Jump to content
FAS Euroauto Goran
Sign in to follow this  
Nenad-sone

Lancia Nuova Delta - podešavanje visine farova / autonivelacija

Recommended Posts

Posted (edited)

Na autu su farovi sa xenonima(imaju i ono pracenje puta),kako se podesava visina farova iz auta i da li moze?

Na ono dugme SET pored navigacije nema ta opcija,a desava mi se nekad da kad pritisnem SET izbaci,samo tri opcije,a nekad 6-7,recimo iskljucivanje suvozacevog air bag-a,nekad ima,nekad ne.

Edited by neshaoct
split Topic

Kad stojiš imaš sve opcije, kad se krećeš imaš. 3 opcije.
Kad imaš xenone i automatsko štelovanje visine farova, onda nema ručnog štelovanja, ako se ne varam.

On 4/5/2021 at 9:53 PM, TheWickerMan said:

Kad stojiš imaš sve opcije, kad se krećeš imaš. 3 opcije.
Kad imaš xenone i automatsko štelovanje visine farova, onda nema ručnog štelovanja, ako se ne varam.

Hvala za info,onda je tako sa SET podesavanjem,nisam ni provalio :stuart:

Xenoni mi ,cini mi se,biju malo vise na dole,i stalno stoje tako,nisam primetio da idu gore-dole automatski,samo levo-desno

Posted (edited)

PS, potrazi sta te interesuje na samim temama u tehnickom delu, ima toga na pretek :) Cisto da ne raskupusavamo temu. 

Cestitke na delti, odlican izbor! 

Edited by ISV_01

8 minutes ago, ISV_01 said:

Screenshot_20210405_215653_com.google.android.apps.docs.jpg

Skinuo sam tu brosuru i prelistao,ali na xenonima nije tako,meni cak ni ispod temperature na bordu ne pise u kojoj su farovi poziciji.

Kao da nema to stelovanje

Nema štelovanja iz kabine.

Na zadnjim viljuškama postoje senzori (žiroskopi) koji sami nivelišu snop gore/dole u zavisnosti od opterećenja pozadi.

Jedino što možeš je da ručno našteluješ farove uz neki zid. 

Na samim farovima imaš 2 inbusa, jedan za štelovanje gore/dole a drugi levo/desno. 

Imaš i na forumu uputstvo kako se pravilno šteluju farovi.

Posted (edited)

Neka se javi kum @PremieRacing , njemu sam upravo na Delti sa fabrickim xenonima stelovao farove kod Intera (onomad kada je dolazila cela delegacija iz NS :D ). Kaze covek ne vidi ispred nista (isti slucaj kao i kod tebe @Nenad-sone) . Upalimo farove - pobodeni u zemlju. Sredim mu to, odvozamo 2-3 testna kruga, ispred auta dan :) .

Poenta je da se podesi inicijalni polozaj horizontalne/vertikalne nivelacije na samom faru. A posle automatika koriguje polozaj, u zavisnosti od brzine i opterecenja. Tj. od ocitavanja senzora koji se nalazi na viljusci. Koja je kod Brava/Delte cak razlicita, u zavisnosti od toga da li je far sa rucnom ili automatskom nivelacijom. Levi far, tj. elektronika u balastu je MCU (Master Control Unit), desni je samo Slave.

Edited by Ivan

PS: Evo kako sistem automatske nivelacije izgleda na Bravu/Delti. Drugu sliku imam od ranije za Bravo, cisto da vidite da se i prednje viljuske razlikuju za sistem sa automatskom nivelacijom :) :

Untitled1.thumb.png.73eb5dea07c069d5e25af8f4d4738691.png Untitled.thumb.png.e1c3dea89a4ef404308344cb1d7be5b4.png

Posle duzeg vremena,probao sam da nastelujem farove. Naravno problem,neko je vec stelovao i polomio zupcanike na farovima,ali sam nekako uspeo da ih podignem na max. Ali nista bolje. Kao sto sam vec pisao,u pitanju su adaptivni xenoni,e sad, i ono dugme u kabini za iskljucivanje pracenja puta ne reaguje kada ga iskljucim.

Farovi i dalje prate put,ali biju na 10m od auta.

Zanima me da li moze elektricar da resi problem?

Tj,da li je moguce da su ziroskopi crkli(ili sta im se vec desava)ili ta elektronika na viljusci,pa da su farovi zbog toga  oboreni na dole?

Hvala