Jump to content
FAS Goran
Semi

Ford Focus mk3 1.6tdci

Recommended Posts

Nije Focus nizak, nego kanta bila niska, pa je nisam video u retrovizoru :)

 

Nisam jos uzeo sijalice, ali hvala na komentaru. Uzecu ih uskoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srećna kupovina. 

I ja sam uzeo Focusa 2014 pre dva meseca. 1.0 EB. Ide jako dobro. Generalno je tvrd auto i jako nepregledan. Nepregledniji je od Lybre a od GP da ne pominjem. Tako da ta overa kante nije iznenadjenje. Jako je nezgodan za parkiranje u nazad. I ja planiram parking senzore zbog toga.

Koje senzore preporucujete, samo pozadi i samo zujalica bez displeja?

Neverovatno koliko je trap čudan. Osecas sve na putu a ima neverovatan odziv. Vrata teška kao da su od olova.

Za H7 uzmi OSRAM, Ultra life. Sa njima si završio neko vreme. Oko 1200 din su u Kit Comerc,

 

Ni ja nisam baš oduševljen autom ali to ne znači da neće dugo i dobro služiti. Koliko ja znam važe za jako pouzdana auta. 

724610_ULTRA LIFE H7 64210ULT-HCB.jpg

Edited by vranic.a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam generalno bas zadovoljan autom. Predjosmo skoro 9.000 km do sad i sve je ok. Osim zvuka dizela i ponekad nekog krckanja table nemam zamerki.

Nepregledan mi je za rikverc, mada sam se vec navikao. 

Sto se tice voznje i ponasanja, veoma se lepo vozi i bas je stabilan. 

 

Danas montirao zimske gume, natankao do vrha i sipao neki aditiv Liqui Moly, cisto iz prevencije.

Slijalice jos nisam uzeo :)

 

Sledi novi mali servis za 1000 km i verovatno remap, jer ponekad nedostaje malo snage.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vranic.a

Inace, vozio sam 1.0 ecoboost-a, onog od 100 konja.

Kolega ga je imao, fino ide.

Njegov je bio isto 2014. uzeo novog, ali zakucao motor na 50.000 km.

Proveri u nekom servisu stanje rashladne posude i plasticnih cevi koja idu iz iste. Naprsnu, puknu, pa ostane bez tecnost, a lako se pregreje.

Globalno poznat problem kod tih godista.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/23/2018 at 3:47 PM, neshaoct said:

...ali ako toliko zatreba valjda i ti Focusi mogu da se malo čipuju.  :D:whistle: 

 

4 hours ago, Semi said:

...i verovatno remap, jer ponekad nedostaje malo snage.

To, to... :devil::D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je ta cev zamenjena sa gumenim impregniranim crevom. Sređen fabrički problem, valjda neće nešto neplanirano.

Kako taj remap i cipovanje uticu na potrošnju i sam radni vek motora? Svašta sam čuo. Uglavnom pozitivno za snagu ali ništa za potrošnju i vek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda si miran ;)

Za ostale boljke ecoboosta ne znam.

 

Sto se tice remepa, ukoliko se vozi normalno, kazu da potrosnja ne ide gore, mada mi to nije presudno.

 

Verujem da je ista stvar i sa radnim vekom, ako se ne gasira konstano u visoke obrtaje, ne bi trebalo da bude problema. Remap treba da bude takav da motor nema veliki obrtni momenat na niskim obrtajima, kako bi se plivajuci zamajac sacuvao. 

 

Kad budes imao malo vremena, mogao bi i da predstavis Focusa ovde :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kratak update:

Presli od maja do sad tacno 10k km. Danas uradjen mali servis u servisu u lokalu. Sipan Total Quartz 9000 NFC Future 5w-30. Malo citao oko ulja sta da sipam i odluceno je ovo obzirom da ima Fordova odobrenja 913D i 913C. I sve sto ide od filtera, osim goriva, njega cu na sledecem malom servisu, odnosno na 20k od prerhodne zamene.
Overena servisna knjiga i idemo dalje.

Auto je sada na 134.000 i sve je u najboljem redu. Bez ikakvih problema. Sipan pre 2000-3000 LM aditiv cisto iz preventive.

Jedino sto mi se ne svidja, a to sam danas video, jeste donja zastita motora, sus pleh, koji je od nekog debelog platna i po ovom vremenu bas natopljen vodom i prilicno tezak kao takav. Rado bih ga zamenio plasticnim, ako ima, jer mislim da nece potrajati dugo.

U planu je remap, ali sad cu na neki duzi put, pa kad se vratim cu i to. Da ne rizikujem sad zbog potencijalnih gresaka ako nesto ne bude ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/28/2018 at 12:38 PM, Semi said:

Za sad sam zadovoljan autom. Jako se lepo vozi, stabilan, utegnut. Nije neki sprinter, ali nije bas i da se vuce.

 

Inace, za vikend se malo igrao i ugradio led dnevna svetla. U pitanju su dual led sijalice koje idu umesto zmigavca u faru. Ostao je fabricki izgled, bez budzenja sijalica i traka negde po braniku.

Meni se svidja, jos samo da prodje kao drl kod policije.

 

Inace, hvala @yuhica za par saveta oko ugradnje :rolleyes:

 

20180527_201606.jpg20180527_201625.jpg

 

Inace, na slici bas bljeste, u stvarnosti nije toliko jako.

Zamenicu uskoro i oborena svetla jer je sada malo sareno. Neka preporuka za sijalice H7? Neki Philips, Osram?

U planu su uskoro parking senzori, kao i tempomat.

Hocu i ja ovo da napravim od focusa. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice svetala, trebaju ti switchback dual led sijalice, npr. ovako nesto:

https://m.aliexpress.com/item/33026480717.html?pid=808_0000_0209&spm=a2g0n.search-amp.list.33026480717&aff_trace_key=312f66490d8f4f00b5dd45c84679d60d-1559997934607-04718-UneMJZVf&aff_platform=msite&m_page_id=8245amp-_YgElU3vC6hWu1NwFw4bhg1559997945931

 

Stavis ih umesto sijalica za zmigavac, a kraj zice za dnevna vezes na neki osigurac koji ima struju po davanju kontakta.

Meni crkla jedna pre neku nedelju, trajala je 7-8 meseci i ne nisam siguran da cu opet da ih stavljam...

 

Kad vec pisem u temi posle sto godina, od novina ugradjeni zadnji parking senzori, Bear sa zujalicom, za sada rade bez greske.

I juce montiran letnji alu set :)

Evo i par slika sa starim setom i novim:

 

20190607_181327.jpg20190607_181335.jpg

20190607_181358.jpg20190607_200323.jpg20190607_200357.jpg

20190607_200341.jpg20190607_200259.jpg20190607_200310.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna onako, da se nadje posle duzeg vremena.

 

Na autu nista novo, mali servisi na 10.000km, zamenjeno ulje u menjacu skoro, cisto preventivno, pre par hiljada sipan Marly Zenox aditiv, uskoro opet i tako.

Trenutno na 158.000km. Za dve godine predjeno oko 35.000km. Jedino je akumulator izdao za to vreme.

 

U planu su krace opruge, remap koji planiram vec duze vreme, ali nikako da odem i tako.

 

 

7A8DD703-129E-4C53-989C-16677FA1A628.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep auto, pogotovo sa alu felnama. Kako si zadovoljan konforom unutra? Kako se smestaju vise osobe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :)

Felne mu bas znace.

 

Sto se tice prostora, ima ga dovoljno za moje potrebe. Generalno, za 4 odrasle osobe, bez obzira na visinu, a sa obzirom da mu je linija krova takva, nema nikakvih problema.

Sa vec petero u autu je tesno pozadi, ali tu je i ozbiljnije decije sediste pozadi koje zauzima dosta prostora.

Gepek je solidan.

 

Sto se tice udobnosti, na 16-icama je odlican, sa letnjim 18-icama vec je sve osetno tvrdje.
 

Odlicno se vozi, osecaj na volanu je bas kakav treba da bude, izuzetno je stabilan. Mada, ovo vazi za sve Focuse.


Samo jos da je malo potentniji :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zezao se malo za vikend i ofarbao kocione celjusti. 
Sipan opet Marly Zenox aditiv, neka procisti malo :)
 

FD207121-0652-43EB-AE8F-D4A6D49FD9B5.jpeg

41DEC515-9107-4DFF-84A3-8A4DD1012B4C.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/17/2020 at 7:52 PM, Semi said:

Odlicno se vozi, osecaj na volanu je bas kakav treba da bude, izuzetno je stabilan. Mada, ovo vazi za sve Focuse.

Do sad nisam vozio Fordove i mislio kao i većina da je to auto koji bih kupio možda nekad. Obzirom da od Nove godine vozim novu Fiestu (službenu), dobio je sa 32.000 km, u njoj 1.5 tdci motor od 75ks. Ovo što si spomenuo za osećaj na volanu i upravljanje me je stvarno oduševilo. Ova je na  195/50 R15 čeličnim felnama i prosto je zadovoljstvo kad se spuštam ili penjem uz Košutnjak. Neverovatno koliko je auto tako precizan na volanu i kako lepo leže po krivinama. 

Turbo rupa se skoro i ne primeti, linearno krene da vuče od 1200 do 3000 obrtaja. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja često vozim Focus mk3 1.6 tdci, kupljen ovde kao nov (znači ceo radni vek proveo po našim putevima), sa 202000 km.
Mogu reći da je to AUTO za skoro svu konkurenciju - C4, Astru, Megane, Bravo, Giu... po pitanju izolacije (i motora i vešanja), načina upijanja rupa, nekrckanja enterijera, extra menjača itd. Jedino što mi je kod njega neobično je nekako nestandardizovan položaj ručice menjača, tj nekako je čudno previše udesno.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti jeste zvučna izolacija odlična i baš lepo upija rupe a menjač izuzetno precizan i (hdi) motor su savršeno upareni. Kod fieste je položaj ručice menjača baš gde treba da bude. Jedino što joj zameram je što nema mesta telefon gde da se ostavi. U onom centralnom udubljenju  gde je ekran sa informacijama o stanici, vremenu, temperaturi i sl. telefon sklizne. Dole gde se podešava klima ima nešto malo mesta ali ne dovoljno duboko da može išta više od papirnih maramica da stane. 

a05d8b574a546a670c7e7da95f24279c.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Focusu jeste menjac malo udesno, ali sam se navikao, tako da vise to i ne registrujem.

Menjac kao menjac je bas precizan.

 

Cela instrument tabla je jako velika i pocetak centralnog tunela je veoma sirok, tako da se, po mom misljenju, nepotrebno izgubilo na prostoru.

Izeda sve to lepo, ali bi bilo bolje da je spakovano malo racionalnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/28/2018 at 12:38 PM, Semi said:

 

Zamenicu uskoro i oborena svetla jer je sada malo sareno. Neka preporuka za sijalice H7? Neki Philips, Osram?

U planu su uskoro parking senzori, kao i tempomat.

Pozdrav, znam da je davno bilo ali zanima me da li si na kraju uspeo da ugradiš tempomat u Focusa? 
Meni je sada iskočio jedan Focus koji deluje ok ali nema tempomat, a baš sam se navikao na Stilu za duže relacije. U Stilu mi je naknadna ugradnja bila prosta jer je imao pripremljeno sve, a za Focus sam nešto čitao da baš i nije tako jednostavno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...