Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Silen blokove ove nedelje najverovatnije, ako stignem zbog posla, a stakla kad dodje lepo vreme. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro dve godine koliko je stilo kod mene, veceras primetim crkla mi sijalica za oboreno svetlo u vozacevom faru. Sutra akcija, pokusacu odozgo da ne skidam tocak da je tako promenim. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pusti ove sa debelim prstima :p

Može odozgo da se zameni samo sa skidanjem poklopca akumulatora. Ja sam menjao već 3-4 puta tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze, bas kao sto Igor kaze.Ako ne uspes tako, onda samo skini plastiku oko tocka i zameni, ne moras ceo tocak da skidas zbog toga :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je sto mi prsti nisu kao cevapi pa imam neke sanse da promenim, do sad sam bukvalno sve sijalice promenio i na kraju dosla na red i ova. Izvadicu komplet akumulator pa da probam, steta sto nije lepo vreme pa da skinem komplet farove i taman zameni motoric u vozacevom faru. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dzabe skidas akumulator, tebi ne smeta on vec kuciste akumulatora :)
Veruj mi, gledao sam komsiju kad je raskupusao pola karavana i mogu ti reci samo da ja to nikada ne bih radio :D

 

Ako ne mozes odozgo, skini podkrilo i polako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeo danas da promenim sijalicu, odozgo sam uspeo da zamenim posle 10 min ali zato nisam posle mogao da vratim onu crnu plastiku sto ide preko sijalica. Dva sata sam izgubio nije jednostavno moglo da se namesti, pa sam skinuo akumulator i zastitu oko akumulatora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Htedoh da ti kažem da nema ništa od skidanja akumulatora ako nosač ne skineš, ali mi bilo žao da ti ubijam entuzijazam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam nema veze :) ali nije htela plastika da udje u leziste, da se nisam zezao oko nje bilo bi lakse, celu levu ruku sam isekao od namestanja plastike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kako pade na najlaksem koraku ;) ?

Skidam kapu na zivcima i dugim i hirurskim prsticima, ko moze odozgo bez ikakvog skidanja sve ono da odradi na vozackom faru.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ni sam i dalje zasto gornja zabica nije htela da udje u leziste, negde je sve vreme udarala.. Jos me uhvatio mrak pa je bilo jos teze da vidim ali snasao sam se na kraju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece da udje jel nestavljas pod dobrim uglom tj.smeta ti akumulator pa nemas prostora.Ja sam te klinove malo obrusio i sad mogu da ih stavim bez skidanja kutije za akumulator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to bio problem posto sam sve skinuo i akumulator i zastitu oko akumulatora. Mislim da je nesto kod krila, da li kablovi ili nesto drugo, nema veze sad je namesteno. Rekao sam sledeci put kad crkne ista sijalica, skidam komplet branik i farove i namestam ksenone. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko kako da stegnem onu crnu plastiku ispod brisaca, dobila je luft podigla se gore i usled vibracija JTD masine prenosi zvuk u kabinu. :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ufff, nije lako ni malo.

Ta plastika upada u zljeb duzinom cele soferke, tj na soferci postoji neka lasna celom duzinom u koju upada ta plastika, meni kad su menjali soferku to nisu znali da lepo nameste, pa sam skidao kuci brisace i jedno sat vremena pokusavao da namestim, problem je kad stisnes tu crnu plastiku ta lajsna pobegne dole, jedino da skines i da vidis da nije slucajno pukla, posto ako je bilo lepo namesteno gotovo nemoguce je da ispadne ta plastika iz te lajsne (zljeba), nadam se da nije mnogo konfuzan post, ali ne znam kako da ti objasnim drugacije .

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam taj problem sa tom plastikom i cekam lepse vreme da skinem i lepo je vratim ako uspem,ako ne sa mojom otici cu do otpada da vidim imaju li pa da zamenim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ufff, nije lako ni malo.

Ta plastika upada u zljeb duzinom cele soferke, tj na soferci postoji neka lasna celom duzinom u koju upada ta plastika, meni kad su menjali soferku to nisu znali da lepo nameste, pa sam skidao kuci brisace i jedno sat vremena pokusavao da namestim, problem je kad stisnes tu crnu plastiku ta lajsna pobegne dole, jedino da skines i da vidis da nije slucajno pukla, posto ako je bilo lepo namesteno gotovo nemoguce je da ispadne ta plastika iz te lajsne (zljeba), nadam se da nije mnogo konfuzan post, ali ne znam kako da ti objasnim drugacije .

Hmm hvala na objasnjenju, razumeo sam, ako sledece nedelje bude bez kise skinucu sve pa da vidim, mozda se slomila negde, bila je cvrsta prosle godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cale vozika ide u dom zdravlja na fizikalnu, ja sam na poslu. :) znas i sam da bih te zvao. :)

Edited by Lazoramix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas otisao na kontrolu amortizera i pregled trapa, radio u servisu AS Dobric na Vracaru komplet pregled 800 din. Crko na vozacevoj strani stabilizator pa cu sad za vikend kad budem menjao gume da ga zamenim a primetio sam lupkanje u toku voznje. Amortizeri vozaceva strana 83% a druga strana vozila 69%. Morace uskoro da se zamene sa Kayaba amortizerima. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za detekciju stabilizatora imas i nasu poznatu forumasku metodu ljuljanjem krova :) . Jos gratis ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam citao sam temu zamene stabilizatora koju si postavio jos kad si kod sebe menjao, i na osnovu toga pokusacu kad prestane kisa sa istom markom stabilizatora i ja da zamenim ispred kuce i taman da stavim letnji set. :) Samo jedno pitanje jel ima stabilizator neko leziste ili samo skinem i vratim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...