Jump to content
FAS Goran
Ivan BG

Fiat Stilo 1.6 16v + TNG - Active

Recommended Posts

Kolege,

 

Da i ja predstavim jednog Stila, pitanju je Fiat Stilo 1.6 16v sa ugradjenim TNG-om i vazecim atestom.

 

Uvezen u Srbiju iz Italije 05.2009. od tada kod nas samo vlasnik, prva registracija u Italiji 26.09.2003. a po EPER-u, proizveden je 24.05.2002. dobio sam kopije svih papira iz Italije kao i od uvoza u Srbiju.

 

Sa Active paketom opreme (verovatno najslabiji), uglavnom ima klimu, 6x Air bag, ASR, 2x el. podizace, el. retrovizore....i sve ostalo sto je islo uz taj paket, uz to sam dobio i fabricki nalon za ruku koji je prethodni vlasnik ugradio kao alarm sa daljinskim zakljucavnjem i automatskim zatvranjem prozora pri zakljucavanju na daljinski ali i xenon farove 4300k.

 

Generalno Stilo je u dobrom stanju, kompletan je u prvoj boji, postoji tu i tamo po koja ogrebotina (ipak je auto star 11 godina), enterijer je lepo ocuvan, uz njega mi je vlasnik dao i servisnu knjizicu iz AC Ninic, u koju su upisani svi servisi kao i sve popravke od 06.06.2009. do 02.2014. pocetna kilometraza u knjizici je 118.000 km (ista je i u papirima sa carine), a sada je na satu 202.740 km. (Bog ce samo znati da li je to prava kilometraza).

Covek je otprilke za 84.000 km promenio dva seta kvacla posledni put na 181.000 km kada mu je uradio i velki servis.

 

Dijagnostika nije pokazala nikakve greske, cak ni onu od Air Bag-a, a sve lampice u tabli rade.

 

Lepo vuce, lepo radi na oba goriva, deluje utegnuto, jos je rano za neke prve utiske.

 

Sve u svemu korektan auto.

 

Prvo sledi produzetak registacije posto je ista istekla 05.06.2014. potom neke od fabrickih alu felni, mozda neko poliranje (cisto da se sija) i mozda neko tamnjenje stakala.

 

 

Evo i koja slicica auta.

 

Fiat_Stilo_1.jpg  Fiat_Stilo_2.jpg  Fiat_Stilo_3.jpg
 
 
Toliko od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao  alarm sa daljinskim zakljucavnjem i automatskim zatvranjem prozora pri zakljucavanju na daljinski ali i xenon farove 4300k.

Automatsko zatvaranje prozora (kao i ona fora daljinskog dizanja i spustanja prozora, zatim deadlock...) su bili deo standardne opreme na Stilu. Samo su to jos vezali sa alarmom preko daljinca.

Mozes probati sve ovo sto sam ti rekao samo preko kljuca.

 

Neka je sa srecom masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege, hvala vam na cestitkama.

 

Bice ratkapni, felni...samo da se sve resi oko papirologije, prenos i registracija.

 

inace auto je uzet da bude radni, t.j. da sluzi za prevoz od tacke A do tacke B (zena ce ga dosta voziti), pa ni zato nikakva kozmetika, spustanja nisu u planu.

 

Samo neka felna, lepsa od ovih i da se odrzava u 100% ispravnom stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To na stilu bas i nije potrebno... samo folije i lepe felne, eventualno stopke da se zatamne, ksenone vec ima ... i samo da se redovno menja ulje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar izbor si napravio, valjda će konačno jedan auto da se zadrži kod tebe malo duže, a da ga ne oglasiš :rolleyes:

 

Za početak mu ispoliraj malo farove i teraj, ovo će ostalo da dođe jedno za drugim, bitno je da ima plin i da se voziš jeftino :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolji izbor po pitanju jeftinije voznje, a opet koliko toliko solidnih performansi, u Stilu, ne postoji od ovoga, neka bude da trosi 11L TNG-a na predjenih 100km, to mu dodje u parama 869,00 din.

 

Opet na to jos treba dodati da ja uz njega, Stila, imam jos dva auta (kakva takva ali su dva komada) za koja ne placam nista od bilo kakvih mogucih troskova, te mi je zbog toga godisnja kilometraza za privatni auto veoma mala, pa ni zbog toga mi nije bilo rentabilno da uzimam dizela (cena goriva, skuplja registracija, moguce veoma skupe popravke, mahom izkakni primerci na koje sam nailazio), te je izbor pao na plinasa, a i uz to sam ga uzeo bukalno dzabe od prvog vlasnika kod koga je bio prethodnih pet godina, sa kompletnom servisnom istorijom od prvog dana sa pravih skoro 203.000 km, u prvoj boji, e sad jeste da je malo siromasniji sa opremom ali ono sto je najbitnije od opreme on ima.

 

Tako da boljeg izbora tesko da je bilo, barem za potrebe koje ja imam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas placen porez na prenos apsolutnih prava vlasnistva.

 

Poreznici su utvrdili da Stilo 1.6. 16v iz 2003 godine vredi 296.600,00 din = 2560 eura, razrezani iznos poreza je isnosio 7415,00 din + kupoprodajni ugovor = 1050,00 din, + provizije banke, ukupno 8530,00 din.

 

Ostaje jos tehnicki i registracija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lep autic imao sam takav isti ;) i odlican mene odusevljava komfor :0 kao dzip je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt ja tek sad vidim ovo, i da mi danas nisi rekao, ne bi ni opazio verovatno :D

Sve sam ti rekao danas, jos jednom, sa srecom koleGa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opaa, vratio se ti nama medju italijane, svaka cast da te lepo sluzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuvalja, ne mogu ja bez Italijana, ma kakvi oni bili.

A sada malo o marfijevom zakonu.

Izadjem danas sa posla ne bih li zavrsio registraciju auta, oteram ga na tehnicki, sede majstor u auto, otera ga na valjke, stisnuo kocnicu, kad ono puce kociono crevo na prednjem desnom tocku. Da covek ne veruje kako je curilo na stisak pedale. Vratise me sa tehnickog kod majstora, uzmem oba nova prednja creva (Akron-ova) i pola litra ulja za kocnice.

Jeste da da nisam zavrsio registraciju ali sam barem creva resio, i imao sam srece da je puklo na tehnickom a ne negde u saobracaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt pa od cega su kad tako pucaju?  :thumbdown:

Do sad sam strepeo od pucanja prednjih opruga a sad jos i o ovome ima da razmisljam :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi nikakav trag ili beleg na mestu gde je crevo puklo nije postojao, nije bilo nazuljano ili zaseceno, jednostavno je puklo na stisak pedale, matoro crevo, verovatno fabricko.

 

Kako god, da se ne bih igrao zamenio sam i drugo, koje je izgledalo isto ko ovo sto je eksplodiralo.

 

Dva creva i 0,5L D4 ulja 1495,00 din - Gazela Komerc i jos 1500,00 dinara za ruke majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo je danas konacno registorvan.

 

Ukupno je registracija sa novom saobracajnom (tablice nisam imao potrebe da menjam) izasla 19.250,00 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...