Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

ako si mislio na stabilnost auta sa 15" ja to nisam osetio,ma da nisam ni vozio vece felne i gume,ali ja na svom stilu imam eibach sportline opruge koje po specifikacijama spustaju auto napred 50mm a nazad 30mm i primetno je nizi od ostalih stilaca,a u voznji je i sa 15" dosta tvrd i po mom misljenju bas stabilan...ja npr na prednjem tocku izmedju gume i krila mogu da gurnem 2-3 prsta,dok kod ostalih moze da stane cela ruka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji bi et mogao da bude na ovim felnama.ako neko moze da zakljuci na osnovu slike...

 

a ni za jotazu ne zna..ali postu su gume 195 predpostavljam da je 6,5 ili 7 jota..

 

11047070_452751321568169_1350091305_n.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobre su one 15" o kojim se raspravlja lepo i izgledaju...ja takodje imam 15" alu takodje sam ih kupio zato sto sam imao odlicne 195/65 bridge stone gume i jos ih imam, a felne su 7j eta 20, uzmi te felne i teraj druze :) al ako se ja pitam 16" su najbolji odnos udobnosti i izgleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve ja to znam,ali da odlicne gume dajem na dobos za neke sitne pare samo da bi drugi vodeli da furam 16",ne hvala...ima vremena za 16",auto je tek nesto preko god dana kod mene,a s obzirom na finansijsko stanje u drzavi,bice jos dugo,dugo...

Edited by retrovizor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi treba mi pomoc oko alu felni za lybru, nasao sam povoljno 15 sa letnjim gumama 4x98 ali su 6 jota, koliko sam citao u manualu za lybru ona nosi 7 jota, pa me interesuje da limoze?

Mislim da su od lancia ypsilon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo,ajde ovi malo iskusniji koji se razumeju da mi objasne koji su ET felni koje bi mogle da se stave na stila a da nema frke sa kacenjem gume bilo gde?

Ne znam da li ce se odmah skapirati sta sam hteo da kazem,ali me u principu interesuje da li mogu da stavim 15-ice felne sa et 30 na stila da ne kaci nista.

Isto to ali sa et 45 da li moze.

Znaci od ?ET do ?ET je dozvoljeno gledati felne.

HVALA :unworthy:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ miki lybra

 

Lybra fabricki nosi 15"x6j,koje si ti felne nasao? Ja trenutno nosim ove,ali hocu da ih prodam:

 

15808_10204679617724524_1224801067167766  11053516_10204679618644547_5098464255508

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko mi je AR. A i sutra idem da probam ove, cena im je 150 Eura sa lettnjim gumama. Ali nije fiksna. Tako kapiram da će ih dati za 130-140 eura. Za koliko bi ti dao tvoje.

Mislim dq sam u manualu pročitao da je 7 jota, možda grešim. Kako da uploadujem slike? Nov sam ovde, sory.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tako nesto bih i ja dao ove moje. Nema sta da probas,samo da montiras,ovo su original Lybrine felne,gume su sve 4 Michelin Energy,oko 4-5mm sare,tebi mogu da posluze za ovu sezonu,ali meni trebaju nove posto gazim veliku kilometrazu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamolio bih da se za sve licne dogovore (kupoprodaja, cene i sl.) koji se ne ticu ostatka foruma koriste privatne poruke (PM) ili direktno na oglasu.

Tema je namenjena diskusiji o dimenzijama felni i guma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to sam upravo trazio.

HVALA BELI...

Znaci 15 felne et 30  bi trebalo da funkcionisu bez problema.

I ono klasika gume 195/65-15.

Zimski set.

Hvala jos jednom matdjo,beli i kolezi Jankeli... :unworthy:

Edited by asterix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pise sve u temi... Stilo komotno proguta 225 gumu (3 cm sira od tvoje) na fabrickoj 17'' (koja je sa ET 41, tj. 1,1 cm uvucenija u odnosu na tvoje felne). Kao sto kolege rekose, bez problema, tvoj komplet bi bio oko pola cm uvuceniji u odnosu na ovu varijantu koju sam ti naveo (225/45/17 na fabrickoj 17''). Ili npr. tocak bi bio izbacen otprilike kao na fabricki preporucenoj 215/45/17.

 

Sto se tice ET 45, za kojeg si drugo pitao - fabricka celicara ima ET 43, znaci ova tvoja je 2mm uvucenija. Verujem da i to staje, samo eventualno proveriti blizinu kocionih klesta za svaki slucaj. Vizuelno upitno na Stilu, bolje ih gurati ka napolje (felne sa manjim ET).

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze li felna 7,5j 15" et30 na stila?i kako bi na toj felni legla guma 195 65?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li bi mogao gumu 205 45 r17 da stavim na novi bravo, ako je njemu na felnama 225 45 r17? Ne razumem se u to najbolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bi da zadrzis fabricki obim, onda bi bolje odgovarala 205/50 R17 od te 205/45, ali ne znam sto bi kvario auto sa uskim gumama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i toga, nego uopšte se ne razumem u širine visine i ostalo što se guma tiče, kad šta ide...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobijes oko 1 cm nizu i 2 cm uzu gumu. Slazem se sa kolegom iznad, apsolutno bih zaobisao tu dimenziju za Bravo.

225/45 ti je najjeftinija od svih profila kao nova 17''.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...