Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

Cisto moje misljenje za konkretno pitanje. A alu 15'' ce ti tesko lepo stajati na Stilu, sta god da pazaris, pa jos u kombinaciji sa balonkama.

Pisali smo vec X puta, Stilo lagano proguta i 17''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, na novom bravu imam felne 17-ke sa gumama 225 45, da li bi mogao radi udobnosti da vijam isto neke 17-ke samo malo višlje ili one ne bi stale pa bi morao 16-ke, koje bi 46-ke preporučili, u pitanju je 1.9 mjet 150 hp?

 

Tesko da ces nesto udobnije na 17" da nadjes a da bude normalna cena.Ako prelazis na 16",preporuka fabrike je:

205/55/R16

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je i da li su te 225/45 mimo preporuka fabrike? Više od toga na 17 ja ne bih stavio u svakom slučaju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Nuova Bravo je preporuka 225/45/R17,za Stila je preporuka 215/45/R17.Ali i na Stila ide 225 uglavnom,sto zbog cene,sto zbog rasprostranjenosti guma u toj dimenziji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sad jurim 17'' . Uklapa mi se 225/45, ali to mi je široko dosta... Nervira me što je 215/45 skuplja.  :X

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sad jurim 17'' . Uklapa mi se 225/45, ali to mi je široko dosta... Nervira me što je 215/45 skuplja.  :X

 

Meni je letnji set u toj dimenziji.Mislim da nema razoga da brines zbog sirine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sad jurim 17'' . Uklapa mi se 225/45, ali to mi je široko dosta... Nervira me što je 215/45 skuplja. :X

Negde sam pisao, da vracam 17'', gledao bih iskljucivo 205/50/17 iako su malo skuplje, 225 je za moje potrebe presiroka. Pogledaj i tu varijantu eventualno.

Apropo 15'' na Stilu par postova iznad - em mala felna, em zaobljene Miki Maus felne sa starog Brava na Stilove ostre linije - ne ide nikako, bar meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Apropo 15'' na Stilu par postova iznad - em mala felna, em zaobljene Miki Maus felne sa starog Brava na Stilove ostre linije - ne ide nikako, bar meni.

 

Em veci ET pa jos uvucenije od fabrickih :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve to stoji,ali moje misljenje je da je bolje kupiti 15" felne i nove gume nego 16"-17" sa polovnim,mozda gresim,ali to je samo moje misljenje,to bi bilo kao da sam kupio hondu civic koja mi se svidja,a da posle nemam ni za servis,a kamo li za nesto drugo,ja kupujem ono sta mogu da izdrzim finansijski,a da mi se pritom i svidja...

no,gledam ove felne,i na 3 slici 2 felna mi je nesto sumnjiva,ima po obodu nesto crno sve do kraka,a i na kraku,ista ta felna je i na poslednjoj slici slikana spreda...ne razumem se nesto posebno u te stvari tako da bih voleo da cujem komentar nekog strucnijeg...unapred hvala...

http://www.polovniautomobili.com/felne-ratkapne/6042078/aluminijumske-felne-15-4-x-98

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vec ulepsavas i dajes pare na alu, dodaj minimalno i stavi bar 16''. Cene 15'', 16'' i 17'' alu felni su se maltene izjednacile. Upravo iz razloga koje navodis, retko ko kupuje nove gume vecih colaza. Nego se uglavnom stavi 17'' da komsija vidi da je niskoprofilna, a vozi se lom od guma dok moze i onda idu u oglase za bagatelnu cenu.

Moj ti je savet da to iskoristis i uzmes bar 16''. A i cena guma je drasticno pala, pisao sam vec da sada premium 205/55/16 kosta manje nego ranije 195/65/15. Znaju kolege, letos sam uzimao nove Dunlop 16'' za 65 EUR po komadu. Neka srednja klasa su jos i jeftinije.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo tako,voze se gume 16"-17" do iznemoglosti,pa kad treba da se kupe nove gume,onda na oglase za smesne pare,e ja to necu da kupujem,jer ne patim od toga sta ce ko reci...meni bi za recimo dinamik felne trebalo 140€ i za 4 nove gume 205 55 16 tigrove,najjeftinije, 5800 po komadu,i to izadje sa felnama 330€,a ovako cu kupiti felne 15" za 140-150€, namontiracu svoje 195 65 fulda gume sa sarom iznad 6mm i voziti ih jos par godina..eto,razlika u ceni je 180€ koje imam ali ne zelim da ih dam zato sto imam precih stvari...da ne ispadne da se prepiremo/svadjamo ja razumem i postujem tvoje misljenje i u nekim stvarima se slazem s tobom,ali se isto takodje nadam da i ti razumes mene...sta kazes na one felne na linku iznad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jbg,zavisi koju klasu guma ti hoces,ja sam naveo cenu tigrove gume,tj najnize klase,i evo bas sam sad pogledao cenu u agrohimu,nije vise 5800 nego 5200....aj neko neki komentar za ove felne,pazario bi ih ali me muci ta jedna felna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim to je samo prljavo ... inace moze 15 na Stilu da izgleda pristojno, samo kad bi ET bio malo manji i felna izbacenija ;)

 

recimo ovde je ET 31 i izgleda lepo :)

 

10432454_10203494495181212_818480369_n.j 20140917_160247.jpg 20140917_160320.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze, pogotovo kako cuci pozadi 15'' pa jos na trovratnom :) .

 

da ne ispadne da se prepiremo/svadjamo ja razumem i postujem tvoje misljenje i u nekim stvarima se slazem s tobom,ali se isto takodje nadam da i ti razumes mene

Boze sacuvaj da tako neko gleda ;) , ovde sam od osnivanja foruma, evo vec punih 6 godina i nisam nikada bio ni blizu takvoj situaciji. Forum je mesto gde drugarski razmenjujemo misljenja i iskustva.

A Stila vozim skoro jos 2 godine duze, isprobano na njemu sve i svasta za svo to vreme i pricam ti cisto iz iskustva kako nesto stoji. A naravno, ukusi su razliciti, svako svoj auto  sredjuje kako misli da treba a tu smo da se posavetujemo. I meni se moj auto naravno vise svidja sa 17'' koje sam takodje imao, ali jednostavno nisu za moje potrebe iako su izdaci za njih za nijansu vise.

Samo ti kazem da ces 99% posle jedno 2 nedelje da se razmisljas kako stoji 15'' i zasto nisi dodao jos malo, kad vec radis na izgledu.

 

Sto se ovih konkretnih felni tice, ovo mi nikad nece biti jasno "GARANTUJEM DA SU FELNE BEZ OGREBOTINE, SAMO SU MALO PRLJAVE NA SLIKAMA". Pa majku mu, zar je tesko odvojiti 5 minuta, prebrisati ih i olaksati prodaju. Meni ova druga s desna moze da deluje i kao prljava i kao zagrebana. Zovi prodavca i trazi da ti izbliza slika samo tu felnu, eventualno da ih ocisti.

A ako uzimam felne za sebe i na duze staze, nikada ih ne bih pazario a da ne odem licno da ih pregledam i stavim na masinu pre kupovine.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kaki, jes da u ukusima ne treba raspravljati a 15ica je stvano smesna na svakom stilu.

 

Dok recimo :

 

fiat_stilo_18_7.jpg

 

Brutalno :smoke:

______________________________________________________________________________

 

image.jpg

Edited by saledelagano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane razumeli smo se potpuno,sto se tice voznje na 15" vozim ga na njima jos od kad sam ga kupio,i ni trenutka mi to nije zasmetalo,a sto se tice komentara na ovaj oglas,hvala puno na misljenju i savetu,cenim to... ;-)

Edited by retrovizor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale, covek gleda da to bude funkcionalno i pristojno, a opet da ne bude bas najskuplja varijanta ... ako je on resio da kupi 15" ne vidim razlog da mu nudimo 17" samo zato sto su lepse ... ili si planirao da se otvoris za 2 nove gume? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono su 18 "  :)

 

Imam 2 nove 17 " i 4 polovne :)

 

Relana prica je da 15 na Stilu ne moze da bude ni pristojno, premala felna. Ajde da pricate o 16 pa i nekako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda poseti ocnog lekara ... ako moze da vozi na celicnim 15" onda moze i na alu 15" i bice lepse od celicnih i jeftinije od tvojih 17, ne znam sta ti nije jasno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@retrovizor... Meni se čini da ono nije ogrebotina, a i da jeste, neće se videti kada guma čučne na nju. U svakom slučaju, ako je to malo crno na njoj neki vid oštećenja male su šanse da je nastalo u vožnji ili slićno, više mi liči da je trag od montažerke... Ali naravno, najbolja varijanta je da ih svakako pogledaš uživo pre kupovine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@retrovizor... Meni se čini da ono nije ogrebotina, a i da jeste, neće se videti kada guma čučne na nju. U svakom slučaju, ako je to malo crno na njoj neki vid oštećenja male su šanse da je nastalo u vožnji ili slićno, više mi liči da je trag od montažerke... Ali naravno, najbolja varijanta je da ih svakako pogledaš uživo pre kupovine.

hvala ti na odgovoru,znam i ja da je felne najbolje kupovati uzivo,ali jbg,ja sam iz Nis-a a on je u Rumi...ajde ovim putem da zamolim nekog ko je iz Rume ili blize okoline,ako je u mogucnosti da ih pogleda uzivo...?

Ono su 18 " :)

Imam 2 nove 17 " i 4 polovne :)

Relana prica je da 15 na Stilu ne moze da bude ni pristojno, premala felna. Ajde da pricate o 16 pa i nekako.

realna prica je da ja ne zelim vecu felnu od 15",i ne zelim da ulazem toliko novca u auto,jer mi se to nikad nece vratiti...dal je to nekom smesno ili ne ne interesuje me...ja sad trebam da kupujem neke 16-17 felne sa gumama koje imaju saru 2-3mm a moje 4 gume 15" sa sarom preko 6mm da prodam za neke smesne pare,niti to zelim,niti mi treba...

Onda poseti ocnog lekara ... ako moze da vozi na celicnim 15" onda moze i na alu 15" i bice lepse od celicnih i jeftinije od tvojih 17, ne znam sta ti nije jasno :)

upravo tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...