Jump to content
FAS Goran
Ascari

Lancia Nuova Delta - problem sa transmisijom (check transmission)

Recommended Posts

Pozdrav!

Juče je počela da mi se pali lampica "Check transmission" i brine me što je to svaki put kada upalim auto. U subotu sam dobio grešku "Check engine" kada sam prilikom preticanja naglo dodao gas u nižim stepenima. Nakon pauze od par sati lampica se isključila i u povratku nisam imao problema. Jedino sam primetio kada skroz usporim ili stanem na uzbrdici da se buni kao da ne zna u kojoj da povuče tek kad stane kreće u prvoj. Nakon toga prešao sam oko 1000km normalne, umerene vožnje, pretežno na magistralnom putu i auto putu, bez ikakvih problema. Sve do juče. 

E sad, šta bi to moglo da bude? Nadam se tečnost za menjač. Nisam nikad proveravao. Nadam se da nije ništa ozbiljnije.

 

Dakle, potreban mi je dobar servis u Nišu pošto onaj koji je bio ovlašćen više ne radi dijagnostiku. 

 

Model je 1.6 Multijet 120HP diesel automatic

 

Hvala svima!

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar servis u Nišu -> Goran Altina ili Brana Vranić za ovakav problem. 
Ali prvo zameni ulje u menjaču pa isprati. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/9/2023 at 10:32 AM, darkman14 said:

Dobar servis u Nišu -> Goran Altina ili Brana Vranić za ovakav problem. 
Ali prvo zameni ulje u menjaču pa isprati. 

Ne bih da rizikujem i idem do Bg sa ovakvim problemom 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A pazi ovako, uplatiš pomoć na putu (Atlas ima neograničen šlep, nacionalni paket 4000 dinara) i kreneš ka BG. 

Šta god da se desi si pokriven, šlepaju te do majstora. 

Retki su majstori koji hoće da se posvete problemu, dosta njih bi samo mali i veliki servis radili i to sa njihovim delovima. 
Probaj sa ovim što je @MS PK predložio. A svakako prvo ulje promeni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Axic said:

@Ascari jel kod tebe menjac onaj Dual logic robotizovani menjac?

Robotizovani

17 hours ago, darkman14 said:

A pazi ovako, uplatiš pomoć na putu (Atlas ima neograničen šlep, nacionalni paket 4000 dinara) i kreneš ka BG. 

Šta god da se desi si pokriven, šlepaju te do majstora. 

Retki su majstori koji hoće da se posvete problemu, dosta njih bi samo mali i veliki servis radili i to sa njihovim delovima. 
Probaj sa ovim što je @MS PK predložio. A svakako prvo ulje promeni. 

Znaš kako, nije da baš ljudi na forumu, pogotovu oni novi, ništa ne znaju. Imam uplaćenu pomoć na putu, ali nemam vremena. Gubiti ceo dan do Bg, pa posle još jedan kada idem po auto zaista mi je previše. Jednostavno nemam vremena u narednih desetak dana. A i ne mislim da se ne može završiti negde drugde bliže.

 

Stvar je u tome što sam godinama sa Giuliettom išao u ovlašćeni servis koji je sada prestao da radi druge brendove osim  Fiata i Jeepa, tako da sam malo zatečen. Jednostavno istekla im je licenca za dijagnostiku i rade samo ono za pta su trenutno ovlašćeni.

 

Inače otišao sam juče u jedan poznat servis koji je inače pun do septembra i jedva ih ubedio da pogledaju, tj. da priključe na dijagnostiku. Prvo je ukazivalo na to da je problem sa regulacijom pritiska goriva u motoru, a zatim mi je rekao da je problem u ručici menjača koja treba da se zameni i objasnio mi je da ona ima neki senzor koji ne prebacuje u A/M mod. Međutim, ja sam pre dolaska vozio u M modu i u odlasku opet probao. Jednostavno registruje neki problem i prijavljuje ga, ali mi majstor kaže da mogu bez problema da vozim, samo bi trebalo i dogledno vreme to da se reši. Međutim, ono što primećujem je da ekonomik A mod ne radi. Tačnije dugme E više ne može da se pritisne, ne oseća se razlika u nivou kada se pritiska, sve je ravno, kao da je već pritisnuto. Bilo bi super da je samo do tog dugmeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li si i kad menjao ulje u  njemu ali bi trebalo češće da to radiš. Ja sam skoro uzeo deltu sa istim menjačem i planiram da na svakom drugom malom servisu zamenim menjacko ulje.

Nije neki preterano veliki izdatak ali znači jer kažu da su ti opelovi menjači specifični. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nama je 500L selespeed palio tu grešku zbog lošeg seta kvačila. Nikad nisam sreo auto koji to prijavljuje
A te priče teraj tako... pa i ovaj smo vozili dok nije skroz blokirao menjač u N i ni da čuje više.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/10/2023 at 6:57 AM, Axic said:

Ne znam da li si i kad menjao ulje u  njemu ali bi trebalo češće da to radiš. Ja sam skoro uzeo deltu sa istim menjačem i planiram da na svakom drugom malom servisu zamenim menjacko ulje.

Nije neki preterano veliki izdatak ali znači jer kažu da su ti opelovi menjači specifični. 

Nema ni godina dana kako sam ga kupio, prešao sam s njim 25000. Ne znam koji je interval zamene ulja, čuo sam da je 40-60000, ali u svakom slučaju treba da se proveri. Mada mi je drugi majstor rekao da svakako ne bi menjao brzine ako je nizak nivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, mozda nije adekvatna tema ali kroz pretragu  nisam uspeo da nadjem drugu.

U pitanju je M32 menjac na Delti, desava mi se pri stiskanju kvacila kod promene brzine rucica menjaca trzne, prosto nervira inace salta odlicno.

Promenjen reket motora nedavno i po kupovini odmah promenjeno menjacko ulje i sipan aditiv.

Neki savet, sta moze biti u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su nosaci dobri (a kazes da si menjao), onda to pomeranje rucice pri otpustanju kvacila moze biti znak da lezaj(evi) ima(ju) luft. Ne zuji u 5 i 6, narocito pri kocenju motorom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zuji 5.i 6. ni pri kocenju, hoce da se cuje 2.i 3. ali samo pri saltanju.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...