Jump to content
FAS Goran
Dragon

Blokiranje EGR ventila

Recommended Posts

Napravljeno i sve sljaka odlicno, nema greski itd. :smoke:

Cev je izbacena, otvor na izduvnoj grani zatvoren i ulaz u EGR takodje zatvoren.

Motor je 1.9 mjt od 74kw.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni meni na stilu ne pali za egr nikakvu lampicu...ali je greska na dijagnostici uvek prisutna, jer sam ja moj zatvorio...zato te pitam, jer ne znam da li bi trebala da bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ne trosi ni kap ulja. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povezao sam napokon dijagnostiku (ELM327 I MULTISCAN)

Interesuje me da li negde postoje da se vide vrednosti koje bi trebala da budu normalne, tj. kako da uporedim sta ja dobijam da li je normalno.

U prilogu se nalazi print screen, iz kog se vidi da EGR ventil nema vrednosti. Da li je ovo normalno?

Napominjem da hocu da proverim zasto mi je auto trom u malim obrtajima do cca 1800-2000 obrtaja.

multiscan1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravni da se potrošnja povećava jer motor sporije dostiže radnu temperaturu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, to ima logike, ali sem toga jel moze jos nekako uticati na vecu potrosnju?

I jos jedna stvar, jel moguce da mi po zatvaranju egr-a, povremeno prijavljuje gresku protokomera (dva dana je upaljen check engine, pa dva dana nije)?

U mogucim uzrocima problema na dijagnostici kao stavka 5 pise "Blocked EGR" ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na JTD-u se zatvori EGR i nece da prijavi gresku, na MJET-u koliko ja znam prijavljuje gresku. Pisano dosta puta na forumu. Ne moze samo parce lima, mora malo i softvera :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni (Doblo JTD) se takođe zabagrio EGR ventil,malo sam proučio po forumima o njemu,skinuo,oprao sve vratio na mesto ali isped njega postavio plehče tj.zatvorio ga.

Radi lepo,mirno,komp.nekakve greške ne prijavljuje.Ide isto,potrošnja ista (5,4-7,9 u zavisnosti od vožnje) Kada se vrti 3000 ide po satu 140km/h (po GPS manje) prosek potrošnje u tom režimu je 6,3l/100km .

To što se polemiše oko grejanja.....upališ,malo sačekaš min-dva pa kreneš,mene su tako bar učili .Što se tiče ekologije,pa zar ja da brigam brigu oko toga?

Kada država uvede red kod naftaša i kada oni budu MORALI ČISTO gorivo da isporučuju,onda ću da skinem plehče sa EGR ventila.

Ovako,sa ovakvim prljavim gorivom taj ventil nema nikakve svrhe sem što pravi problem i trošak.

Eto to je mojeiskustvo sa EGR-om. Inače oficijalni Fiat servisi odmah bi da menjaju EGR i to sa orig.delom+ruke +još nešto ako nađu izađe na oko 300eur.

Pranje niko ne spominje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni prava stvar je zameniti egr ili ga ocistiti ,ako se moze to uraditi! Ima kvalitetnih sprejeva koji sluze za ciscenje EGR ventila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora li lim da se koristi za blokadu, jer ja imam ko porucenu plastiku debelu 1-1.5 mm?

Kako da iskljucim EGR na MJJET softverski?

O kojim sprejevima tacno govorite, moze li neki naziv??

Evo i skena dijagnostike

multiscan1.jpg

Edited by batana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora li lim da se koristi za blokadu, jer ja imam ko porucenu plastiku debelu 1-1.5 mm?

Zezas se?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo malo deblji limcic, to je sva mudrost na JTD:

egr.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se i ja nadovezem na temu...

Pre svega pozdrav svima. Danas sam zatvorio EGR ventil i oprao gas klapnu i MAF senzor, vratio sve nazad, kad gle cuda. Auto radi mirnije, vuce kao i ranije ja ne vidim neku bitniju razliku, jedino sto me cudi je sto mi konstantno pokazuje gresku (mala crvena dizna/pumpica). Sta bi to moglo biti?

Hvala

Da ne zaboravim, radi se o Bravi 1.9jtd 01 god, 100KS.

Edited by energy2008

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...