Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Ne znam meni nekako sve ove nove zimske gume po šarama više deluju kao letnje. Nekako nemaju krampone onako jasno definisane i samim tim to mi uopšte ne obećava. Evo šta je provereno vrhunska zimska guma, al ima i krampone i to kakve..

ed81508c34a36dde95687e7807a9e0ea.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam meni nekako sve ove nove zimske gume po šarama više deluju kao letnje. Nekako nemaju krampone onako jasno definisane i samim tim to mi uopšte ne obećava. Evo šta je provereno vrhunska zimska guma, al ima i krampone i to kakve..

ed81508c34a36dde95687e7807a9e0ea.jpg

Obećava i pruža samo tako. TS830p.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce kupljene gume Nokian wrd3 koje sam stavio napred, a Michelin a4 prebacio pozadi.. Necete mi verovati, ali neocekivano nokija za klasu bolja.. Alpin a4 nije tako grebala i kopala ni kad sam pazario pretprosle zime.. Finci definitivno bestbuy za zimske gume. 7100din - kom .. Dimenzija r15 195/65 stilo

Ne zaboravi da svaka nova pristojna guma je bolja od bajate :fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i moje se wintere dobro pokazuju,iako je moja kuca na vrhu malog brega,a citava je zaledjena,jedva sidjem pesice do dole,bez problema se penjem uz ulicu,kad dam malo jaci gas,naravno da zaslajfuje,sad da sam mladji uzeo bi sanke i spustao bi se,komsije bi rekli,vidi koji ludak :laughing:  

al zadnje su mi malo losije,al izvuce ovo zimu,sledece zime ,ako bog da zdravlja,idu jos dve wintere

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se spuštao / spuštam sankama bez imalo blama. Čak smo na  Zlataru čoveku preleteli tarabu i uleteli u dvorište. Srećom ništa ne izlomismo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da i ja dam pozitivan glas za wintere, prednje dot 2014 a zadnje 2012.

Malopre se vratih kuci, lokalni putevi i ulice u mom kraju su ocaj ali wintere grebu samo tako. Desi se po neki put naravno da proslajfuju pri malo vecem gasu na nekom usponu ali ne staju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigde nista ove godine nije cisceno ( po gradovima i sporednim ulicama) Kod mene tek danas jednu da kazem jacu sporednu ulicu samo malo posuli...to se jos nije desilo do sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mico, onaj put kod mene nije pipnut, ni obilaznica ni bilo sta ... sve sto odrzava komunalac, to je u ok stanju, ali ostalo je katastrofa, ne znam kako sad nema para kad je sve poskupelo i kad su oteli sve sto su mogli ... di su nasi novci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na leto sigurno ciste ulice i bez snega, ja za predSednika :D

Edited by Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pri kočenju je to normalno,veća je površina koja koči,ali pri kretanju i upravljanju je bolja uža guma,jer efikasnije seče sneg!

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da Janković ima problem u tome što je Lancia prilično lagana i nema odgovarajuće prijanjanje na podlogu. Tačno je da Stilo ima šire gume i da bi Lancia trebalo sa užim gumama da ima polje kretanje, ali nije tako jer Stilo ima preko 500kg više u odnosu na Lanciu i to je glavna razlika. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...