Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

Ok,a jel bitno kad je proizveden,da li se to gleda prilikom kupovine?

Ili ima nesto drugo na sta se obraca pazna prilikom kupovine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

gleda se, najbolje da je što skoriji datum, rok za prodaju akumulatora je godinu ili dve od trenutka proizvodnje, nisam siguran al kazaće ti neko ovde. Posle toga su prodavci duzni da vrate neprodate akum. proizvodjacu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dante Sa klimom je Punto. Inace hteo sam onaj od 53Ah da stavim ali ga tad nije imalo. Bilo je tad uzeti Energizer plus od 52Ah 470A ili Exide 47Ah 450A i prelomio sam za Exide citajuci pozitivne komentare na forumu.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene ima mesta da stavim sta hocu :D

Al zasto bi uzimao nesto jace i skuplje ako mi nije potrebno...Danas sam proverio,u autu je neki od 46Ah(marka nemam pojma koja)i jace od 2 godine auto normalno radi.Cenim da sa ovim vrhunskim akumulatorom od 47 Ah nece biti problema.

 

Sinoc bio na pozicijama oko 6 sati i izvuk'o svu struju.Pa smo pacijenta danas morali kablovima da ozivljavamo :D


Uglavnom ti si bas zadovoljan sa tim akumulatorom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne prelomis i uzmes Hondu onda teraj Stila sa tim akumulatorom do zime. :) Ako krene da zeza kupuj nov i to je to. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogi savetuju najveći akumulator koji može da stane. Po meni je to nepotrebno bacanje para. Ja to volim da poredim sa sledećim - isto kao da kupiš gume sa V brzinskim indeksom za auto koji ide 170 km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa realno :)

Ako fabrika nesto preporuci i ako sa tim radi kako treba,sta sad ja tu da pametujem.Da budem veci papa od pape,sto bi rekli :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ti je pozicija izvukla struju ne znam sto razmisljas o kupovini novog uopste, dopunis lepo i teraj dalje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ti je pozicija izvukla struju na Stilu?

Meni se svetla ga gase kada izvadim kjuč.

Ne znam da li je tako fabrički ili je kod mene prepravljano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@DjoleKG nadam se da ce moci tako.Valjda ga ovo nije ostetilo.Nisam ga punio na punjac ako to mislis.Vozio sam duze od sat vremena na otvorenom posle paljenja..

@joshibeast svetla se gase kad izvadis kljuc,ali imas dugme na koje se pale pozicije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A znači pipkao si P dugme za koje sam verovao da mi ne radi dok nisam pročitao ovde na forumu kako se koristi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako :D

 

"P" dugme-Parking Lights na Control Panelu:

stilo_headlight_hight_adjuster_rear_fog_

Sijaju sve 4 pozicije,u kombinaciji sa rucicom migavca biras samo levu ili desnu stranu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si ga za sat vremena dopunio dovoljno da sad uredno vergla i pali auto mislim da ćeš ga sa punjačem oporaviti dovoljno da potraje još.

Ako ima čepove obavezno proveri nivo elektrolita i po potrebi doli destilovanu vodu do oznake pa na punjač, ako je bez održavanja samo na punjač ali ga češće kontroliši da se slučajno ne greje.

Punjenje oko 16h

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidi koliko traze za tu uslugu, znaj da najobicniji punjac ti je oko 2 3 crvene, uz normalnu upotrebu ta spravica moze da te sluzi večno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...