Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

Smem li ja da onako usput iskomentarisem da ravno 100.000km vozim jedno te isto kvacilo, isti zamajac, iste dizne koje nisu nikad skidane, proveravane a kamoli remontovane, isti menjac, istu turbinu i sve ostalo od glavnih mehanickih delova? Sa mapom koja ima 40-50% vise snage od fabricke? Ili bolje da ne pisem? :)

Edited by Vule

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet se vraćamo na iskrenost. 

Pišite šta god hoćete i koliko god vam je volja. Ali Axića nećete ubediti.

 

 

Ako ćemo iskreno sad mi se nešto ne vraća u benzinca. :laughing: Prvo, mislio sam da će biti bučniji u kabini a nije, drugo me je oduševio potrošnjom koja trenutno iznosi oko 5.5l na 100km gradske vožnje, takođe i povlačenjem od 2.000 do 4.000 obrtaja.  Nisam neki preterano veliki poznavalac automobila ali primećujem da kod dizela ima manje šaltanja i snaga dolazi do izražaja pre tj. na nižim obrtajima dok benzinac voli da se šalta i pravo lice pokaže tek od 3.500 obrtaja.

 

 

 

Kao što se sam ubedio.

I nastavlja.

 

A ovaj prizor mi je izmamio veliki osmeh

 

CAM00609.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smem li ja da onako usput iskomentarisem da ravno 100.000km vozim jedno te isto kvacilo, isti zamajac, iste dizne koje nisu nikad skidane, proveravane a kamoli remontovane, isti menjac, istu turbinu i sve ostalo od glavnih mehanickih delova? Sa mapom koja ima 40-50% vise snage od fabricke? Ili bolje da ne pisem? :)

 

Video sam kako vozis, ne cudi me izdrzi i duplo :laughing: Dzabe 50% vise snage kad se ne koristi ni 10% fabricke :laughing: Tako polako ni biciklom ne idem  :laughing:  :harhar: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet se vraćamo na iskrenost. 

Pišite šta god hoćete i koliko god vam je volja. Ali Axića nećete ubediti.

Ako ćemo iskreno sad mi se nešto ne vraća u benzinca. :laughing: Prvo, mislio sam da će biti bučniji u kabini a nije, drugo me je oduševio potrošnjom koja trenutno iznosi oko 5.5l na 100km gradske vožnje, takođe i povlačenjem od 2.000 do 4.000 obrtaja.  Nisam neki preterano veliki poznavalac automobila ali primećujem da kod dizela ima manje šaltanja i snaga dolazi do izražaja pre tj. na nižim obrtajima dok benzinac voli da se šalta i pravo lice pokaže tek od 3.500 obrtaja.

Kao što se sam ubedio.

I nastavlja.

 

A ovaj prizor mi je izmamio veliki osmeh

 

CAM00609.jpg

 

Evo ga nastavak sa potrošnjom na otvorenom i tek sad ono crvenim slovima može još jače da se bolduje :laughing:

 

Danas konačno izašao na otvorenom i  potrošnja za 80-ak pređenih kilometara i što se mene tiče sasvim je zadovoljavajuća.

 

Sa upaljenom klimom voženo 30-ak kilometara, ostatak puta bez klime, prosečna brzina 45 km/h.

 

05072015838.jpg 05072015839.jpg 05072015840.jpg

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam kako vozis, ne cudi me izdrzi i duplo :laughing: Dzabe 50% vise snage kad se ne koristi ni 10% fabricke :laughing: Tako polako ni biciklom ne idem  :laughing:  :harhar:

 

Zato što mi je trećina gasa potrebna da postignem tvoje maksimalne perfromanse  :harhar:  :harhar:   :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Video sam kako vozis, ne cudi me izdrzi i duplo :laughing: Dzabe 50% vise snage kad se ne koristi ni 10% fabricke :laughing: Tako polako ni biciklom ne idem  :laughing:  :harhar:

 

Zato što mi je trećina gasa potrebna da postignem tvoje maksimalne perfromanse  :harhar:  :harhar:   :laughing:

 

 

Vau sa skoro pa duplo vecim motorom... :laughing:

 

 

...Uspevas da me pratis dok vozim biciklu :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yugisa, majstor iz komšiluka koji mi rade sitne popravke kćeri kupio 1.1 EFI Cabrio. :smoke:

 

Poslikam ti ga kad ga sredi do kraja. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, cabrio :unworthy: Jel sigurno 1.1, 99% su fabricki 1.3... Voleo bih i ja jedan pored ovog mog da mogu tako da trosim 3l po gradu vozeci na leru ko ovi dizelasi sa vetrom u celi ovaj kosi  :harhar:

 

 

Naravno da nema, Yuga uvek mozes modifikovati, ovaj JTD cipujes i onda ne smes ni da ga stisnes da se ne bi raspao :laughing:

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jugiša, shvatam da se sprdaš, ali preteruješ. Da si faca uradio bi ga u fulu: razbušio glavu, stavio olakšane T ventile, trkačku bregastu, štelujuću remenicu, ITB...

Imaš, koliko, 75ks si valjda jednom rekao. Vau, 75ks iz 1.3l. Gledam one ruse, iz atmo motora 1.5 sa 8 ventila vade 140ks za svaki dan, znači da ti lepo radi u leru i vuče sa malih obrtaja, i vrte se do 8500rpm.  Ali to košta, bajo moj. Treba i keša i znanja.

 

Kako to kod rusa koji nemaju pojma ima na primer ovakva prodavnica:

http://taztuner.ru/

Evo ti ITB za osmoventilske ladine motore sa bregastom u glavi

 

cxcv8500.jpg

http://vk.com/app4465328_-55482012?mid=-55482012

 

i ovakav video kanal na youtube:

https://www.youtube.com/channel/UCnw3-1tyN_lmbUFI_iVaqIA

 

i rade ovakve stvari, kao i hiljade drugih tamo:

 

 

i socijalna atmo varijanta za 1.5 8v motor:

 

 

Ako sam te razumeo, bitno ti je da auto ide po krivinama, ne buniš se što pije kao smuk, i nemaš plin jer ga ne voliš?

A to što ima bedne performanse te ne zanima, jer si brz po krivinama. I šta bi radio da te na primer odere neki PUG 106 GTi, ili Clio RS ili tako nešto. Onda bi rekao da imaju jači motor od tebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, cabrio :unworthy: Jel sigurno 1.1, 99% su fabricki 1.3... Voleo bih i ja jedan pored ovog mog da mogu tako da trosim 3l po gradu vozeci na leru ko ovi dizelasi sa vetrom u celi ovaj kosi  :harhar:

 

 

Naravno da nema, Yuga uvek mozes modifikovati, ovaj JTD cipujes i onda ne smes ni da ga stisnes da se ne bi raspao :laughing:

 

Nisam siguran, samo znam da mi je rekao da ima 65 ks. Test vožnja, 160 po Požarevačkoj obilaznici. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

...I šta bi radio da te na primer odere neki PUG 106 GTi, ili Clio RS ili tako nešto. Onda bi rekao da imaju jači motor od tebe?

 

1.1 :laughing: Kao sto sam rekao, moja primanja su nesto tipa 25-30e mesecno, pa vi budite face sa tim i napravite mi to sto pricate... ;)

Mozes ga modifikovati koliko hoces i opet ga pokida std 1.1 motor

 

Ti to za tvog 1.3Mjtd pricas? Slazem se sa tobom :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, onda bolje kupi neku ladu 1.5 16v idealno, gledaj onaj youtube kanal, skupljaj fazone i parice, pa kada ti primanja porastu nabudži nešto što ide ko svet. Organizovaćemo da ti prošvercuju već urađenu glavu, ITB, kovane klipove i klipnjače, sve ruske proizvodnje. Na tebi je samo da sastaviš i da voziš :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@YUgisa

Mislim na Juga sa tim motorom  sahrani sopstvenu skoljku , a da jugo 1.1 ili bilo koji dobija 1.3 mjet to tesko  :laughing:

Edited by Markoni Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...