Jump to content
FAS Goran
malac1971

Veliki i mali servis za Stila / Nuova Bravo

Recommended Posts

Obavezno sve ispod poklopca, ili sve sto je vezano za zupcasti kais. Delovi vezani za kanalni kais se obicno menjaju osim ako nemamo neki pismeni dokaz u servisnoj da je to skoro radjeno. Kada kazete menjam sve....to bi znacilo da menjate lezajeve alternatora i lezaj kvacila kompresora klime. To niko ne radi, ne zato sto je nekom to tesko vec bi bilo jako skupo. Zato se pregledaju delovi i servisna knjizica pa se donosi odluka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obavezno sve ispod poklopca, ili sve sto je vezano za zupcasti kais. Delovi vezani za kanalni kais se obicno menjaju osim ako nemamo neki pismeni dokaz u servisnoj da je to skoro radjeno. Kada kazete menjam sve....to bi znacilo da menjate lezajeve alternatora i lezaj kvacila kompresora klime. To niko ne radi, ne zato sto je nekom to tesko vec bi bilo jako skupo. Zato se pregledaju delovi i servisna knjizica pa se donosi odluka.

Nemam ja nikakav dokaz,jedini dokaz koji imam to je servisna knjizica da sam kod tebe radio mali servis i sve je bilo ok,e sad recimo da menjas sve,koliko mu to dodje,ja uvek idem na goru varijantu.Hvala.

Edited by Kukulkan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazite mi set za veliki servis iz AP sporta Dayco ili fiat orginale?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uvek za originalne delove ukoliko nije neka klempa i imas kombinaciju za nabavku. Iz iskustva, mnogo bolje su mi se pokazali nego bilo koji zamenski, a vec duze vreme vozim JTD.

Vidi kod Boleta, npr. originalni set za zupcenje + pumpa za vodu za JTD mu je trenutno 10500 din, imas na to i popust. Ako ces i ulje i filtere, npr. original filter goriva mu je bio 1800 kinti, takodje na to ide popust, itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:question: ponuda;

"Ulje motorno 5W40 5 litara 4000.00

Filter ulja 500.00

Filter vazduha 550.00

Filter goriva 1250.00

Filter klime 1400.00

Set zupčastog (zupčasti kaiš + španer + roler + pumpa vode) 9700.00

Španer PK kaiša 3780.00

Roler PK kaiša 2490.00

Roler PK kaiša 1870.00

PK kaiš 1500.00

Usluga: 9000.00

Možda bi trebalo da razmislite i o zameni ulja u menjači, pošto mu je interval zamene negde kao i za zamenu kaiševa, uz veliki servis njegovu zamenu ne naplaćujemo dodatno, a cena za 2 litre ulje (koliko je potrebno) je 2000.00 "

sve ukupno 38040 a svi delovi originalni.

deluje ok ili ne ? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve mi deluje ok sem "usluge", s tim sto ove cene nista ne znace dok se ne navedu proizvodjaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da prepolove uslugu, navedu koje ulje i ako je sve originalno pristojna ponuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ona prica kod svih "Da, da, original". Pa gde mogu OEM filter vazduha i ulja da budu po 500 kinti :laughing: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Računam u nekoj kutiji. :laughing: :laughing: :laughing:

Idu praznici pa kapitalisti oborili cene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narode jel bolje uzeti vodenu pumpu SKF ili Fiatovu original, odnosi se na stilo 1.9JTD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu dileme, uzmi original.

Uvek sve što možeš uzimaš original. Ne zato što i taj original u konkretnom slučaju možda nije SKF, nego eto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta treba da pise na kutiji ?

Jel samo Fiat ili jos nesto?

Vidim ima dayko set zupcastih kaiseva,da li je i on original ili ne?

Gledao sam na kutiji pise Fiat a unutra je Dayko set zupcastog kaisa.

Sto se tice vodene pumpe svi kazu da je orig valeo ili mas... ili SKF

U stvari sta treba da pise na original kutiji da li je to zupcasti ili vodena pumpa. To me zbunjuje

Unapred zahvaljujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti se zbunjuješ bezrazložno. ;)

Ako imaš pare, uzmi original. Ako je to problem, uzmi onu koju ti serviser preporuči.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Original i hocu da kupim nego mi oni izgleda hoce da uvale nesto drugo pod original :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Poštovani,

proizvođač je FIAT, kao što sam Vam i rekao, i FIAT garantuje za kvalitet."

ovo je odgovor na pitanje o poreklu delova. Da li mislite da je ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta treba da pise na kutiji ?

Mnogo je bitnije da ti je dobavljac pouzdan, jer pise i na zidu *** , ali npr. originalni spaneri zupcastog za razne modele:

DSC01903.jpg

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Poštovani,

proizvođač je FIAT, kao što sam Vam i rekao, i FIAT garantuje za kvalitet."

ovo je odgovor na pitanje o poreklu delova. Da li mislite da je ok?

Po navedenim cenama, meni je ovde samo usluga original (opet kazem meni licno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo,verovatno je pisano hiljadu puta,ali iskreno nisam trazio :D Koliko litara ulja treba da kupim,posto treba ovih dana da radim mali servis na Stilu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si pisano je 10000000 puta :p:D

4.7 litara staje u 1.9JTD Znaci pazaris 5 litara i mirna backa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...