Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

Prelaz sa 108 na 98 znaci da moras da pravis distancer ... Sa jedne strane da budu jedne dimenzije, sa druge druge navedene ... racunaj bar 60-70e preko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok je to, računao sam oko 100 evra da bi bilo. Vidit ću još, ali ove su mi hebene, no imam važnijih stvari pre toga. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Racunaj da mora biti minimum 20mm debeo za tako nesto pa ce da se promeni ET drasticno. Ja sam prodavao takav distancer/adapter, nikom nije trebao :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš mora 20 mm? Eh, eh... sad mi je 185 guma na 15 mm distancerima i kači straga preko rupa kad je pun auto. Sad kad bi stavio 195-ice 20 distancere, hmmm... jebemti momo dizajn, moram ih cimat da naprave drukčije rupe za mene. xD

 

Jeftinije mi onda uzet abarth felne. :)

Edited by rocker87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kod nas ljudi prave najcesce da se koriste fabricki srafovi sa kratkom glavom, sto znaci da imas barem 5mm zida, pa onda gubis jos 5mm na konus i imas 10mm za glavu srafa. Teoretski, mozda bi mogao da izgubis 5mm kad bi koristio varijantu da nema konus i mozda na neki inbus ili nesto pa da je kraca glava jos koji mm ali pitanje je koliko je to bezbedno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok, ne bi toliko riskirao, ali ove felne su me stvarno oduševile, na Punta bi ekstra stajale. S druge strane 14'' mi ne pada napamet uzimat, a one bi mogle biti u redu, samo eto... ajde dobro, pogledat ću neke druge neke, možda baš Abarth 15''.

 

Hvala obojici na odgovorima. ;)

Edited by rocker87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa svejedno je koja je visina, gleda se uvek obim tocka da bude slican a kompenzuje se profil gume sa precnikom felne :D Ako mogu 195/50 R15, mogu onda verovatno i 195/45 ili 195/40 R16 :D Kako nije Yugo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo našao sam da mogu, piše da je dopuštena dimenija. Može 195/45 R16, skoro dupla cena od 195/50 R15. Nudiš se da platiš razliku? :p

Ma ti si toliko toga promenio na njemu da nije skoro ništa originalno od Yuga ostalo na njemu, hehe. Neka, pratim tvoju temu, sviđa mi se auto. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih 195/50, pa to cu ja da stavim kod mene :D Pa ja ti nudim da ti zamenim Punta za nekog Yuga pa da ti onda vredi staviti 15" :laughing: Ma sve je to fabricki, samo kombinovano od razlicitih modela :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nudiš svog Yuga? Može zamena na mesec dana, čisto onako... samo pazi, ovde imam jedan ležeći odmah kraj kuće, visok je 20 cm sigurno. :laughing:

Neka, neka, rado se ja vozim na plin i mislim da će mi 195/50 biti taman dimenzije. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ne :laughing: Sta cu ako ti se svidi pa neces da mi vratis a on Punta ima da ostanu samo dugmici ako ga ja budem vozio :laughing: Imas nove Tigar Prima cini mi se da se zove za nekih 150e, 4kom ;) Cini mi se ok, ima drug na Tipu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forumasi,

trenutno na Seicentu 0.9 imam 155/65 R13 letnje gume, posto planiram kupovinu zimskih da li odgovaraju 155/70 R13 posto mi je ta varijanta najpovoljnija?

 

Hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, onako planski unapred nešto razmišljam, da li može na novog brava čelične 15 za zimu i koja domenzija guma da ide na njih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisali smo vec, na obicnog Brava moze, ali ne znam da li ce moci na tog tvog zbog velicine prednjih diskova?

Ako se uglavi, ide standardna 195/65/15 balonjara.

Na stranu to sto takav sa 15'' izgleda ocajno :) . Plus ako uzmes celicare od Stila kojima je ET 43mm, estetski je blagi uzas (ako ti je to bitno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li negde da se nadju letnje gume 235 45 r17 ili 235 40 r17 ne znam zbog puteva nasih mozda je bolje 45 od 40

Ili mozda bolje 245 40 r17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...