Jump to content
FAS Goran
Guest 11886

Savet pri kupovini Fiat Stilo

Recommended Posts

evo, ko je spreman da plati ovu cifru..mislim da bolje ne moze..

Stilo.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas1842844/fiat_stilo_uproad/

Taj auto je u oglasima od pocetka godine. Ja sam zvao ljude koji su ga uvezli. Tada je cena bila 5000 i na njega je cekalo, kako mi je prodavac rekao 5,6 ljudi iz NSa da ga vidi. Posto sam ja iz BGa onda nije znao da li cu docekati da auto dodje do BGa (jer je takav bio njihov plan, prvo NS pa onda BG) kolika je potraznja za njim! Sad vidim da je ostao u NSu, da su promenili oglas i da je pojeftinijo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da - i ja sam ovo video tipa - krajem prošle godine, čekalo se da stigne.

I istina, mislio sam da će da se proda, pošto lepo deluje. Ipak ljudi nemaju para.

Da budemo iskreni, ovo u inostranstvu košta oko 3300 (još tada kad sam gledao to su bile neke cene).

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije ovo taj s'početka godine iz Beograda što je trebao da stigne, taj je bio MJet (barem je tako pisalo)..

A jeste šteta što ne postoji 4x4.. Inače, jel vešanje drugačije ili isto kao i svaki drugi karavan?

Edited by VladaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije ovo taj s'početka godine iz Beograda što je trebao da stigne, taj je bio MJet (barem je tako pisalo)..

jeste Mjet pisalo i trebao je da stigne iz uvoza a ne iz Bg-a. Mislim da je iz Italije. :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi imam jedno debilno pitanje vezano za kupovinu Coupe Stila?

stoji li Stilu sa 3 vrata dobro bijela boja? meni se u pocetku cinila kao odvratna,ali kad malo razmislim mozda bi mogao bas brutalno da izgleda,uz malo prepravki? sta mislite,imam jednu ponudu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu ti reći da beli sa crnim krovom i crnim staklima, i abarth pragovima mnogo besno izgleda :thumbup: uostalom redak je trovratni stilo u beloj boji, nema ih puno ni po oglasima, a ne sećam se ni da sam skoro video ni na forumu neki :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu ti reći da beli sa crnim krovom i crnim staklima, i abarth pragovima mnogo besno izgleda

Upravo tako samo se jos lajsne ofarbaju u belo kao npr kod ovoga i brutalno izgleda :unworthy:

stilo2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi menjao svoju masku sa znakom ni da mi plate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!!!

Registrovao sam se na forumu da bih doneo laksu odluku pri kupovini novog (starog) ljubimca.

Treba mi misljenje "veca staraca" o ova dva vozila su mi zapala za oko.

Znam da ce biti komentara tipa "za te pare ces sigurno kupiti groba", ali vodim se savetom nekolicine taksista da je sa Fiatom JTD najbolji odnos cena/pouzdanost/jeftino odrzavanje.

Pa evo i ta dva vozila:

bas60.jpg

Stilo 2004

bas61.jpg

Stilo 2003

Sto bi se reklo kod doktora "molim vas nalaz i misljenje" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

UH!

Za oba - majstora pod ruku i idi proveri, možda i nisu toliko loši... Mnogo su mi jeftini - naročito ovaj za 3100 - za to godište. Jeste da su karavani, i da su po pravilu jeftiniji, ali ovo je ispod svake cene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jos jedno pitanjce, a video sam na forumu da ima clanova koji imaju panorama krov.

Dakle pitanje je sledece:

isao sam u S.Karlovce da pogledam ovaj primerak:

bas70.jpg

Stilo crveni

nije los, motor radi kao sat, na bord. compu nema nikakve greske, enterijer je odlican (sem dve tacke od cigarete na vozackom sedistu), ne rade maglenke (na instrument tabli pokazuje da su ukljucene, a napolju ne rade-verovatno samo sijalice), ima letnje gume, nema podizace pozadi i ima samo jedan kljuc. Vozilo je komplet farbano i dobro je to uradjeno, nema nekih tragova da je bilo havarisano, air bagovi su na mestu.

Elem moje pitanje je sledece:

koliko je pouzdan taj panorama krov, da li treba bezati od tog cuda ili je to sasvim OK?

Bojim se da ce to da prokisnjava pa sam zbog toga pobegao od ovog vozila kao osuren. Kada sam sklopio krov (proverio sam da li radi, radi i krov i zavesica ispod njega), cinilo mi se da na svakom sastavu onih delova krova ima rupa. Da li je to normalno i koliko je taj ceo koncept pouzdan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok radi, radi odlično.

Kad krene da zeza (a, krenuće), popravke mu nema, odnosno niko u Srbiji to ne zna da radi kako treba. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi, pogledajte ovog stila i opremu sto ima..

bus1000.jpg bus1001.jpg bus1002.jpg

stilo.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas1872420/fiat_stilo_19_jtd_abart

kontam da je abart nivo opreme, ali kao sto mi jedan forumas reče, kako to da na JTD-u obrtometar ide do 8000 :question: ..da nije budževina, prepakovan JTD motor i menjac u pravog abarth stila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Instrument tabla je od Abartha benzinca 2.4.

Nisam siguran da može sve funkcionalno da se upari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka buzdevina jeste, to nema dileme. JTD motor i tabla od Abarth-a ni u jednoj verziji nisu isli zajedno :lol: , cik oteraj traktor do 6000 obrtaja ;) . E sad, da li je pakovan enterijer ili motor i menjac...

I nikako ne ide zajedno ovo "JTD Abarth" u naslovu, a vidim da cesto ime "Abarth" po oglasima vole da naglase kao nivo opreme (Active, Actual, Dynamic) cim auto ima bilo kacketic, pragove, CN+ ili panoramu.

A u stvari je to ime iskljucivo bilo rezervisano za model 2.4 20v sa sve onom Abarth znackicom na gepeku.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo tabla je u pitanju, ima po otpadima Abarthovih tabli.

Menjač je klasičan petostepeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam video Stilo Abarth sa 5 vrata Jtd.Uzivo sam video a ima ih i na Mobile.de u oglasima

iPhone 4 32GB

Edited by Ivan83

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po broju sasije lepo pise da je nivo opreme ACTIVE, tako da mi je sva ta oprema u njemu jos cudnija... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

u najmanju ruku "čudna".. <_< ..matori, ja nikad ne bih skontao, tj povezao da je tabla sa 8k obrtaja.. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, Active je nivo opreme, nije imao kozna sedista, svasta je ubacio naknadno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da, pise i da je boja unutrasnjosti 160 - Grey cloth, tj ova boja:

naread.jpg

Koza je sa siframa 4xx, dakle i koza nije fabricki iz tog auta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocigledno prepakovan ceo enterijer sa Abarth-a u obican Active JTD, to smo i definitivno zakljucili. E sad do koje mere je to uspesno upareno sto se table tice (kao sto vec Kole rece)...

Ja i dalje stojim iza tvrdnje da je Fiat Stilo Abarth iskljucivo model 2.4 20v i da se to ime uopste ne odnosi na nivo opreme? Sve varijante "JTD Abarth" koje sam vidjao i ovde i po inostranstvu su se svodile kao i u ovom slucaju na zelju (uglavnom prodavaca) da ucine auto atraktivnijim. Unese se VIN i uglavnom taj JTD ispadne u vr' glave neki Dynamic...

Molim vas da me ispravite ako gresim, u tom slucaju sam u zabludi godinama :rolleyes: ... Ali sa konkretnim podacima, a ne sa onim sta pisu po oglasima kao i naknadno nalepljenim Abarth znackicama na gepeku.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...