Jump to content
FAS Goran
Ivan BG

Fiat Stilo 1.6 16v + TNG - Active

Recommended Posts

Baš i ja razmišljam i stavljam se u tvoju poziciju, kako sad da gledaš taj auto kada te je u startu iznervirao, da li da ga bacaš na oglase ili da se voziš dugo dugo sa njim pošto ćeš već da ga središ kako treba..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas uzet nov Exide premium akumulator, sa garancijom od 36 meseci.

 

Cena 7551,36 din - 520,00 din (umanjenje za donosenje starog aku. 10,00 din po amperu) = 7031,36 din.

 

Direktno od uvoznika, sto bi se reklo prva ruka.

 

Ovaj akumlator je u pitanju:

 

 

http://www.akumulator-shop.rs/kategorije-proizvoda/starter-akumulatori/exide-premium-ea530-53ah-540a-detaljno

 

 

Za sredu ujutro  je zakazano da se sredi na kolima sto je prouzrokaovao polomljen expanzioni sud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo ugradjen nov akumulator.

 

Ali opet je bilo problema, zbog starog (slabog) akumulatora, uspeo je alarm da se pokvari, tacnije nesto se dogodilo sa centralom alarma, te se alarm ukljucio sam od sebe i nije hteo da prestane sa zavijanjem, nije reagovao na komande sa oba daljinska koja sam dobio uz auto, pa je ista (centrala) raskacena, do popravke osnovnog kvara, koji ce valjda biti resen do kraja sledece nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo veceras oteran kod majstora na popravku.

 

Radice se glava motora komplet, veliki i mali servis, zamena malog hadnjaka u kabini iza table, zamena posude za antifriz (ona je i prouzrokovala sve ostale kavrove). Ako se bude imalo para zamenicu obe viljuske i zadnje plocice, i po majstorovom to bi bilo to. Ostaju mi samo zimske gume da mu uzmem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK - Hvala.

 

Poceli su radovi.

 

Fiat_Stilo_21.jpg

 

Glava motora je skinuta, odneta da se uradi, nije porozna, nije ni pukla, iskrivila se i na dihtungu pustila, na drugom i cetvrtom cilindru.

 

Bice uradjena kompet, sto bi se reklo bice kao nova i u sredu ujutro ce biti gotova, sto bi znacilo da ja u sredu uvece dobijam auto nazad, sa uradjenim velikim servisom, zamenjenim malim hladnjakom u kabini, promenjenom posudom za vodu. Svi potrebni delovi su stigli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam na podrsci.

 

Stildza je stigao veceras, popravka je kostala 48550,00 din, zaokruzio sam na 49.000,00 din.

 

Za te pare sam dobio sam dobio sledece:

 

Stilo_22.jpg
 
Stilo_23.jpg
 
Na to mi je jos popravio prekidac za paljenje fabrickog radia (tesko se palio, bas je tockic morao muski da se pritisne), izmenjao mi je nekoliko creva od plinske istalacije (bila tvrda, kruta, ispucala), oterao mi je auto na pranje (spolja i iznutra) i nasuo mi je benzina (nemam pojma za koliko je sipao, uglavnom isterao ga je iz rezerve i doterao skoro na prvu cetvrtinu rezervara).
 
 
Evo je jedna slika od veceras.
 
Stilo_24.jpg
 
 
Na sve to i ja sam mu uzeo cetiri fabricke, originalne ratkapne za simblicnih 1000,00 din.
 
Valjda ce me sada slusati.
 
Ostaje mi jos da zamenim obe viljuske, zadnje plocice i da mu uzmem zimske gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj kolega konacno da budes miran, i da masina sluzi svrsi(da bezbedno pretera familiju gde treba)
A sto nisi u sredu stao da se javis necu ti zaboraviti :-D
 

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zezaj, zezaj, zurio sam kod Drgana u 102-jku, jurio prvo ja njega, pa onda on mene. Evo da se iskupim placam pice (a ti klopu  :harhar: ), tamo u sredu ili cetvrtak kada budemo ponovo zajedno na terenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas ne, a trebao sam, nesto sam se prehaldio pa nisam otisao na posao (naravno uredno sam se sefu javio u 5:30h). Jel ti u utorak nije kasno, tada sam ponovo u vasem gradu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...