Jump to content
FAS Goran
Guest 5204

Šta vas izluđuje u saobraćaju?

Recommended Posts

Na konto ovih sto ne gledaju kad se prestrojavaju, ukljucuju, prikljucju itd jedan vic:

 

Ulazi Haso Puntom u raskrsnicu, a njemu će ti Mujo:
- "F-f-f-f-f-furaj."
Drugi dan ponovo izlazi, a Mujo će ponovo:
- "F-f-f-f-furaj."
Treći dan izlazi a Mujo će: "F-f", a Haso krene, kad će ti Mujo:
- "FAP!!!"

Edited by ostoja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje na konto ovih sto se prestrojavaju i skrecu - nasmeja me slatko pre neki dan...

Ispred mene ide Bembara, a dalje u raskrsnici na desnom skretanju ceka druga Bembara da se ukljuci u glavnu ulicu.

Iako sam iza, kao i uvek tapnem desni migavac nekih 50-60 m ranije, da obavestim ljude o svojoj nameri. Ovaj ispred nije (pomislih da ide pravo) ali on naravno samo skrenu desno, ispred nosa ovome u drugoj Bembari koji uredno ceka da on prodje pravo. Koji opet pocinje besno da svira, gestikulira mu kroz staklo, i evidentno je*e sve po spisku zasto nije dao migavac :D .

Realno je i u pravu, skrecem sledeci desno i cisto iz radoznalosti bacih pogled u retrovizor - kad ovaj pobesneli se ukljucuje levo, naravno takodje bez migavca :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ocekivano pa normalnom voznjom nije strasno ali ... staje sluzbena fabija izlazi lik i ceka da mu tocilac sipa , prvo sedi u kolima popunjava papire verovatno sta god ... izadje i stane pored kao gospodin ceka ... kad sam mu rekao "sta cekas bre sipaj to ?" I stao na crvenu 98micu umesto na 95ticu 3 druga slobodna mesta ... zadavio bi ga kolko mi digo pritisak , kad vidim te mrljavke .. :pirate: ufff

 20240130_155217.thumb.jpg.1eb4bae34aba44a8e0ef3b9373f9c773.jpg

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To na pumpama je obavezno!

U Dimitrija Tucovica kod nadvoznjaka (ko zna o cemu pricam, ko ne zna to je pumpa koja ima tri tociona mesta u nizu, staje se uglavnom u kolonu i ko ne stane kako treba blokira prolaz do tocilica ispred), covek ide ispred mene, staje na prvo mesto u nizu, a sva su slobodna, i staje tako da ne mogu da ga obidjem i stanem ispred njega! Ja ostao u traci na ulici i smetam ljudima da prodju! Legao sam na sirenu a on u cudu, kao koji ti je q, devojka koja tu toci gorivo mu je rekla da pomeri auto napred... Ja takve zovem "sam na svetu" i za njih nema pomoci, njih su roditelji tako napravili, u svakom smislu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je hit kad neko tako na 2 uzastopna mesta stane na prvo blize, ostavi ono prazno i blokirano, a onda ako ga zaobidjes i vratis se u rikverc i blokiras ga jer si poceo punjenje dosta posle, bude im krivo, mada cute vidi se nervoza :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ovaj je gospodin varijanta ... kad sam radio na pumpi znate kolko ih je , ja zderem klopu oni vide stanu pored kola i cupkaju ... a meni prosto seva da ih usluzim , svako treba da cisti za svojim "ovnima. E po ceo dan bi mogli tako da stoje. Uffff djubrad. Drugo je kad ima problem pa treba da se pomogne ok .. ali da sipa gorivo drugi za njega... budalastine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kako ja nisam te srece da naletim na te sto nece da pridju na pumpama. Svaka tebi cast :D .

Prosto mi bude lepo kad izadjem i sipam sam i kad me ne smaraju sa tocenjem, pranjem stakala ili artiklima na akciji. Jos kad sa benzincem otvoris rezervoar pa zamirise, milina :) .

2 hours ago, nemanja84bg said:

To je ocekivano pa normalnom voznjom nije strasno ali ...

Nije strasno mozda na nekoj raskrsnici kod seoske zadruge :) , ovako usporavas saobracaj, otezes kolone, pravis sve druge budalama koje te apsolutno bespotrebno cekaju... Zamisli kad bi se svi tako ponasali, da li bi bilo strasno u ovom ionako krkljancu :) . Zato mi je i bilo simpaticno kad je onaj zapenio na drugog kada njemu smeta, a sam radi isto to. Da ne pricam o ljudskom aspektu, identicna stvar koju i Milan pominje onakvim uzurpiranjem vise mesta na pumpi. 

Gledam jutros, isti slucaj, jos gore pandurski Superb. Ceka ga 7-8 vozila u koloni iz sporedne ulice, baja bez migavca, sa telefonom na uvetu samo skrenu desno svima njima ispred nosa. Sta reci.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, Ivan said:

Prosto mi bude lepo kad izadjem i sipam sam

Isti slucaj, samo se meni desavalo da nekada nema ona kesa rukavica, a dizel pistolj sav umazan od nafte, a ja skockan i namirisan, ili sa malim detetom u kolima, e u toj situaciji nisam hteo da prljam ruke i cekao sam tocioca. Inace volim sam da sipam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom rukom drzi volan, drugom telefon pa kako  da ukljuci migavac :)

Ne znam, ja obicno cekam da mi sipaju, uvek je malo mastan onaj pistolj. Uglavnom sipam preko putna Hitne pomoci ili ovde na ilazu iz Mladenovca i retko kad nema tocioca, mozda mi se par puta desilo da ne prilazi niko i onda sta cu, sipam sam :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, milan-jtd said:

a dizel pistolj sav umazan od nafte

7 minutes ago, city said:

uvek je malo mastan onaj pistolj

Jbg, ko nam je kriv, sami smo izabrali da sipamo pogresno gorivo :P :

1 hour ago, Ivan said:

Jos kad sa benzincem otvoris rezervoar pa zamirise, milina :) .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u Punta ne umem da sipam sam,ima neko zahebano nalivno crevo,ali do Punta sam uvek sipao sam ,kada je frka

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, Ivan said:

Jbg, ko nam je kriv, sami smo izabrali da sipamo pogresno gorivo

E ja sam izlecen od nafte! Od sada samo benzin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh miris. Probaj zeni da kupis parfem koji trenutno ne koristi pa ces cuti citavu teoriju o mirisima, svidjanju, nesvidjanju, ili je to samo moje iskustvo sa zenama :) Mislim da bi im razlicito mirisalo gorivo na razlicitim pumpama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, city said:

Jednom rukom drzi volan, drugom telefon pa kako  da ukljuci migavac :)

 

To je jako lose uradjeno na BMW, retko koji da vidim da mu radi migavac na polugicu za levo desno i kad ne telefonira vozac.

Zato sva 4 rade ko Doxa, tu nikad ne fejluje.

Edited by ostoja

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, nemanja84bg said:

To je ocekivano pa normalnom voznjom nije strasno ali ... staje sluzbena fabija izlazi lik i ceka da mu tocilac sipa , prvo sedi u kolima popunjava papire verovatno sta god ... izadje i stane pored kao gospodin ceka ... kad sam mu rekao "sta cekas bre sipaj to ?" I stao na crvenu 98micu umesto na 95ticu 3 druga slobodna mesta ... zadavio bi ga kolko mi digo pritisak , kad vidim te mrljavke .. :pirate: ufff

 20240130_155217.thumb.jpg.1eb4bae34aba44a8e0ef3b9373f9c773.jpg

Ja sam godinama bio u komercijali i nikad nisam sipao gorivo. Jednom mi se na privatnom autu desilo da me po farmerkama isprska gorivo i od tada uvek sacekam da mi radnici sipaju. Moje je da otvorim vratanca, odvrnem čep, kazem koliko da naspe i krenem ka kasi. Kad izadjem zahvalim se, udjem u auto i nastavim dalje. 

Ako ja radim svoj posao ne znam sto radnik na pumpi ne bi svoj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja s' obzirom da znam koliko "gospode" ima u ovom nasem velikom gradu, uvek tocim sam, makar ja da ih ( radnike ) postedim nekada... Prosto ostavim neki lepsi utisak/osecaj da olaksam nekome jer volim i kad meni neko nesto pomogne olaksa, a uvek za uzvrat uvek dobijem makar osmeh... i lepse se osecam ( na naftu :lol: ). 

Prosto trudim se da sirim tu neku pozitivniju energiju i olaksam kada god mogu, a realno, ne kosta nista, pa cak i kad je pistolj mas'an ( jbga desi se ) svaka pumpa ima WC gde se ruke mogu oprati / a imam i vlazne maramice uvek. 

Edited by MiloshBg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Axic said:

Ja sam godinama bio u komercijali i nikad nisam sipao gorivo. Jednom mi se na privatnom autu desilo da me po farmerkama isprska gorivo i od tada uvek sacekam da mi radnici sipaju. Moje je da otvorim vratanca, odvrnem čep, kazem koliko da naspe i krenem ka kasi. Kad izadjem zahvalim se, udjem u auto i nastavim dalje. 

Ako ja radim svoj posao ne znam sto radnik na pumpi ne bi svoj. 

Jel si zaduzio auto ? tvoja briga je o tome, ispravnosti , kao i o urednosti vozila , eno pise ti u ugovoru koji si potpisao. Tocilac uopste nemora da sipa niti je njegova duznost, duznost tocioca je samo i samo ... da spreci pozar, da pretace iz cisterne u tankove upise stanja eventualno sedne za kasu ako nema kasirke i odradi kraj smene /dana a ovo ostalo skupljanje djubreta i brisanje guze kupcima , cak i popis - ima ko je placen da radi te stvari .... to je prica za malu decu, eno dok je moglo radili od 00 do 24 a sad do 22 00 i to je to nece niko da radi to. Ima caka kad te poprska , ako je benzin isparice - ako je dizel uzmes pistolj do njega iliti benzin i uvek ima koja kap da se strese u maramicu i natopis taj masan deo, i masna mrlja ce nestati :thumbsup: A sem toga , sta te briga , jesi komercijalista ali u opisu posla ti je da budes masan i musav iliti u pokretu ... zasto ? zato sto je to trgovacki putnik posao nista vise , kakva crna gospoda. To sto nekog komercijalistu gazi sef nemora ja i bilo ko drugi da trpimo , uprljale ti se pantalonice? , sto nisi poneo rezervne, ili jos bolje - sto nisi zaduzio dodatni komplet iliti sto ti firma nije zaduzila kad vec radis taj posao ... onda znas sta su duznosti i sta sve moze da se desi a s'time zaduzujes razduzujes opremu o kojoj brines. Ne brini uvek mozes na hemijsko da uzmes racun i das poslodavcu pa nek refundira na platu. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na golfinju zatrcao se jedan da otvori poceo da cupa sunce ti :D ali ... NEMOZE - mora na dugmence koje je kod mene negde ispod table i sl. - samim time samo i samo VOZAC toci ... kontam da je i na drugim vozilima tako , dakle tocilac je duzan za bezbednost a ne uslugu. Dodjes sa pljugom na pumpu, ne smeju da vas usluze jer ste rizik za bezbednost kraj. Dakle to su ozbiljne stvari, gasenje kola isto kad se toci plin - OBAVEZNO ima jos dosta stvari , a dok ti cekas nekog stojis iza njega on sipa gorivo neznas jel ima busnu bocu pozadi kao dodatno stedno gorivo - dovoljno da kresne ventilator hladnjaka i cao ste obojica dakle to su ozbiljne stvari da ne bude da kao vredjam ili mrzim ... posao kad se radi treba da se radi perfekt bez praznog koraka - usluga tocenja je prazan korak i to ne bi nikad trebalo da se radi, vec svaki vozac sam za sebe. Ako neznas koje gorivo sipas jer "samo radis svoj posao" onda brate ne dolazis na pumpu vec kljuceve predas onom ko to treba da radi.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zasto se onda radno mesto zove TOCILAC a ne kontrolor pusenja referent za bezbednost ili vatrogasc...?

Ja ne znam kakva je sistematizacija posla kod tebe u bivsoj firmi ali ako ti je u opisu posla da tocis gorivo to treba i da radis ako si gladan odes na pauzu pa jedes a ne da sedis na radnom mestu i da ne radis i da te bole qrac da radis svoj posao za koji si placen. Inace uvek tocim sam osim kad mi otmu crevo iz ruke a li takvima koji sede i ne zele da rade svoj posao pa dva sata bi stajao na pumpi dok se ne digne da mi sipa gorivo

 

Pumpa u Francuskoj ulici (pored pumpe se nalazi i hemoijsko ciscenje) lik ladno sipao gorivo pa  otisao da podigne kosulje sa ciscenja i kad ih je uredno slozio u auto otisao da plati gorivo e takvima bi dizelom poprskao sve te kosulje

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, clockwork_orange said:

A zasto se onda radno mesto zove TOCILAC a ne kontrolor pusenja referent za bezbednost ili vatrogasc...?

Ja ne znam kakva je sistematizacija posla kod tebe u bivsoj firmi ali ako ti je u opisu posla da tocis gorivo to treba i da radis ako si gladan odes na pauzu pa jedes a ne da sedis na radnom mestu i da ne radis i da te bole qrac da radis svoj posao za koji si placen. Inace uvek tocim sam osim kad mi otmu crevo iz ruke a li takvima koji sede i ne zele da rade svoj posao pa dva sata bi stajao na pumpi dok se ne digne da mi sipa gorivo

 

Pumpa u Francuskoj ulici (pored pumpe se nalazi i hemoijsko ciscenje) lik ladno sipao gorivo pa  otisao da podigne kosulje sa ciscenja i kad ih je uredno slozio u auto otisao da plati gorivo e takvima bi dizelom poprskao sve te kosulje

Zove se radnik na BS i tacno je napisano na kojoj. Zato i mogu da im uvaljuju da odmenjuju kasire. Sto je debilno, imas uvek na svakoj pumpi papir na kome pise za bezbednost zaduzen : i spisak ljudi a to su svi, mozda kasiri nisu ukljuceni. Moras da imas i sertifikat za to , bezbednost od pozara i zapaljivih materija itd. Tocilac je samo u svrhu kad dodje utovar cisterne tecnih i gasovitih materija - zato je tocilac a ne da sluzi tebi kao konobar.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo smo zasli u offtopic , al ajde ... da cekam ja nekog da se smiluje da mu ovaj natoci a zaposlen na pumpi u sred pauze, pa ima da ga cekas pola sata .... ma nikad. Nek se ubrza na pun gas svak sipa svoje i cao, tempo , svi cekamo samo njega "gospodina" koji crni gospodin to trgovacki putnik :D.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...