ne nerviram se ja...ja sam ovde dosao da se druzim, samo mi nije jasno KAKO? Daj nauciTE i mene pa da se vozikam stalno za jednu crvenu :-)

 

Stvarno nisam mislio da ću izazvati ovoliko polemike. Mislim da sam napisao da je ovo samo test vožnja  da bih video kolike su donje granice potrošnje u skoro idealnim uslovima i tačka.

Već sam za potrošnju u gradu u zimskim uslovima na kratkim relacijama (auto se praktično i ne ugreje). U normalnoj vožnji lybra troši na otvorenom 4.5-5l/ 100km.

Gradska vožnja 5.5,6-7 zavisno od relacija i gužve u gradu. Mislim da su podaci slični kod svih vlasnika ovog automobila sa ovim motorom. Od par ljudi sam čuo pre kupovine ovog automobila da libra za razliku od alfe i fiata ima malo drugačiju elektroniku i odnos brzina u menjaču pa npr. u odnosu na alfu 156 u proseku troši 1l  manje(to je samo informacija)

 

A sad o načinu vožnje: Blaga ubrzavanja,menjanje brzine 1500-2000o/min, gledati malo dalje vozila u tvom  i kontra smeru da bi na vreme blago kočio i kočnicama i motorom ili obišao neko sporije vozilo(verujte dešavalo se i to), gume naduvane na 2.2 ,bez klime. Autoput sam koristio od S.Mitrovice da sa ovakvom vožnjom ne ometam druge učesnike duži vremenski period. Ako ste  vozili ovu relaciju 60% su ogrančenja 60km/sat i naseljena mesta (50km/h) tako da ako ste jači na gasu ostaćeš bez finih parica (u Noćaju sam pre dve godine dobio kaznu za 58km/h!).

Još nešto o tome ko sebe a samim time i druge laže.Teške su to reči za nekoga koga ne poznajete . A i  stvar opšte kulture i stava u životu. Treba razmišljati pozitivno . Mislim da sam sa moje strane iz najboljih namera iscedio ovu temu do kraja.

Pozdrav svim učesnicima diskusije a ja odoh na jedno ladno s rozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I, šta ustvari onda tvrdiš?

Čovek dođe na forum i napiše da mu je isti motor kao tvoj, na autoputu, kilavljenjem do 90 trošio 3.3 litre.

Ti dođeš i napišeš da to ne može, tj.:

 

''Limburga meseca.

Jedino na šlepu.''

 

A, onda nam par sati kasnije postaviš tvoju raniju sliku sa svog auta gde radiš isto to što kažeš da može jedino ''limburga meseca i jedino na šlepu''???

Šta je onda bila suština tvog pisanja u proteklih par postova u temi na kojoj smo? ;)

Da si vozio limburga meseca tad kada si napravio tu sliku vožnje na ravnom? :D

 

Trenutna potrošnja je trenutna, čim pomisliš na gas on digne preko 4.

Ako smatrate da ste u pravu lepo organizujete novinare / ginisa i budete slavni.

Inače nagledao sam se tih priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bela lađa Ma manimo mi sada tu potrosnju, nego ima jedna casa viska? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cile ne može tvoj nikako toliko da troši jer je Lybra aerodinamičnija i lakša i ima više snage viška da tako kažem.

Tačno je takođe da Lybra ima nešto kraći menjač od Stila tako da će lakše nego Stilo ići u 5. brzini 70km/h. Takođe će i uzbrdicu lakše podneti jer će opet biti u malo višim obrtajima+ po defaultu Lybra ima 25Nm više od Stila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krenem u četvrtak naveče u CG. U Šapcu naspam pun pa su sva merenja odatle. Išao sam dakle putem Šabac-Loznica-Zvornik-Sokolac-Trebinje-Herceg Novi. Povratak istim putem samo do Beograda. 

 

Ukupno pređeno 987,5km, a nije još ni rezervu upalio :) 

 

Podaci o potrošnji, vremenu putovanja i prosečnoj brzini su samo za povratak. 

 

Ono što je važno napomenuti da prosek od 70km/h uz vreme od 7:35 na tom putu punom krivina i serpentina zahteva nemilosrdno pritiskanje gasa između svake dve krivine. Hoću da kažem, da je vožnja bila sve samo ne penzionerska i štedljiva...

 

Takođe, po povratku u Beograd ponovo nasut pun rezervoar, ali taj metod daje rezultat potrošnje od 5,9l/100km. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moji juče došli sa Zlatibora, resetovan trip kad su krenuli ukupno 221km prešli a potrošnja 22.1 km/l što mu dođe 4.52l na 100 pređenih km. E sad ono što je dovelo do toga je ibarska i policija na svakom koraku pa je zbog toga prosečna brzina bila svega 52.1 km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...