Jump to content
FAS Goran
Guest 11886

Savet pri kupovini Fiat Stilo

Recommended Posts

^^Upravo to i ja mislim, abarth je samo onaj 2.4 sa 177ks, ovo ostalo su samo prepakovani delovi od nekog penzionisanog abartha... Isto kao što sam i ja na 1.2 8v dodao abarth pragove, abarth kačket, ksenone, abarth stikere na ključevima i detaljima u želji da mi auto izgleda kao abarth :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dajte sledeceg Stilo kandidata, da ga ovde detaljno izanaliziramo i raskupusamo u sitna crevca i bez gledanja uzivo :thumbsup:

Forum rules...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi,jel postoji Stilo mladji od 2003god, a da ima ASR? :)

gledah danas neke Stilace,meracim da uzmem sto mladji Stilo,kad ono ni jedan nema ASR i onaj prekidac od njega pored mjenjaca? a ja bi bas volio da imam to,ima mi drug na starijem Stilu i bas je korisno :whistle:

jel ima koji mladji to,ili mozda imaju i ovi samo bez prekidaca :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

istekao je link, ali pretpostavljam da se radi o ovome, pošto sam se i ja čudio zadnjoj slici

c22668a9e587_640x480.jpg

Može i u "strahote" da ide, ali mislim da je bolje da ostane ovde da se edukuju ovi što ne znaju da se najveći paket opreme kod Stila zove "Unikat" :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Ali mi je još veći vrhunac što se toliko zaneo sa nabrajanjem opreme, pa je nastavio sa ..interfon, sekretarica...

Mada nije skup ako ide i sekretarica uz njega :unworthy: :unworthy: :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Link ka oglasu bez print screen-a ne vredi ništa. Kao što se sada može videti, šta to da se komentariše kada je link istekao, tj. više ne radi? :whistle:

Zbog toga, sve što ne sadrži print screen će ubuduće biti obrisano.

Imate posebno dugme na tastaturi za pravljenje print screen-a. Ukoliko ne znate šta je to, pogledajte:

http://windows.microsoft.com/en-US/windows-vista/Take-a-screen-capture-print-screen

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poostivanje svim firumasima :) Kako stvari stoje u narednom periodu planiram da kupim stila sa petoro vrata,pa se dvoumim koji motor je najbolji u stvari u opticaju su 1.9JTD s kojim znam da nema greske,pa me interesuje sta treba kod dizela da obratim najvise paznju jer bi ovo mozda bio moj prvi dizel.I naravno sto se tice odrzavanja kakve su cene itd..I narano ako naleti neki benzinac koje kubikaze su za preporuku?Meni licno se svidja 1.6 i 1.8.Hvala svima u napred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za dizela ne znam nista, ali znam da ako bih uzimao benzinca jurio bih 1.6, posto je to unapredjen motor koji sada vozis u Bravi. Za 1.8 kazu da je imao neke probleme sa elektronikom, imas pisano na forumu o tome (nesto mu cekava, al nemam pojma sta). Na 1.6 su boljka bombine. Takodje imas Stila 1.6 i sa Gm-ovim motorom, i on je malo jaci od Fiatovog, cini mi se za par konja, i on se ugradjivao mislim u poslednje serije, ali o tome ce ti reci neko ko se bolje razume u Stila. Toliko od mene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima koji ucestvuju na ovoj temi :) Procitao sam je detaljno i sada tacno ne znam kako da se opredelim za auto.Ja trenutno posedujem fiat mareu karavana 1.9 jtd 81 kw 2001 godiste.Izuzetno sam zadovoljan u zadnjih 10000km koje sam presao sa njom od kada sam je kupio,nema nikakvih problema sve radi kao sat. U mogucnosti sam da je prodam i uz dodatna sredstva kupim neki malo bolji auto. Budzet mi je oko 4000 eura sa tim sto bih dodao jos za servisiranje i registraciju auta za pocetak.Razgledao sa po polovnim automobilima iz uvoza i dosao na izbor izmedju Stila karavana takodje sa 1.9 jtd motorom i Pezoa 307 karavana sa 2.0 hdi.Na benzinske motore nisam obracao paznju jer posle jtd motora tesko je se setiti da postoje i ovi na benzin :)....moze li mali savet u vezi izbora od ova dva automobila.Usput da navedem da kod mene auto za godinu dana prelazi zavidan broj kilometara...toliko od mene svaki savet prihvatam :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako uzmeš Stilo karavan sa tim istim motorom, definitivno nećeš da pogrešiš, a to će da ti kažu i ostali :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja informisan +2003 Stilo nema tih problema, tj to je korigovano, tako da sa svojim budžetom možeš lako da nadješ dobar primerak koji je 2003-2004

Share this post


Link to post
Share on other sites

307 hdi je dosta tromiji auto, ako ti je to bitno uzmi u obzir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam da i 307 ima dosta problema oko elektronike, skoro ni jednom ne radi ablender tacnije uvek zeza ne vraca migavac i jos ne znam sta jos, stalno gubi negde kontakt sa airbag-om pa izbacuje gresku, i tako neke sitnice, ove dve stvari su proverene na vise modela i licno su mi se vlasnici zalili na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao dosta iskustava sa vise modela Peugeot 206, 307, 407 posto ih vozimo kao sluzbene. Sve HDI, novi, od najmanjeg 1.4 68ks do najjaceg 2.0 140 ks, zavisno od modela. Motori muku muce sa diznama (tj. nasim ED), menjano ih je ne znam koliko, cena prava sitnica, na 407 otisla turbina. Plus sto meni ti motori (u poredjenju sa JTD) nikako ne odgovaraju posto imaju neke zadrske na pocetku ubrzavanja. Jedino sto su za nijansu ekonomicniji mojim stilom voznje.

307 mi takodje ne uliva sigurnost kao polovnjak, kako zbog elektronike kao sto rece Kuvalja, tako i generalno zbog kvaliteta izrade. Probajte samo da zatvorite vrata, zvoni kao kanta (kao da nesto metalno stoji u pregradi u vratima). Najvise sam se razocarao u 407, nikad ga ne bih vozio kao licni auto. Jos mi mali 206 deluje najpouzdanije, a i najmanje se kvare (njima je kritican zadnji trap). Eto, to su moja iskustva (jedino kao vozaca, ne i onoga ko ih odrzava) iz prve ruke.

Ako mozes da pronadjes dobar Stilo, plus restyling, uvek bih izabrao njega pre nego 307 (bio sam i sam pre neku godinu u slicnoj dilemi, ukljucujuci jos i Megane i 147, pisao sam vec na drugoj temi, a svi se kretali oko 7500-8000). Naravno da i Stilo ima mane, ali nista sto bi te ostavilo na putu, pricam kao vise nego zadovoljni vlasnik istog. Meni auto i motor jednostavno LEZE, kad sam ga probao to je bilo to.

"Samo" treba otvoriti cetvore oci i proveriti sve sto mozes (kao sto vazi i za svakog polovnjaka). A naravno da treba da probas oba, kao i konkretne primerke, mozda tvoj utisak u voznji bude potpuno razlicit od ovog mog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,ja sam vozio Peugeot 206 1.4 hdi i vise nikad u zivoti francuski automobil. Do nekih 90 000 je bilo sve u redu. Posle toga kvar za kvarom,sav novac i ustedjevinu mi je auto uzeo. Vozim Fiat tri godine i presao sam 150000 i nisam za sada imao nekih problema. Samo znam da je MJet, to jest Jtd izmislio svet za Peugeot Hdi.Ni mehanika im nije jaca strana. Definitivno Fiat gledaj i neces imati problema i glavobolja. Inace meni auto sluzi za posao i godisnje predjem oko pedesetak hiljada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala puno na savetima definitivno iskljucujem pezoa kao konkurenciju :) I ja sam prezadovoljan na jtd motor,definitivno je ne prevazidjen za sada za mene...jos mi je za oko zapala alfa 156 karavan sa jdt motorom,ima li nekih iskustava sa njom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bas ni za ocekivati da ovde pljujemo ono sto vozimo :rolleyes: . Opet kazem, Stilo ima neke svoje mane, ali ako se pronadje dobar polovnjak i te sitnice se lako i relativno povoljno sredjuju.

Mada da postavis isto pitanje i na nekom Peugeot forumu bilo bi interesantno da uporedimo odgovore :thumbsup: (mada "vaki" forum ne postoji). Ja sam samo realan, sa moje tacke gledista.

Sto se tice 156, baci pogled i na ovu temu, ako vec nisi:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=51802

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi provalio sam da se u zadnje vreme kupuju samo benzinci!Trojica ortaka u poslednjih mesec dana pazarili 1.6 16 v ne bitna marka vozila :thumbsup::question: ! :thumbsup: Pitam se zasto?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa verovatno standardna zvaka: benzinci su u startu jeftiniji (na ionako niske cene), nesto jeftinije odrzavanje sa manje potencijalno skupih kvarova (dizne, turbina, zamajac), pretpostavka da su presli manje nego dizelasi, varijanta sa TNG/CNG...

Nego, ne znam na osnovu cega to generalizujes (prodaja benzinci vs traktoristi), baci i nama neke cifre ako imas informaciju? Ja nesto nemam utisak da je povecana prodaja benzinaca bar po mojim saznanjima, ne kazem da sam u pravu.

@tihibb

Da ne glumim admina, ali pretresi malo forum i sa Search, dosta toga sto te, pretpostavljam, zanima je vec napisano... Ima puno korisnih informacija i pametnih stvari da se procita i nauci, tu na forumu su i nasi cenjeni i dokazani majstori...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa verovatno standardna zvaka: benzinci su u startu jeftiniji

I u startu i u sredini i na cilju.. Na registraciji, malom servisu, velikom servisu, na setu kvacila, turbini, crevcima, protokomeru, diznama, da ne nabrajam dalje... Voznja dizelasa odavno vise nije najisplativija, ali sve to ima svoje prednosti i svoje mane, pa kako kome odgovara ;)

Edited by Manfred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, apsolutno se slazem, a s obzirom da sa standardom padamo sve nize naravno da to polako postaje i presudno pri kupovini u dobrom procentu slucajeva.

Mada, ja bih bez trunke dvoumljenja opet izabrao traktor :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre dve godine kad sam kupovao stila, bez razmisljanja sam uzeo JTD, ali sada... debelo bih razmislio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekstra zadovoljan JTD, vozim ga već pet godina. Nikakva crevca, protokomeri, senzori, itd, nikad nije pravilo problem. Auto je perfektan, i da uzimam Stila ne bih razmatrao nijednu drugu opciju, nebitno da li je 80, 115 ili neki od novih MultiJet sa 120+ ljutih konjića.

Dapače, i naslednik mu ima Fiatov dizel motor, nijednu drugu opciju nisam ni razmatrao istim principom, konjaža nebitna, samo da je JTDm. :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Ja zelim da uzmem nekog fiat stila ,gledao sam dosta pa mi bas i nisu jasne neke informacije. Sta mi vi savetujete sta je najbolja opcija koji stilo koji je najbolja opcija? Da mi date neke informacije o tom autu potrosnja odrzavanje registacija ? inace izdvojio bi do 5000evra. Hvala vam unapred ocekujem dobre i iskrene savete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...