Jump to content
FAS Goran
Guest 11886

Savet pri kupovini Fiat Stilo

Recommended Posts

Ide to za 2500 :) Najgore sto moze da fali je crknut motor/menjac/kvacilo/letva volana, a to se sve lako utvrdi. Pitam za spoljasnji izgled, jer ja ne nalazim (barem po slikama) neke velike zamerke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Niksha

U potrazi sam za Stilom karavanom jtd sa Dynamic opremom i svakodnevno pratim oglase na polovniautomobili.com Naravno, video i taj oglas, dobro pregledao slike i zakljucio da ne moze da udje ni u siri izbor...:D Toliko mu je ofucana unutrasnjost da je to strasno, i pre da je presao 390000, nego 190000... Ko zna samo koliko je tereta prevukao kad je i itison menjan u gepeku.

Ja se licno ne bih uopste zamarao oko njega! A, sto napomenu Zvukoljub i cena je jako sumnjiva... :question:

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena čudno niska a Guča daleko, može biti da je čoveku hića za lovu a može i da je nešto "slučajno" zaboravio da napomene. To se nikad ne zna. Stavi pare u džep, povedi nekog ko se razume i obavezno proveri legalnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Millan1

Ne vidi se lepo unutrasnjost, vidim da je u gepeku promenjen tepih. Pretpostavljam da su svi karavani presli vise nego npr 3v, i ne ocekujem da nadjem auto ispod pravih 250-300k km tog godista, jer manje-vise ne postoje. Zamolicu coveka ako moze da posalje koju sliku enterijera, cisto da vidim da li su sedista potrosena :) A mozda se i prosetam do Guce, u razgledanje Cacka i Stila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji bi od motora benzinaca (1.2,1.6) preporučili da se pokazao OK (možda posle neke određene godine proizvodnje...), i od koje godine proizvodnje da gledam 1.9 JTD.

Mislim da su možda posle neke godine proizvodnje popravili neke kvarove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.2 je premali za stila, 1.9 nije imao nikavih konstruktivnih izmena jer za tim nije bilo ni potrebe.

Menjan je samo levi prednji nosač motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je mozda gledao neko ovaj auto, i kako vam se cini po ovim slikama. Zanima me jos kako se pokazao 1.2/16v? Ja vozim brava 1.9jtd i prezadovoljan sam, i uzeo bi jos i stila za oca pa onda zbog njegovih potreba i zbog registracije bas 1.2/16v :) . Hvala unapred

Untitled.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas1380800/fiat_stilo_1216v/

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima toliko toga ispisano po celom forumu o tom motoru u stilu, opsti zakljucak je da je preslab motor za stila i uopste nije stedljiv jer mora da se stiska da bi isao. ako hoces malu potrosnju i jeftinu registraciju punto multijet je resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja razmisljam ako je zastava 128 sa produvalim motorom zadovoljavala sve njegove potrebe racunam da ce i stilo 1.2/16v ;) .Zanimalo me samo pouzdanost motora, ali sam vec sam nasao, a i gore sam napisao da mi ne treba ni za jurcanje ni za izivljavanje.. pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biće mu dovoljan...samo, ovo poređenje sa 128-om :whistle: ....ona je i jedno 300-400 kg lakša od Stila. Uporedi npr. samo minimalnu dimenziju guma koje ona nosi i koje nosi Stilo... :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bih da promenim auto (Laguna II, 2006., 1.9dci) i da pazarim Stilo 1.9d 115ks do 4000 evra.

Potrebna su mi Vaša mišljenja i iskustva sa Stilo karavanima i saveti na šta treba obratiti pažnju pri kupovini istog.

Koji su to pouzdani auto-placevi, serviseri itd.

Koje godište da gledam?

...

u napred hvala svima na odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

za Stila znam da uvijek treba kupovati 2003god ili mladje,znaci izbjegavati 2001 i 2002, znaci samo 2003, 04 pa sve do 2008

...zato sto su ovi stariji imali neke probleme sa elektronikom koji su nakon 2003 otklonjeni :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

istina, ali zato malo koji posle 2003 ima toliko opreme koliko imaju ovi stariji..

jesi ti ozbiljan? :) ti noviji bas i imaju opreme pun k.... :thumbup:

drug mi ima JTD 2004god sa Abarth opremom,inace svaki stilo ima dosta opreme,neki manje neki vise,a ovi noviji pogotovo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Starija godišta su bolje opremljena. Nakon redizajna 2004. godine nivo opreme je smanjen. Od banalnosti tipa pepeljara, do ozbiljnih stvari poput ASR-a...

Smanjen je jer Fiatu model Stilo nije bio automobil koji je donosio neku posebnu zaradu. Želeći da povećaju zaradu, osiromašili su ga, tj. smanjili nivoe opreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim Fiat Bravo 1.9 TD i ocajnicki mi treba ekonomicniji auto (placam registraciju oko 30.000...trosi po gradu 8/9l i sl...doduse kad sam ga kupio trosio je 6.8l mada su tada i manje guzve bile, kvalitetnije gorivo...). Razmisljao sam o Stilu 1.2 pa me zanima kolika je registracija za njega, koliko trosi...isplati li se?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav clanovima foruma,molim za pomoc.Hteo bi da kupim Fiat Stila,zanimaju me benzinci,0d 2004 god.5 vrata posebno 1,6 16v model. Molim za savete misljenja,preporuke,iskustva i gde otici na pregled vozila pre kupovine.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da će se pokajati jer u Opelu neće da ga rade jer je Fiat, a u Fiatu opet neće jer ima Opelov motor.

Odakle samo ta iluzija da je taj Opelov 1.6 nešto posebno...?

Fiat ga je ugrađivao samo i jedino u Stila, i to samo zato što nakon raskida ugovora između Fiata i GM-a, oko jedne milijarde eura je GM morao da plati Fiatu, pa je deo toga dao u motorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se radi o 1.4-1.6 twinportu iz Astre H, taj se bas nije proslavio, mnogo zalbi ima na taj motor... :thumbdown: Bolji su im bili Ecotec motori. Ja bih u Stilu pre birao Fiatov 1.4 i 1.6 naravno od 2004 god. :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi ! Ja sam Nikola, iz Nisa sam, i nadam se da dobrom druzenju na ovom forumu :)

Posto ozbiljno razmisljam o kupovini Fiat Stila, godista 2001-2003 posto mi oni finansijki najvise odgovaraju, iskljucivo 1.2 ili 1.6... Citao sam svasta nesto, i u principu znam da imaju problema oko elektronike, i to su u principu ne tako veliki problemi koji su uglavnom zbog senzora...

Ali recite mi nesto vise o mehanici samog automobila, kriticnim delovima ? Znam da su mu pojedini delovi napravljeni dosta slabo (ne znam strucno da nabrojim koji su, ali to je nesto tipa nosaci motora, ramena i sl ako se ne varam).

Kako se krecu cene delova koji se najcesce menjaju, koje delove bih trebao promeniti radi preventive kada budem kupio auto i sl ?

Nisam bas nesto strucan oko automobila, pa se nadam da cete mi vi pomoci i preneti neko vase iskustvo :)

Izvinite sto cu vam mozda oduzeti vremena nekim mozda "glupim" pitanjima, ali nije sramota ne znati, sramota je ne zeleti nauciti to :D:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško je detaljno odgovoriti na tvoje pitanje. Ja skoro 5 godina vozim Stila JTD i nisam imao nikakvog strašnih problema, uglavnom strada letva, kvačilo, diskovi i pločice. Hoće opruge da im pucaju takođe, ali nisam čuo da je neko stradao zbog toga. Obično geknu kad odeš polako i kad namotavaš volan.

Generalan savet za polovan auto, a pogotovo Italijana, bolje malo i platiti više za dobar primerak, nego krpiti u nedogled posle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...