Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Planiram ove zime da menjam gume posto su mi ove vec dotrajale, interesuje me sledece video sam u beogumi imaju sava gume "za sva godisnja doba", da li je neko imao iskustva sa ovakvim gumama, kakve su za voznju i prvenstveno da li prolazi kod policije, ne bih da bacam pare bezveze. Hvala!

Dva seta guma traju 4 godine, tj po 4 sezone, grubo racunajuci. All season 2.Zimi zimska, leti letnja i nema brige. Doduse, treba sve to i finansijski ispratiti. AKo se zaista malo vozi i onako, lagano,  penzionerski, onda i all season gume ''piju vodu''. S tim sto njih ima od Save, preko Hankooka do Goodyeara, pa su i cene sarene. Za jedan komplet Goodyear all season (mode Vector ako se ne varam) treba koliko i za oba kompleta nekih jeftinijih guma. Sava, Tigar, Lassa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram ove zime da menjam gume posto su mi ove vec dotrajale, interesuje me sledece video sam u beogumi imaju sava gume "za sva godisnja doba", da li je neko imao iskustva sa ovakvim gumama, kakve su za voznju i prvenstveno da li prolazi kod policije, ne bih da bacam pare bezveze. Hvala!

 

Imao sam na puntu te gume (2 kom.) i odmah sam ih zamenio - bile su mnogo bučne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice policije to prolazi. Gledao sam na yt neki test zimskih guma i tih za sva godisnja doba, nisu se najbolje pokazale, ali ok bolje i to nego letnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo bih 2 komada zimskih guma, a nemam pojma koje. Šta je kod nas najbolji odnos cene i kvaliteta? :)

Edited by Bogisha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta se pisalo u prethodnim postovima. Zavisi koliko si spreman da odvojis. Mozda bi bilo dobro odmah da pocnes da trazis, mozda naletis na Conti ili Michelin povoljno. Jesu najskuplje ali po meni to je najbolji odnos cena-kvalitet :)

Ako si za jeftinije, ja sa Fuldom prezadovoljan, Kleber mi je bio dobar mada od pola vec bruji, Barum, a ako ces najjeftinije moze i Sava S3 ali cisto kao bas zimska guma.

Edited by MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

wintera odnos cena kvalitet, pogotovo ako su vece od 15 inca felne, ja sam za 16 uzeo po 6200din komad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se slozio ni malo. Kakav je to odnos cena-kvalitet? Najjeftinije, tehnologija iz proslog milenijuma, po suvom se brise ko da je od pudinga, na vlaznom se kliza ko da si na ledu a po snegu ide..al ide i svaka zimska guma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bi se slozio sa tobom :no vozio 4 zime i bio prezadovoljan! nisu dobre preko 150km/h a i nevozim zimi toliko tako da... Presao sa njima Taru par puta, preziveo pretprosle godine holokaust na autoputu NS-SU prosao sa njima gde miselinke nisu mogle (ne kazem da su lose ali na tim kolima nisu pomogle audi A6) a da na puntu se voze zima leto (univerzalne) nista im nefali evo druga godina...

Edited by icewolf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se slozio ni malo. Kakav je to odnos cena-kvalitet? Najjeftinije, tehnologija iz proslog milenijuma, po suvom se brise ko da je od pudinga, na vlaznom se kliza ko da si na ledu a po snegu ide..al ide i svaka zimska guma.

Bas tako! Lepo receno.

Bezbednost sebe i ostalih sudionika u saobracaju na prvom mestu, par mesta praznih pa onda sve ostalo.(cena kvalitet...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da su neki pre kupovine auta prvo uporedjivali krres testove, pa onda kupovali auto :)

Na pumpi se sipa samo najkvalitetnije ulje i gorivo, cak i tecnost za stakla. Vozi se iskljucivo po ogranicenju ili malo sporije, kad pada kisa ili sneg izbegava se odlazak na put koliko je to moguce :D

Kad grmi skidaju antenu i gase radio jer su culi da nije bezbedno-privlaci gromove :) :) :)

Ne zamerite, sprdam se malo :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde si cuo da je neko poginuo zato sto je vozio wintere i da su bas one krive za to?

A jel si cuo nekad da je neko poginuo sto nije uspeo da ukoci? Ili da je sleteo sa puta? Ili da je pogurao nekog na semaforu? Mislim, nekada.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde si cuo da je neko poginuo zato sto je vozio wintere i da su bas one krive za to?

 

Ja sam jedva izbegao, da je bilo vozilo u suprotnom pravcu vrlo verovatno bih poginuo... Isti taj auto ima u istoj toj dimenziji siguru i mnogo bolje se ponasa auto po suvom i mokrom cak i na nizim temperaturama dok po snegu ja bas i ne vozim jer ga retko kad ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već godinama zimi vozim na Winterama. Kupim sve 4 nove, vozim 3 zime, pa ponovo sledeća tura. Možda nije vrhunska klasa, ali kad je nova, kad su sve 4 iste i kad nije proizvedena ko zna kad, sigurno je bolja i bezbednija od svim polovnih i matorih guma ma kog poznatog proizvođača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde si cuo da je neko poginuo zato sto je vozio wintere i da su bas one krive za to?

 

Na ADAC su ocenjene kao nebezbedne(ne manje bezbedne od drugih) i nezadovoljavajuce-manjkave...najgore na testu.Meni dovoljno da ih ne uzmem ni u razmatranje.

 

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2013_winterreifen_test_185_60_R15.aspx?ComponentId=185944&SourcePageId=31821

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Auto Bild ih je odmah otkačio. Na prvom testu (kočenje po mokrom) bile očajne tako da ih nije dalje ni testirao. Oko 9,4 m bio duži zaustavni put u odnosu na najbolju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...