Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Okej, evo jedan zanimljiv problem...da li je neko imao iskustvo sa mravima u kolima ? Meni je neverovatno da u poslednjih nedelju dana uvek imam mrave u autu i po autu (vise po njemu nego u njemu). 

 

Nisu u pitanju mravi ratnici nego manji, standardni mravi. U unutrasnjosticih bude par, bar sto mogu da vidim kod vozaca na sedistu i suvozaca, ali po krovu i po stranicama ih bude solidno. Okolna vozila nemaju mrave po njima. 

 

Imam utisak kao da postoji leglo negde u karoseriji, ali nisam naisao na 'rulju' vec ovako spontano ih nalazim.

 

Neki predlog ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pocetak podigni zadnja sedista i pogledaj ispod. Bude tu mrvica, hrane, svega i svacega. Mozda su bas tu. 

Mozda si i voskirao nekim prirodnim voskom, a verujem da im taj miris pogoduje......To mi za sada pada napamet. 

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao slicnu situaciju nedavno, isto nigde mrava na drugim automobilima, ali sam parkirao kola bukvalno pored njihove kolonije na nekoliko dana, a da nisam ni primetio. Ostala kola bez problema, a ja u problemu :D. Nije bilo hrane u kolima, tako sam i provalio kad sam pogledao ispod kola i video da sam im na putu :). Samo sam pomerio kola na par dana na drugu lokaciju i otisli su svojim putem :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rece werp izbaci sve ostatke hrane ako ih ima. Pogotovu slatkisa.

A onda rokni samo so i zavrsio si posao. To ti je pravilo i kad se pojave u kuci. Beze od soli ko djavo od krsta, probano i dokazano vise puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ISV_01 said:

utisak kao da postoji leglo negde u karoseriji, ali nisam naisao na 'rulju' vec ovako spontano ih nalazim.

Neki predlog ?

Zapali auto, razjurices ih 100% :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, werp690 said:

Za pocetak podigni zadnja sedista i pogledaj ispod. Bude tu mrvica, hrane, svega i svacega. Mozda su bas tu. 

Mozda si i voskirao nekim prirodnim voskom, a verujem da im taj miris pogoduje......To mi za sada pada napamet. 

Usisao po povratku iz GR, skoro opet usisavao i da, voskirao sam ga sa K2 ultra wax sa Carnauba voskom...mozda ih privlaci  ali bi to bio prvi put za sve ove godine koliko voskiram auto.

 

Gledao ispod zadnje klupe, gepek ceo i rezevni tocak, ispod sedista, filter vazduha..nista nisam nasao. Posto klinac ume da mrvi Plazmu usisavanje je skoro pa redovno.

51 minutes ago, Misha87 said:

parkirao kola bukvalno pored njihove kolonije na nekoliko dana, a da nisam ni primetio

Ovo mi se desilo u GR, video sam da su pomerali mravi koloniju (sa sve jajima) i jedna je bila bas iza auta...mislim ne jedna vec ukupno 11 kolonija sam video da je 'niklo'  i to preko noci. Moguce da sam neku 'pokupio' tj da su se uselili negde u karoseriji jer unutra sam sve prevrnuo sto sam mogao. 

 

35 minutes ago, francuz69 said:

A onda rokni samo so i zavrsio si posao. To ti je pravilo i kad se pojave u kuci. Beze od soli ko djavo od krsta, probano i dokazano vise puta

Za so znam, stari recept. Doduse posto je auto i mozemo se i znojiti, ne znam koliko je zgodno. Probao sam Raid u spreju i ti mravi su kaput posle 5 sekundi doslovno tako da sam isprakao gde god sam mogao, sto karoseriju, sto oko motora, sto unutra...bolje nego neku kinesku 'insekticid u spreju bombu'

 Veruj mi ovo izvrce smrdibube koliko je jako ali nije primenljivo za auto...

 

Sad idem da izvetrim od Raid-a, verujem da sam im dosao glave, no videcemo sutra popodne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasilnice, tako sa neduznim, malim, grckim mravima :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Epilog Raida - ima ih ko i lane.. Danas zagledao, gledam ja njih, a i oni mene pa se medjusobno cudimo. 

Po karoseriji ih ima unutra skoro ne. Nikako ne kapiram... 

Ispod zagledao, nista da se vidi, vrata, opet vrata gepeka i gepek, hauba, gume oko soferke.. Ni traga ni glasa. 

Promenio sam mesto parkiranja i sad gledam da nisam stao na neku trasu mrava... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dale Ne staj mi na muku bratac, nadam se da nece neki osinjak da nikne ispod blatobrana ili kod radilice :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/10/2023 at 8:52 PM, Ivan said:

Zapali auto, razjurices ih 100% :P

Vidim da sam ti i u toj temi davao efektna resenja :D :

On 8/5/2022 at 11:07 PM, Ivan said:

119158738_743867579513759_4828069496953152388_n.thumb.jpg.935d77014a43d09c71cb4227f5e9ec48.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obrni, okreni, flambiranje daje najbolje rezultate. Znaci Bravo-skembic? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ISV_01 said:

@Dale Ne staj mi na muku bratac, nadam se da nece neki osinjak da nikne ispod blatobrana ili kod radilice :D

Da ti ne pricam iskustva sa bubasvabama u stanu koji sam rentirao kao student :) dovoljno mi je to za ceo zivot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda zvuci glupo ali meni je parce cokolade ispod auta uradilo posao par puta. Jednom parkirao na mravinjak, drugi put bio ispod drveta. Setali mravi po tabli lagano. Parkirao ga negde gde nema drveca, stavio parce cokolade ispod auta i posle par sati napustio mesto zlocina.  :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ih je puno locirao, @ISV_01 bi morao da stavi pored auta 2-3 Milke od po 300gr (pozeljno sa celim lesnicima i Oreo), par kutija Jaffe i kanticu Eurokrema.

Mravi vole sami da raspakuju, tako da je pozeljno ostaviti u fabrickoj ambalazi. A nama moze da javi gde parkira, da pratimo situaciju i pomognemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

pratimo situaciju i pomognemo

Polivanjem naftnim derivatima, pretpostavljam :P

 

3 hours ago, Nikola 1.6 said:

stavio parce cokolade ispod auta i posle par sati napustio mesto zlocina.  :D 

Prosti seceri uvek omiljeni medju mravima..samo da mi ne donesu jos vecu bedu tipa mrava ratnika, inace necu smeti ni u auto da udjem :D

Ono, Ic pokazuje potrosnju 200 mrava/km..

 

jutros ih nije bilo, mozda su napustili sami auto. Nesto mislim da su to 'zalutali' mravi koje sam pokupio parkiranjem na njihovoj trasi negde i sad otisli posle potrage .. pratim dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...