Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Onda je ovakav?

 

Untitled.thumb.jpg.5e460f978e989e6c584e765b5c0ddf9f.jpg

 

Spremam se da sredim mog punta pa gledam da ga napravim bolje od italijana, da prepravim ovu njihovu brljotinu sto napravili sa 1.9 D, jer jbg, mi smo srbi, sve mora prepravljamo :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smeta to sto uvlaci ulje u usis, ne znam koliko si upoznat sa obicnim dizelasom, ispod natpisa FIAT na dekli, ona masna cev i masan ventilator, ne smeju da bude masni, tj ne bi trebali da budu masni :) malo su bez veze napravili to, zamislili su da samo visak pritiska ide tu ali vremenom taj sistem propadne i krene i ulje kroz kanal gde treba samo vazduh da prodje, zato bude ulje na ventilatoru, zato dimi, zato trosi ulje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo su oni zamislili to, funkcionisalo je dobro dok je novo, ali nista nije vecno, posle 10-15 god propadne taj mehanizam, ne znam ni ja sta tacno ima tu, nekima i dalje to funkcionise super, ne pusta ulje, ali sa mojim puntom to nije slucaj, kada sam trazio da kupim drugu koja ne pusta ulje nisam uspeo da nadjem, sve su bile masne

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MiloshShomy

 

2016_05_31_15_05_1464705260_6411

 

Nije moj motor,(moj je u autu) :rofl:ali to je to ...

Da ne skidam plastiku onu sad :)

Mene u stvari zanima da mi neko kaze cemu sluzi ona plasticna kutija desno gore pored egr ventila ?

Edited by Djuk85

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricam sa drugarom prošle nedelje o kolima i kazem mu kako je marengo malo i dosadan...samo gorivo, ulje i teraj, nema sutuacija :D
Znao sam da mi anlaser slabo vergla ali je palio na pola kljuca, pa sam cekao toplije vreme da ga skidam...ali...pre dva dana mi crkne grejac neki. Anlaser koji ne vrti + nema grejaca + spoljna temperatura = auto za ukras...
Za sad je na aparatima...a i ovih dana se ne radi pa cu videti od ponedeljka odakle da pocnem...
Urekao sam ga.. :)

 

f0a4c76fd85e71290264132a071eacff.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vadio sam ja ali jako davno, dosta tesko, neke srafove iz kanala skidas a neke odozgo a mislim da ima mesta i gore i dole da se izvuce.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je jedna od tih stvari
Nije bas lako a ladno je da bi se par sati izgubilo napolju....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oterao sam kod majstora, lokalna garazica neka...drugar.

Otisao nosac cetkica i automat. 

Za te novce sam mogao polovan anlaser uzeti ali se nadam da je ovako sigurnije.. 

NGK grejac crko posle god dana...drugi isto ngk 1300 dindzi :)

Ostavih mu delove i kola pa neka se zanima... 

Hvala vam na odgorima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad stavi akumulator jednu noc na punjac, to je zacaran krug anlaser-alternator-akumulator, tipa ne puni dobro pa ti verglas sa slabijim akumulatorom i tad spaljujes vise cetkice, vremenom taj anlaser ubija akumulator pa ti sve tri stvari ne valjaju
Ako alternator dobro puni samo mu malo pomozi sa jednim punjenjem akumulatora...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desava mi se glupava situacija pri hladnom startu...

Palim auto, pustim grejace da odrade (probao i vise puta), ugasi se lampica i kad krenem da verglam nece da upali...mogu da verglam koliko hoces... 

A ako ne sacekam da se lampica ugasi nego palim dok radi jos, auto pali na cvrgu :D ima li ko ideju sta se desava tu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na punta je bilo obrnuto, ako ne ugasi lampicu za grejace mogu da ga verglam dok ne ispraznim akumulator i nece da upali, kad ugasi pali kao mina, tako je bilo i sa starim relejem i sa drugim relejem

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...