Jump to content
FAS Goran
Guest 11886

Savet pri kupovini Fiat Stilo

Recommended Posts

joj, evo opet šta je bolje - benzinac ili dizelaš :lol:

pitao si šta mislimo:

1,6 motor nema problema sa elektronikom, barem ne više od drugih modela. Benzinac 1.6 je najbolji benzinski motor. Dizelaš je bolji od svakog benzinca. Bolje vuče od benzinca. Benzinac sa plinom je bolji od dizelaša. Kupi šta nađeš u boljem stanju a povoljnije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet, sa druge strane, benzinac ide u vise obrtaje, bolje vuce (predopstavljam) i uvek moze "kad vam dodje" da se prebaci na benz da se vozi malo :)

1-1

Dizel bolje vuce, a to "kad vam dodje" dolazi retko jer je uvek u podsvesti cena benzina i razlika u korist gasa.

JTD je majka, sve ostalo su "surogat majke" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da preciziramo, stolo 1.6 ne treba nikako uzimati zbog elektronike, jel tako?

Jos preciznije, zbog elektronike Stilo ne treba da uzimas uopste, ni benz ni dizel :D

Kada sam uzimao Stila, to su uglavnom bili komentari, sto uze Stila, al' si se zeznuo, elektronika mu ne valja, ima da pisti svaki cas, da se kvari, neces izbijati od elektricara itd itd... A u stvari, sem senzora za airbag drugih problema sto se elektronike tice nisam imao do sada(pu pu pu :D), za godinu i nesto voznje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci uzeti sta je bolje :)

Pazi, to "kad vam dodje" je ipak opcija, posto na dizelasu nemas sa cega na sta da prebacis.

Znaci ipak dizel bolje vuce, ali eto, mana mu je generalno sto mora cesce da se salta nego benzinac, zbog obrtaja.

Nije da nisam upoznat sa dizel motorom, naprotiv. Vozim saab-a s vremena na vreme sa 1.9 tid motorom, 120ks, i svidja mi se kako ide autic. Verujem da stilo ide za nijansu bolje, jer je ako nista drugo, laksi :D

Ovo za elektroniku sam negde na ovoj temi procitao, nesto tipa "nemoj ni slucajno da uzimas stila 1.6 zbog lose elektronike", tako nesto je neko napisao negde medju predhodnim postovima.

U svakom slucaju, hvala na odgovorima.

Ako ima jos neko sta na napise, samo napred, cekam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je price po forumu oko elektronike...

Izbila je ljudima dosta para iz dzepa, nije bas sve bajno i sjajno naravno...

Jbg, kako ti se zalomi, polovnjak je macka u dzaku, narocito ako ne znas od koga uzimas...

Ako pobegnes npr od 1.6 zbog toga, mozes da naletih na dres dizela...

Ili tako nesto...

Ono sto mozes da uradis je da ga isproveravas sto je moguce bolje uz pomoc majstora...

Pa sta ti Bog da :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ga platis 3500 svaki ce da te zeza.. ako izadjes na 4500 manje su shanse, opet shto noviji naravno je pozeljniji jer je jako tesko naci stariji u dobrom stanju... a to je prica za kupovinu bilo kog polovnjaka.

ja vozim 1.9 jtd vec duze od godine, presao sam 40 000 i imao sam problema samo sa protokomerom, izbacio gresku a auto je isao i dalje normalno... kad je ociscen protokomer izbacio je jos par puta gresku u roku od par dana i nikad vise...

nema pravila u principu, ali gledaj sto boljeg i sto mladjeg i ne stedi pare u kupovini da te ne saceka posle brdo popravki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ipak dizel bolje vuce, ali eto, mana mu je generalno sto mora cesce da se salta nego benzinac, zbog obrtaja.

nije breeee...benzinac mora češće da se šalta zbog obrtaja, zato što je najstartniji preko 4000 obrtaja, a dizelaš povlači i na malim obrtajima..;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice elektronike, ima dosta potencijalnih problema, al dosta toga se da proveriti pre kupovine.

Ja sam pri kupovini prvenstveno trazio benzinca, jer sam planirao da ubacim plin, ali sam naleteo na ovog JTD-a...

I nisam se pokajao...

Jeste da bi verovatno nesto manje para trosio na plin nego da dizel (vec sam presao 20 000km-tako da bi vec isplatio uredjaj) ,ali opet je tu prica sa gepekom i rezervnim tockom....

Sto se tice voznje, probao sam i 1.6, ali nije uopste ostavio neki utisak na mene sto se tice performansi, dok sam sa JTD 115 i dalje iznenadjen kako dobro ide.

Potrosnja na JTD puno zavisi od vozaca, tj mirnoce u voznji, mada kad znate kako dobro JTD moze da povuce, tesko da cete moci da vozite iza nekoga a da ga ne preteknete... rolleyes.gif

I jos jedna stvar, moja rekordno niska potrosnja je bas rekordna...

Put od Bajine Baste do Novog Sada (ima i uspona, i ravnica, i rupa, ma ima svega) , 200 kilometara...

Prosecna brzina 55km/h, po bordu je trosio 3,7 litara prosecno, dok je merenjem od cepa do cepa bilo 3,78 lit / 100km...

Tu je i video, ako neko ne veruje :)

Edited by nsgaghy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da preciziramo, stolo 1.6 ne treba nikako uzimati zbog elektronike, jel tako?

Kakav je slucaj sa ostalim benzincima?

Ja bi, zbog same potrosnje, uzeo ili 1.9 dizel, ili nekog benzinca sa ugradjenim plinom.

Sta je od ta dva bolje po vasem misljenju?

U delti majstori ne savetuju kupovinu 1.8 koji su kupljeni kod nas u delti, imaju problemčiće :whistle:

Što se tiče 1.6 probao sam ga i dosta slabije vuče od 1.9 JTD, ali dosta slabije. Lično nikad od fiata ne bih uzeo benzinac, samo JTD jer ima dosta prednosti (i obrati koji JTD, mjtd vuče bolje ali je i skuplji za održavanje od običnog JTD 59kw koji nije common relej). Sad je situacija sa gorivom naopaka, evro dizel mnogo je gore, tako da sad ako je potrošnja bitna stavka onda varijanta benzin sa plinom. Ako ti nije problem gorivo (jer i JTD su mali potrošači) onda JTD bez razmišljanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

od običnog JTD 59kw koji nije common relej

Nemoj da iznosiš neprovereno.

Svaki dizel u Stilu je common rail.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ePER ti može poslužiti ako baš hoćeš da proveravaš.

Inače, kao što već rekoše ljudi u Stila nikada nije išao dizel koji nije common rail...bez obzira sa koliko konjskih snaga je... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz svima, citam ovaj forum vec 3 sata, oci mi ispadose...i postajem skeptican sto se tice kupovine stila. Planiram da uzmem stila 1.2 2002-03 godiste, pa me zanima da li ima neko iskustva sa tim motorom, da li i on ima probleme sa elektronikom kao i 1.6 i da li mi je bolje da uvezem iz italije nego ovde da uzmem auto???

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nemam stila, ali me interesuje i verovatno će biti moja sledeća kupovina pa se trudim kao ti da saznam više o njemu.. Za motor 1,6 nisam stekao utisak da ima nešto previše problema sa elektronikom.. Problemi sa elektronikom na stilu se odnose na razne senzore, pogrešne signalizacije itd..

Motor 1,2 je dobar, imam ga u bravi, ali zna se za šta služi - da se prevezeš od mesta A do mesta B uz malu potrošnju, jeftino održavanje i regstraciju.. Meni je pomalo žao da mu stisnem gas kad znam da vuče preko tone težak auto :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Ajduck

Bolje ti je uvesti auto iz Italije ako imas mogucnost nego ovde kupovati, kostace te jeftinije, a i italijanski putevi su ako ne najbolji onda medju najboljim u cijeloj evropi, a sto se tice italijanske ostre voznje, nebrini se, italijanske masine su i pravljene za to, ali sa dobrim putevima i dobrim servisima je sigurnije to nego kod nas, gdje su ga par dobrih rupa protresle :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

na stranu dobri putevi, ali mislim da Italijani u proseku najgore održavaju vozila... :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo narode,evo naidjoh na ovaj forum koji je po svemu sudeci vrlo poucan i odlican, pa rekoh da vidim kako bih mogao da resim moju dilemu oko kupovine Stila 1.9 . Toliko toga sam procitao o doticnoj limuzini da sam po malo skeptican u vezi kupovine..

Zapravo koliko sam shvatio auto je idealan dok nepocne da se kvari jedno po jedno, nesto oko elektronike i sl..E sad ja tipujem na jedan model koji je 2004 god,5 vrata sa cenom od 3900 e...Kao i svaki auto sa placa izgleda prelepo i sredjeno...Kilometraza je 140 000...

Moje pitanje je na sta treba najvise obratiti paznju pri kupovini ?

Pozdrav svima i hvala unapred na odgovorima !

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu, pa da pitam ovde, kakva su istustva sa stilom 1.8?

Vidim da se najvise spominju 1.9jtd, i 1.6 benzinac, ali slabo 1.8

A i slabo ih ima.

Danas sam gledao jednog, vec prodat, en znam kad ga pre proda, bio svez oglas manje vise.

Izgledao je u stvarno dobrom stanju, e sad ne znam sta bi majstor rekao prilikom pregleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi beze od 1.8.Jes da ima 130ks ali pravo da ti kazem moj 1.6 em je tisi,skoro da se ne cuje kad se zagreje,em manje trosi a preformanse su im priblizne.A i 1,8 ima vatijator (VVt)koji kad crkne ko da vozis traktor i zeznutu japansku elektroniku Denso.I da hoce da ispije dosta ulja.Zato sam ja odustao od 1.8 :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na informaciji.

Znam kako se cuje kad ode varijator :thumbdown:

Dobro, sad bar znam sta da gledam u slucaju da se oldlucim za stila.

A steta....130ks :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoce da popije malo vise ulja,ako ga forsiras,a i benzina.da je nesto bucan,pa nisam bas primetio.hoce da zeza varijator,ali bolje to nego ECU.u svakom slucaju,ja sam zadovoljan.vec cetiri godine se druzimo,krstarimo evropom,bez nekog veceg problema.i varijator jos uvek radi bez problema :thumbup:,a od elektronike jedino je zezao senzor AIR-bega.

Edited by Nikolaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...