Jump to content
FAS Goran
kolega.jankovic

Nea Vrasna, Asprovalta.....

Recommended Posts

Odmah pored. Omasio si za 2km :)

Pa mislim da nisam, ovo je tacno izmedju asprovalte i nea vrasne, tu sam letovao prosle godine, apartman sam nasao iza supermarketa preko puta tu gde si parkirao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaaaa ne. Ovo je skroz desni deo vrasne, blize stavrosu i ko za inat nigde blizu marketa nema.....

Ili aj ovako, kad udjes u setaliste u Vrasni sa strane Asprovalte i krenes u pravcu Stavrosa.....pa stignes na sam kraj setalista.... e tu je slikano...

Mislim, nije ni bitno, al aj da bar objasnim... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja čekam da vidim te slike sa fotoaparata kad se vratiš :thumbup: Veliki zum je za more kao stvoren, možeš da slikaš jahte koje su malo dalje i tako to... 

 

Što se tiče noćne fotografije, sačekaj da se smrkne, izađi na prozor podesi ga na i imaš tri podešavanja... Prvo je ISO, njega noću maksimalno na 400, što više, to je slika svetlija, ali ima i veći šum.. sve preko 400 će da ima ogroman šum.... Moja preporuka je da ga ostaviš na 400 da bi ti za početak bilo lakše, a sa ova druga dva da eksperimentišeš... Drugo je otvor blende, on ima slovo F i broj, od 3,1 do 8, što manje to svetlije, a što više, to tamnije... I imaš vreme ekspozicije, ono je od 1/2000(delova sekunde) do 8(sekundi) kod tebe, dakle što duže (8 sekundi npr) on hvata svo svetlo koje postoji, laseri, štopovi, ulična rasveta i tako to i slika ispadne npr ovakva

Night_photography_settings_camera_tips_D

dakle eksperimentiši, stavi prvo na 1 sekundu, pa ako je tamno, povećavaj, a ako je svetlo, onda povećavaj ono F... Zaboravih da napomenem, aparat za ovu egzibiciju mora da bude statičan, dakle staviš ga na neki sims, pustiš mu tajmer da slika za 2 sekunde, da ne bi mrdnuo pri okidanju i to je to..

 

Kod dnevne slike sve to radiš suprotno, ISO na najmanje, a F i vreme ekspozicije eksperimentišeš...

 

Ja sam za more spremio Dicapac

 

Dicapac_WP410_mainx.jpg

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni mene priroda ne zanima,vec samo ove Totijevke,nekako mi prirasle za srce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema ljudi, neeemaaa. Ne znam gde su. Evo sad dosli iz Asprovalte, tamo isto kao ovde + gomila decurlije tj starijih maloletnika......

Ima dosta fiata ovde, mahom Srbi al ima i Grka. Grci u glavnom Punto 1 ili Evo, video sam i Coupea. Nasi standardno Punto 2, Stilo i 156. Bila jedna lepa Croma i po neki n.bravo.

ALI!!!

Odem do Lidla danas, a ispred Lancia Thesis, PO table...... nisam izdrzao, uzmem flajer kluba iz auta i zakacim mu na soferku.

Izlazim iz Lidla i vidim pakuje gepek lik od 2m i 120kg od kojih je dovoljno mali % sala da pomislih u glavi " dobro je da me ovaj nije video da mu cackam oko auta" :)

I ne znam koliki moron treba da budes da spakujes pivo u flasicu od sirupa za kasalj!

tusuzepa.jpg

Pivo je dobro, jako dobro, ali je osecaj nekako.....pogresan.

Sikter, citao sam vec malo o tome, igram se sad kad imam vremena, mada mi nesto jos nije doslo da nosim aparat na plazu po pesku i prasini :)

Skljocam, istrazujem, danju-nocu, blizu-daleko, zoom-macro.....

Sve to lepo izgleda na onom malom lcdu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema ljudi, neeemaaa. Ne znam gde su.

Neki kažu da je tu u blizini kasarna sa američkim marincima... Možda su tamo :secret:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jankoviću ne puštaj ženu samu ni do marketa, će je spopadnu američki marinci. Tu im je kasarna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

More kazes?

py5agaju.jpg

:D

Ovo skroz desno nemoj ni da se trudiš da otvaraš i probaš. Ostala isto osrednja osim ovog crnog i staklenog. :D Udri po Amstelu, toga ima po Grčkoj i valja. :D

Inače, ne znam koliko ostaješ, ali ja krećem 10. isto i idem preko puta Paralije. Dele nas tri prsta takoreći.  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaaaa ne. Ovo je skroz desni deo vrasne, blize stavrosu i ko za inat nigde blizu marketa nema.....

Ili aj ovako, kad udjes u setaliste u Vrasni sa strane Asprovalte i krenes u pravcu Stavrosa.....pa stignes na sam kraj setalista.... e tu je slikano...

Mislim, nije ni bitno, al aj da bar objasnim... :D

Identicno je ovamo na izlazu iz asprovalte ka vrasni.. Dobro, bar sam ubo radius od par km :D Stavros je tu najzivlje mesto, ali je bas srbistan teski, cak su svi natpisi na radnjama na srpskom i u svakoj ti kazu izvolite umesto "parakalo" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam letovao dve godine u NeaVrasni.

Meni je trebalo mesto da se odmorim i našao sam ga.

Nema noćnog života, sva buka se smiruje oko 23h, osim ako si blizu magistrale, tamo vole da se trkaju :)

Plaža je ogromna, mesta koliko ti duša hoće. Nema nikada gužve. Ja sam leta proveo ispod suncobrana, ispijajuci ladna pivca koja su donosile uvek nasmejane grkinje.

Svaki kafić ima svoje parče plaže i svoje suncobrane.

Najlepši su ti prvi odatle gde si se slikao kada si stigao. Zaboravio sam ime kafanice, sva je u plavo-belom i ima suncobrane sa trskom ... rajski!

Nije problem da za jedno piće ostaneš na njima ceo dan ako treba. Dođeš ujutru, popodne odeš na ruckić i skloniš se od najjačeg sunca, stvari ostaviš na ležaljkama, dođeš popodne nastaviš da se baškariš po njima ... ma nikakav problem.

p.s. pazi samo, uvek imaju dooobro ohlađena piva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je pivo u ovakvoj staklenoj flašici skroz okej...nekako je retro, pa se tripujem da je baš dobro :) Jedino su mogli neku veću flašu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega,mani se foruma i prepusti se uzivanju. Bice vremena za forum kada se vratis

Uzivaj sa svojom porodicom i to maksimalno iskoristi,pa kada se vratis,opisi putesestvije i dogadjaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove noćne samo sa što dužim vremenom ekspozicije, od sekundu pa na više i aparat da bude statičan, ne iz ruke.. Eksperimentiši samo i kad provališ biće pun pogodak..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad tek citam, pa ovaj covek je neunistiv :thumbsup: .

Janakis, prijatan odmor i srecan put nazad !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...