Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

Mada vidi šta kaže slika ca772893b976dbeb3956f2f39da231a2.jpg

 

@matdjo, gledajući ovu sliku sve su ovo neke male razlike u milimetrima po kojima ne bi trebalo da zakačinju. Nisam napisao da bi felna u tom slučaju bila 6J ET33, ako ima nekog uticaja.

195 kače o šraf zbog širine najverovatnije.

Bilo bi dobro kada bi se javio neko ko već vozi ovu veličinu guma na svom Puntu, da čujemo iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites
E kad bih imao od koga. :(

Zbog toga što ta dimenzija ima u jednim auto-delovima u Trsteniku i čovek bi mi ih sačuvao na neki dan dok mi ne stignu felne,  jer kako reče vraćaju letnje gume u centralni neki magacin a poručuju zimske jer kreće sezona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok.Ja bih ipak išao na sigurno tj na proverenu dimenziju,nekad nam se nešto učini povoljnim a posle shvatimo da je ispalo skuplje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li 185 širina može da ide na 6.5J, a da ne viri felna? 

Trebao bih uskoro da uzimam gume za zimu, a čini mi se da mi je felna 6.5J, pa da znam da li da uzimam 185 ili 195...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obicno na 6,5'' felnu ide sirina 195, to je klasika...

A i 195/65 je "narodna" varijanta gume i jeftina je (ako pricamo o felni od 15'').

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znam, nije neka razlika u ceni... Ali nešto sam bio nameračio dimenziju 185/65, hteo sam najužu moguću varijantu :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda će malo da kače

Beli gde bi to od prilike moglo da kaci napred ili pozadi i da li mislis pod opterecenem ili kao prazan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam mogućnost da kupim alu felne 15 inča 6 jota ali et 40. Fiatove su, od brava HGT. Sada, da li moraju distanceri za 195/50 R15 i kako bi bilo sa 185/55 R15. Brine me jedino et felne pošto je fabrički et35 a po katalogu sam pronašao da na punto mk2b mogu da idu felne sa et do 42. Zanimljivo je da je fabrika predvidela da na ovom puntu mogu da idu felne 16 i 17 inča sa gumama 195/45 R16 i 205/40 R17.

Kakva su vaša iskustva sa puntom mk2b i 15 inča felenama. Koja dimenzija gume i et felni ne pravi probleme?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moje neko mišljenje je da će sa tim ET-om da ti zakacinje guma o amortizer pozadi a napred o crevo za kočnice i ćes za tu širinu gume ipak morati da stavis distancere od 5 ili 7mm da ne bi kačilo.

Ja vozim mk2b i pre neki dan sam kupio 15-ice ET33 6 inča (J) i planiram da stavim gume 185/60.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih smeo ništa da ti tvrdim, ali verovatno bi ti trebao distancer sa tom felnom i dimenzijom 195/50. Ja sam stavljao distancere na dimenziju 185/55 R15 pozadi. Ne znam koji mi je bio ET, ali je bio spušten Punto pa je moralo sve da se uklopi kako treba. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i dokaza da ET48 celicna felna ne kaci na Puntu sa gumama 165/70. Jedina mana je sto deluju malo uvuceno i ruzno ali za zimu ne mari. :)

Zimske alu felne prodate, kupio sam celicne mislim od Fiat Brava, 4x98 ET48 14. Ne cese nigde s obzirom da je ET48, gume su 165/70 R14.

DSC_0032.jpg DSC_0033.jpg DSC_0034.jpg DSC_0041.jpg DSC_0042.jpg DSC_0043.jpg

DSC_0044.jpg DSC_0045.jpg DSC_0047.jpg

DSC_0156.jpg DSC_0157.jpg DSC_0158.jpg DSC_0155.jpg DSC_0160.jpg DSC_0159.jpg

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahic, pa tvoje felne su 13 mm više ka unutra od fabričkih (et 35). To ti je kao da si stavio gumu 195 (po 15 mm ide na spolja i unutra u odnosu na 165) na fabričku felnu. To je otprilike u rangu kao da si stavio 195/50 R15 na felnu et 35. Znači, ipak mi trebaju distanceri za felne?

Da li ko zna koji je et na sportingovim i hgt-ovim felnama od 15 inča. Po mojem mišljenju to bi trebao da bude reper.

Jedino, da se uzmu gume 185/55 R15. One bi trebalo da su "kraće" za 5mm od ovih 195 a to bi trebalo da eliminiše distancer od 5mm. To se i nekako uklapa u sportingovu felnu (ako joj je et 35) koja na mk 2b nosi 195/50 R15 gumu.

Edited by vladag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam proveravao. Original sporting felna od 15 inča ima et od 37. E sada, negde su montirali 195 a negde 185 gumu. Biće nategnuto, ali možda bi mogao da uguram 185 na ovu moju felnu bez da kači sa strane do amortizera.

Edited by vladag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu ovo moje nego kolege sa foruma majstormica ciji sam post citirao. Ja imam 2 celicne ET43 i 2 ET48 i njih cu sad preko zime staviti na auto sa gumama 165/70. Ti bi mogao i od juga da kupis distancere za svaki slucaj neki od 5mm mislim da ce ti biti dovoljni jer verovatno bi s njima mogao stare srafove da iskoristis, da ne kupujes nove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam proveravao. Original sporting felna od 15 inča ima et od 37. E sada, negde su montirali 195 a negde 185 gumu. Biće nategnuto, ali možda bi mogao da uguram 185 na ovu moju felnu bez da kači sa strane do amortizera.

Te 165/70 R14 sa slike sam vozio jednu zimu na Puntu i nigde nije kačilo. Sporting felna, onaj stariji model je ET33. Sad trenutno imam 195/50 R15 sa distancerima 18mm, ali moraju rubovi da se saviju da ne bi češalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...