Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Ovo je sigurno diler nešto muljao letnje/zimske gume ili tako nešto... iz fabrike sa ovim nije sigurno izašao... a to što nova felna i nova guma imaju ovoliko tegova, kriv je vulkanizer koji ne ume da namontira gumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubedi me prodavac guma da uzmem taurus winter gume, umesto tigar wintera. Kaze da su identicne winteri, samo su za trziste EU. Nesto mi ne mirise da su identicne jer su malo povoljnije. Posto sam punta kupio pre par meseci, skinemo prednje letnje gume, kad ono DOT 2403??!! Guma stara 11 godina! Nisam ni obracao paznju prilikom kupovine auta, ali mi je to dobra skola. Dobro se nisu raspale na putu.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

MIćo , štopaljke uz zid. Nego gde uradio ovako dobru nadogradnju. Nebićeš mi komplekse.

Taurus je zimska guma namenjena za SAD, kažu da je hit u Texasu. Tako čuo u Beogumi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam punta kupio pre par meseci, skinemo prednje letnje gume, kad ono DOT 2403??!! Guma stara 11 godina! Nisam ni obracao paznju prilikom kupovine auta, ali mi je to dobra skola. Dobro se nisu raspale na putu.  

 

Nisi morao skidati gumu da bi video DOT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, ali sam obratio paznju tek kad smo je skidali. i jos je jedan sraf bio krivo usrafljen, pa je ureznica morala ponovo da se radi i kupuje novi sraf. Ludilo.

Kakvo je vreme ovih dana, mogao bih i o letnjim da razmisljam.

Edited by kroki23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sikter dobio pomoćnicu.

 

2014_12_11_18_10_15.jpg

 

nemojte da zbijate šale, nije baš za zezanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi mala pomoc, uz polovan auto (11000 km) , mi stižu dve Wintere 205/55/R16 koje su prošle jednu sezonu, februar-mart, skoro nove. Jel pozadi moram da stavim winteru ili može i neki drugi proizvođač? Ja navikao na Sava Eskimo ranije...

 

Da dodam jos podpitanje. Ja imam 4 zimske 15" gume, jel neko stavljao mozda 15" felne na Fiat 500L? Mozda mi bolje da kupim felne 15"

Edited by Vinko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se zakona tice, mislim da je obavezno da na istoj osovini budu iste gume.

Mozes slobodno da stavis gume drugog proizvodjaca, i pozaljeno je da budu istih dimenzija. Eventualno neka mala razlika ako bas mora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E super hvala, ma bice istih dimenzija nego imam zelju da stavim eskimo ili nokian (posto imam jednu nokian novu, pa ako nadjem istu)... Eto vratih se i ja medj italijane nek ide život :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predstavi nam tog italijana, da vidimo i mi to ;) samo da budu u paru i sa istom sarom, i naravno bolje, mladje gume stavi na pogonske tockove ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce krenem sa lanciom i sve 4 Michelin Alpin a3 .....  bolje receno ne krenem nigde..... Pa to je uzas!!! Gume su iz 2008 i imaju 4mm saru.

 

Odmah uzmem iz garaze ranije kupljene 2 save iz 2013 sa velikom sarom, nisam merio ali skoro nova guma i prosto ne moze da se uporedi. Ne znam sta se desilo sa a3 ali ponasaju se kao najgore letnje gume. Jesu 6 god stare ali smatram da za toliko vremena i 4mm sare moraju mnooogo bolje da se voze.

 

Toliko su lose da sad osecam kakoo mi zadnji kraj bezi na Lancia Y!!! Toliko kratak auto a zadnji kraj bezi? Pozadi isto A3, isto godiste, samo sara jaca.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jutros zatekao auto u smetu do pola vrata sa vozačeve strane, a na levu stranu sam i morao da se isparkiram. Metar u rikverc, zalet i izađoh kao iz topa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se vrati kuci bice "vidi nekome otpalo pola auta na parkingu" :D

 

Samo jako toti, samo jako do iscasenja zglobova, istegnuca tetiva i ostalih ligamenata, ebe se tebi za pezoa kad i onako ide na prodaju....... Ali bar mozes da kazes i da ne slazes "Deda vozio...."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce krenem sa lanciom i sve 4 Michelin Alpin a3 .....  bolje receno ne krenem nigde..... Pa to je uzas!!! Gume su iz 2008 i imaju 4mm saru.

 

Odmah uzmem iz garaze ranije kupljene 2 save iz 2013 sa velikom sarom, nisam merio ali skoro nova guma i prosto ne moze da se uporedi. Ne znam sta se desilo sa a3 ali ponasaju se kao najgore letnje gume. Jesu 6 god stare ali smatram da za toliko vremena i 4mm sare moraju mnooogo bolje da se voze.

 

Toliko su lose da sad osecam kakoo mi zadnji kraj bezi na Lancia Y!!! Toliko kratak auto a zadnji kraj bezi? Pozadi isto A3, isto godiste, samo sara jaca.....

 

Nisi jedini koji se iskreno žali na A3. Mada i 4mm je dosta malo.

Juče sam probao sa ortakom jednog Stila obuvenog u neke kineske kume. Em slabije vuče u odnosu na zver, em gume klizaju kao da je led. Jeste bilo -2 C ali je bio suv. Jedina dobra stvar što smo probali ABS. Malo jače kočenje i on odradi svoje. Tako da za kineze -1.  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma 6 godina stara guma cuvana ko zna kako nemoz da valja ni sa 6mm sare. Kopala bi sneg ali bi drzala juce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

goog year ultra grip 7. Jos uvek stilo ide kao po suvom :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

A4 na Lybreti kopaju samo tako. Evo 4-ta zima mada imaju 6+mm šare a i sa ovim Fuldinim sam zadovoljan kako se pokazaše jutros na Delti. To im je druga zima ali prvi sneg rekao bih.

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se baš prijatno iznenadio sa Conti TS830.

Drže savršeno i jako malo šlajfuju točkovi pri kretanju po ledu.

Sa druge strane Barum pozadi poigrava po malo na ledu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...