Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

Jel mogao taj Energizer da lepo sedne u puntovu plastiku, posto i ja treba na klasiku da zamenim pa bi ubacio exide od 45ah i 420A, a unutra je fabricki od 40ah i nesto malo ampera. Znaci samo me zanima da li si bez prepravki mogao da ubacis taj akumulator, i da ne brini nista mu nece smetati uvek je bolje imati malo jaci akumulator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra ujutru ga stavljam pa cu ti javiti ;)

Hvala na brzim odgovorima!

 

Jos jedno pitanje.

Jel potrebno da se nesto resetuje na racunaru kad se menja akumulator?

Edited by zola89

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo za punjace je prica za malu decu, svaki akumulator gubi vremenom kapacitet(kao i svaka baterija) tako da ne postoji punjac koji moze da napuni ak. do sto posto. Kod dopunjavanja koje rade u servisu i onog koje svako moze da uradi kod kuće sa punjacem od 30e nema razlike, princip rada i efekat su potpuno isti.

Druže imaš blog o akumulatorima http://akumulatori-desulfatizatori.blogspot.com/ pa ovde možeš pročitati i videti da punjač od 20 eura i onaj od 520 nisu ma ni u mislima isti. I da punjenje akumulatora običnim punjačem ne da nije isto nego može i da upropasti akumulator u odnosu na punjač koji ga puni onako kako treba i usput ga desulfatizuje!

ovo o čemu ti pričaš je mašina koju koriste profesionalci zarad oživljavanja akumulatora koji su sulfatizovani a takvih nema mnogo kod nas. Ja sam pričao o običnom dopunjavanju u kućnim uslovima i radnjama koje prodaju akumulatore i vrše 'servis' istih.

ovo za upropascivanje akumulatora kucnim punjacem necu da komentarisem, ako je punjac ispravan i vršiš povremen nadzor u toku punjenja ne vidim sta moze da se uništi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedno pitanje.

Jel potrebno da se nesto resetuje na racunaru kad se menja akumulator?

Resetuje se bord i podesavanje kasetofona/CD plejera. Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel mogao taj Energizer da lepo sedne u puntovu plastiku, posto i ja treba na klasiku da zamenim pa bi ubacio exide od 45ah i 420A, a unutra je fabricki od 40ah i nesto malo ampera. Znaci samo me zanima da li si bez prepravki mogao da ubacis taj akumulator, i da ne brini nista mu nece smetati uvek je bolje imati malo jaci akumulator.

NIje mogao nazalost, morao sam da izbacim onu fabricku plastiku oko akumulatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje u vezi Fiat Punto mk1 TD70.Crkao mi je bosh aku od 70 ah pa bi trebalo uskoro da kupim drugi.Punjenje altelnatora mi je 13.9V. Jel to dovoljno i koji najbolje da kupim aku i od koliko ah?

Share this post


Link to post
Share on other sites

13.8 - 14.4 V je normalno. A od 55Ah pa navise mozes da stavis, nek bude samo vece udarne snage jer je dizel. Sto se tice proizvodjaca ima raznih, tako da procitaj temu od pocetka pa vidi sta ti deluje kao najbolja kupovina.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel mogao taj Energizer da lepo sedne u puntovu plastiku, posto i ja treba na klasiku da zamenim pa bi ubacio exide od 45ah i 420A, a unutra je fabricki od 40ah i nesto malo ampera. Znaci samo me zanima da li si bez prepravki mogao da ubacis taj akumulator, i da ne brini nista mu nece smetati uvek je bolje imati malo jaci akumulator.

Imam Biloxi 45ah 400a nov. Ako te ne mrzi možeš kad ti odgovara da svratiš i probaš dal može da stane u kućište pa eventualno da juriš takav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na ponudi ali nikako da se sa burazerom uskladim s'vremenom da preuzmem punta, poslacu ga u prodavnicu pa nek proba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skine poklopac ili kako već vidi koji je accu unutara, nađe na netu dimenzije i eto.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

U puntu je MM 40Ah, ali ima lufta oko njega, kako sam ja premerio moze da stane 190x192, a ove sve koje sam ja gledao su 175x207 i 195x207, p sam razmisljao da industriskim fenom grejem jednu stranicu i da je razvucem da moze da upadne taj 207, izbegavam da skinem tu plastiku, lepse je da je tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doslo vreme zamene akumulatora, pred crkavanjem je al je 4 godine sluzio pa sad treba da kupim drugi

Da li da uzmem Vartu, Exide ili Banner, koji ima preporucenu amperazu posto dimenzija prostora diriguje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burazerov Baren , 60 Ah 510 A

 

cxcb420154.jpg

 

sa klasičnim čepovima

 

DSC_0176.jpg DSC_0177.jpg DSC_0189.jpg

 

identičan kao moj stari Alto Adige koji je trajao skoro 5 godina i trajao bi puno više da nije pražnjen dva puta.

Ovaj Baren sam dopunjavao destilovanom vodom, dalje desulfatizovao i napunio i vergla ko blesav.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno upozorenje , malopre sam gledao po tempu Banner akumulatore i ima ih dosta proizvedenih 2013 godine. Treba izbeći toliko stare akumulatore i koliko me sećanje služi preporuka je starost do 6 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 preporuka je starost do 6 meseci.

Mislim da je to cak uslov za punu garanciju,inace ako neko kupi stariji akumulator garancija se racuna od datuma proizvodnje plus ovih sest meseci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje...koliko treba da bude punjenje na leru sa iskljucenim potrosacima?

Povedoh za akumulator,na leru mi puni 14.04 a kad ukljucim svijetla isto na leru 13.83 a napon akumulatora 13.25 i kaze majstor dje sam reklamirao akumulator jer na -15 nisam mogao da upalim da je problem do punjenja...kaze minimalno punjenje.

Edited by bojankov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi trebalo ispod 14v da ide nikako.

Meni je išlo i ispod 13v sa potrošačima pa sam završio sa novim četkicama, kolektorom i rotorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa on rece da i sa potrosacima treba da bude 14v na leru. Minimum je 13.8v tako rece. Znaci alternator pri kraju :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...