Jump to content
FAS Goran
Macvanin

Patike/Garancija na patike? - / Kupovina u Srbiji

Recommended Posts

Ja kupio Bata patike pocetku Juna, juce su pukli. Nisam sacuvao racun ali idem da im vratim i bacim u radnju  :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obavezno traži izveštaj te komisije. U njemu mora da piše ZAŠTO se odbija reklamacija. Nakon toga nemaš drugog izbora nego da šalješ na nezavisno veštačenje, mislim da Jugoinspekt to radi i mislim da je neka cifra 1800rsd... naravno ako oni kažu da je reklamacija osnovana onda će ti ovi nadoknaditi tih 1800rsd, a ako ne ostaješ u minusu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo izvestaja komisije:

 

6zt0si.jpg

 

Patike su uvek brisane vlaznom magicnom krpom, nikada nisu oprane kako ovde pise. ALI, pogledajte sta pise ispod- prljavu obucu nece uzimati u razmatranje  :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo cu da kontaktiram `Udruzenje za zastitu potrosaca Vojvodine`, da vidim sta ce mi oni reci. Slikacu i mesta gde su se patike oljustile i odlepile.

Edited by Macvanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema moze da se zakljuca.

 

Patike su poslate u Udruzenje za zastitu potrosaca Vojvodine, oni su radili `nezavisnu` analizu, i utvrdjeno je da proizvodjac nije kriv za ostecenja. To znaci da prozivodjac nije kriv sto su patike pocele da se ljuste, i sto su djonovi poceli da se odlepljuju posle 2 meseca nosenja.

Toliko o `novom` zakonu u kome se `stite` potrosaci.

Edited by Macvanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necemo zakljucavati, idemo dalje sa iskustvima...

*Sergio Tacchini - izgleda da prvi put ih necu vracati na reklamaciju, prethodna 3 puta sam neke letnje vracao i sva tri puta mi je uspelo, ovaj put imam duboke i izgleda da ce pregurati, evo im treci mesec, kao nove su...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već sam u nekoj temi davno sa igorom0511 pričao o lošim iskustvima sa Sergio Tacchini patikama. Kod mene su posle 2 meseca popustile na đonu. Kod njega je od 2 para koja je kupio kod jednog isto posle nekog vremena popustio đon a druge su ga služile extra. Sve u svemu ja više ništa od ST neću kupovati jer mi je dovoljno da se jednom opečem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nike je gov*o.3 para u delta sportu kupljene i sva 3 para su placena preko 12000 din i sva tri para zajedno nisu trajala 2- 2 i po godine uz normalno nosenje, bez sportova sa njima.Na air maksu pukao vazdusni djon za 7 meseci.Garancija mislim da je 6 cini mi se.Kupio sam neke adidasove za trcanje, svaki 2-3 dan trcim u njima i kao nove su...Nike mislim da vise nikada necu kupovati, jer nije isti kvalitet kao nekada, niti kao sto je u drugim zemljama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost nista više nije kao što je nekad bilo. Sve od obuće je Made in PRC ili Taiwan, eventualno Indija. Mada nije problem u tome koja ih država proizvodi jer se rade po licenci renomiranih proizvođača nego je problem što kad nas verovatno stiže neka treća, četvrta ili ko zna koja klasa pa je kvalitet obuće mnogo lošiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema pravila, sta kome zapadne. Tako je sa svom robom. Ovo je vec drugi model Nike Downshifter 5 patika koje se ljuste posle 2 meseca nosenja, i oba para su bila Made in Malaysia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni zet salje patike iz USA,jedne su Indonesia druga dva para China,sve su Nike i nijedne mi se nisu raspale niti pukle gde.Klincu smo uzeli iz Djaka Reebok i odsile se posle 3 meseca.Znaci u Srbiju dolazi samo skart.I da,cena.Kada mi posalje zet patike ili bilo sta obavezno je prikacena cena.Patike se krecu,barem ove sto ja imam,od 27$ za plitke do 42$ za duboke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelj mi je držao Marisport (pre nekih 7-8 godina zastupnici Adidasa). Odem, izaberem, pozovem ga i dobijem ih upola cene. Eto kolike su (bile) marže na obući.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem Downshifter 5 je što su poneke stajale dugo u izlogu pa jedna patika stradala. Ja sam kupio pre par meseci upravo tu patiku ivtražio par koji nije bio izložen. I moje su ko nove.

Kupujem Nike i samo Nike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod njega je od 2 para koja je kupio kod jednog isto posle nekog vremena popustio đon a druge su ga služile extra.

 

Služe i dalje nekim čudom :) Ali desilo mi se nešto što nikada nije ni sa jednim drugim- krenem da vežem pertlu i otkinem je jedno 15cm.

 

Inače, meni su ovo prve patike  u životu koje i dalje valjaju posle 6 meseci. Patike za treniranje sam menjao na 3 meseca otprilike koliko im je trebalo da se raspadnu sa 2 treninga dnevno.

 

Inače, kakva su vam iskustva sa Lacosta patikama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta radis ti na treningu covece? :) evo vec dve godine imam iste nike, kao nove bukvalno...

Lacoste - po meni najlepse patike, ali slabe...

Par komada sam imao ni jedne se bas nesto nisu proslavile, taman ih toliko imam da nema smisla raditi ovo na garanciju, par meseci i dovidjenja...

Sad trenutno bas imam ove i gotove su...mada nosio sam ih celo leto

M0043_X96_27.jpg

Mada uzeo bi lacoste opet, po meni stvarno prave najlepse patike...traju mi koliko inace meni traju patike i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...