Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

Ja sam uzeo i bluetooth verziju. Prvo sam se mucio sa povezivanjem, nikako nije islo. Onda skinuo uputstvo kako se povezuje i za 2 minuta sve je radilo kako treba. Isto kao sa USB ELM327 :thumbup:

evo posta gde sam postavio uputstvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
- Support for Hitachi MPI Injection (pre-98 vehicles)

Ne mogu da verujem da su ubacili ovo!

Hajde neka mi neko potvrdi da li sam dobro shvatio da sada i ja mogu moju bravu 1.8 16v 96 god da nakacim na FES?

Podrška za Hitachi postoji i u par verzija pre FES 2.7. Ja se sve nakanjujem da kupim ali eto...

Trebaće ti i adapter OBD-3pin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što me podseti da sam pre dva meseca kupio taj adapter, a nikako da isprobam dijagnostiku na mojim kolima :wallbash: gde beše link ka FES 2.6?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nabavio sam jedan elm 327 1.4. ali kad ocitavam parametre ecu-a kaze mi da je odomotear 0.0km, a to me je najvise zanimalo koliko je auto presao... sta to moze biti? isto tako i na about mi pise datum programiranja da je 00/00/00.. sta to moze biti? i sada mi trebalo da moze za novim FES da se menjaju opcije, tj da se ukljuci lampica tempomata koji je naknadno ugradjen..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što me podseti da sam pre dva meseca kupio taj adapter, a nikako da isprobam dijagnostiku na mojim kolima :wallbash: gde beše link ka FES 2.6?

http://rapidshare.com/files/436649769/FiatEcuScan_2.6.rar

nabavio sam jedan elm 327 1.4. ali kad ocitavam parametre ecu-a kaze mi da je odomotear 0.0km, a to me je najvise zanimalo koliko je auto presao... sta to moze biti? isto tako i na about mi pise datum programiranja da je 00/00/00.. sta to moze biti? i sada mi trebalo da moze za novim FES da se menjaju opcije, tj da se ukljuci lampica tempomata koji je naknadno ugradjen..

Malo više detalja o kolima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko radio proxy alignment? Naime imam Grande Punta Abarth kome ne radi km sat i prijavljuje razne greske koje su vezane za nedostatak signala o brzini vozila (ESP,km sat itd).

Posto je auto prvobitno bio obican 1.4 da li je moguce da treba da se uradi proxy alignment zato sto je ubacen drugi motor, instalacija, racunari da bi km sat proradio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nabavio sam jedan elm 327 1.4. ali kad ocitavam parametre ecu-a kaze mi da je odomotear 0.0km, a to me je najvise zanimalo koliko je auto presao... sta to moze biti? isto tako i na about mi pise datum programiranja da je 00/00/00.. sta to moze biti? i sada mi trebalo da moze za novim FES da se menjaju opcije, tj da se ukljuci lampica tempomata koji je naknadno ugradjen..

Malo više detalja o kolima...

Fiat stilo 1.8 16v. 2003god.. e sad kilometraza je 99% podizana, zbog carine, opa ja zato sumnjam da je pobrljavio tu.. e sad moram da vidim kako se to prevezuje, da pristupim kompu serva, pa da vidim tamo... koje je najednstavnije resenje za to prevezivanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li neko da mi okači onaj softwer što dođe uz ELM327. Nisam kod kuće sad, a treba mi što pre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam na koji softver misliš? Uz ELM se dobijaju drajveri http://www.ftdichip.com/Drivers/CDM/CDM20808.zip A poneka i neki zastareli programi za opštu dijagnostiku. Fiatecuscan imaš ovde http://rapidshare.com/files/436649769/FiatEcuScan_2.6.rar . Šta ti još treba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam ja jedan nov javi se na pm ako hoces

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izašla je fiksirana 2.7.1 verzija.

27/02/2011 - Version 2.7.1

- Fixed a problem with crash on connection when only one interface is defined in Settings

- Fixed wrong error codes in Bosch ABS Teves MK20/MK70

- Improved support for Bluetooth OBDKey interfaces

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postaje malo čudno što tako brzo izbacuje nove verzije. Izdavači obično malo detaljnije testiraju softver pre puštanja, ili ga bar obeleže kao BETA verziju i daju pun softver korisnicima na testiranje, zatim RC verziju(release candidate), pa tek kasnije, kad isprave prijavljene greške, daju prodajnu verziju. Ali je dobro što bagovi nisu u nama (za sada) vitalnim modulima za testiranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je što čovek nema na čemu da testira, vozi Stila a ove novotarija sa kojima se bagovao su uglavnom vezane za proxy alignment proceduru na nekim drugim vozilima pa on izbaci novu verziju a korisnici prijavljuju probleme ako ih ima. A ima i prednosti to češće izbacivanje verzija, lakše je zaštititi se od krekovanja.

Edited by Bravo JTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima li gde autodata nova neki torent nesto il upustvo ja sam nesta skino i po nekom upustvu instaliro ne radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije me bilo dugo,pozdrav svima,nego jel resen problem sa fiatecuscanom sa ocitavanjem kilometraze iz motornog racunara,tipa stilo mj 2006 ili alfa 156 jtd 2004....jos jednom pozdrav svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

do 2.6 nije a kad ce ne znamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima li gde autodata nova neki torent nesto il upustvo ja sam nesta skino i po nekom upustvu instaliro neradi

Koja ti Autodata treba? v3.24 često ne radi dobro (neće da se otvori) ali v3.18 radi odlično. Tu imaš sve do 2007.

http://dl.btjunkie.org/torrent/Autodata-v3-18-2CD-s-Crack/5720b8c84cd7a41e38ab0cbc488039f93f55d30f1561/download.torrent

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ zahvaljujem puno pozdrava ja sam od druga dobio ovu 3.24 da probam kod mene hoce li al znaci generalno ona ima neku gresku mislio sam da je mozda do instalacije al znaci ni kod vas nece pozzzz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Autodata v3.24 ima neki problem oko usaglašavanja sa Netframework3.5, te prođe instalacija, pokrene se u pozadini ali nema displej. Po nekim ruskim softverašima problem je ustvari u usaglašavanja sa hardverom računara. Istu instalaciju sam probao na oko 20 računara i na 8 ne radi. E, baš ni kod mene. Nabavio sam poslednju, očišćenu navodno, v3.24 pa ću probati, pa javljam. Imam i 3.37 ali bez dobrog kreka. Ova v3.18 pokriva sve do kraja 2007 i za mene je odlična. Krek je izvanredan i pouzdan. Za vreme instalacije isključi antivirus - sve je već provereno. Ako nemaš poverenja preko interneta, dođi da ti dam moju kopiju samo ponesi USB. Ima sve glavne šeme instalacija. Za mog Puntića baš sve.

Edited by Banetv

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Način instalacije:

# Instalirajte datoteku "Sentinel" adapter za korisnike 7.50.eke verzija "

# Učitati sliku fajlove u virtuelni disk - Alkohol, Daemon Tools, PoverISO ... i instalirajte.

# Nakon instalacije pokrenite "ad_inst.eke", koji se nalazi u "Licenca", zatim engleski jezik ili bilo šta želite i kopirajte kod, koji je ispod. Stavite ga u generatoru i pritisnite "stvaranja", zatim kopirajte kod rezultat u pomenute datoteke. Potvrdite!

# Zatvori, kopirajte fajl "adbcd.dll" i stavite ga u instalacioni direktorijum programa.

Evo ovako uz to uputstvo radi stim sto se mora ugasiti antivirus prolikom skidanja autodate. evo i adresa ima svega od programa,filmova,igrica ... www.zamunda.net logujte sa na ime: ovcarr i pass:cukambe

imam ja jedan nov javi se na pm ako hoces

koja mu je cena na taj elm. pitanje za natorni ako ga nije prodao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konačno nađoh malo vremena da se igram na mom autu, međutim truba... ja kod mene imam onaj džek sa tri pina, nabavio sam i adapter 3-pin to OBD probao više puta da se konektujem, al' ne vredi... ono što je još više razočaravajuće jeste da kada izaberem svoj model nemam opciju Engine već samo ABS (koji nemam) i AirBag (koji imam samo na volanu). Pretpostavljam da se AirBag možda može i konektovari prevezivanjem pinova, ali to mi zaista u životu ne treba i ne znači... Da li neko možda zna za to povezivanje na Engine... zar je moguće da bukvalno ništa nemam?! : :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...