Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

Da li je to isti motor koji se ugrađivao i u Stilo, 1.4 16v, samo je tamo imao 95 ks? Čak sam viđao i takve verzije, ovde je moguće da je neka greška, pa je upisano 101 ks.

 

Istekao oglas, pa sad... ali ok, nadam se da će opstat neprodan u iduće dve sedmice, jer sad ne stignem od previše vremena otić to pogledat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je taj isti motor napisao je pogresnu snagu, ja imam 1.2 16 v prezadovoljan sam, ta dva motora obavezno gledaj, imaju dosta snage za taj auto, a veoma pouzdani...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to mi je i namera. S obzirom da je to auto teško nešto manje od tone, i 1.2 16v je jako dobar motor za njega, pogotovo sa kraćim prenosom u sportingu, tako da ću to gledat u neko naredno vreme. Hvala na komentarima, ako budem imao nekih dilema, pitat ću.

 

Strpljiv sam što se tiče kupnje, kroz idućih mesec dana bi se trebao odlučiti. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li mala pomoć?

Ima li neko da je gledao ovaj auto slučajno ili da mi bar da neke smernice šta da proverim prilikom gledanja sem onih standardnih stvari.

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6201595/renault-megane-15-dci-dynamique

Zamolio me drugar koji nije u Srbiji trenutno da mu pogledam ovaj primerak i eventualno pazarim za njega ali se u Francuze i u dci motore ič ne razumem!

Screenshot_2015_05_10_16_56_58.jpg

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukratko ću ti reći ono što ja znam jer mi kolega vozi Renoa.

dCi je odličan i izdržljiv motor.

Prve varijante 1.5 motora su bile problematične ali su to posle sredili.

Kao i svaki Reno, dosta komplikovane elktronike pa proveri da li sve radi.
Trap je generalno dobar ali hoće da stradaju gumice balans štangli a nećeš verovati

kako to lupa.
Turbina ako je neispravna ima karakterističan zvuk i čućeš je pri dodavanju gasa u leru.
Ispravan dCi trese u kabini manje od JTD-a.

Ono što ja mislim je da je ovaj motor možda malo slabiji za Megana.
Više mi je za Clio. Zavisi u kom ti je fazonu ortak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri mu kilometražu u Renou po broju šasije, mada su sad počeli to da naplaćuju.

Generalno svi dođu ok. Trapovi svima budu dobri, kvačila takođe, turbine reeetko kad ne valjaju na korektnim kilometražama.

Sve u svemu, dosta korektan i pouzdan izbor. Ima nekih stvari koje znaju da nerviraju (na većini vrata "krckaju" u šarkama kod otvaranja/zatvaranja), ali i to se sređuje ako baš iritira. Nemam ništa protiv ovog auta.

Ako hoćeš nešto detaljnije, potroši koji impuls...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na smernicama.

Drugar je pre odlaska iz Srbije vozio Tipa benzinca u kom se prekrstiš pa zaverglaš, ako sastavi ideš 'de si pošao a ako ne siđeš na autobusku stanicu koja nije daleko

Edit: ti bi deda baš i mogao samnom od ponedeljka jedan dan sa skokneš da ne idem sam i napamet!

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čiji dizel motori idu u Volvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sviđa mi se C30, al nemam pojma ama baš ništa o njima. Ni gde se održavaju, kakve su cene, ništaa.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uhh Bogi, lep je i nesvakidašnji taj C30. :D Imaš kod dede na plac 2.0 dizela. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam tog kod dede, dobar je, ali mu je i cena dobra. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objasni?

Pa sta da objasnim? Limarija gora nego kod opela, motor reno 1,9d, menjaci izuzetno losi i crkavaju. Okreni neki otpad i pitaj dal imaju taj menjac, svi ce ti reci " nemamo , sad da imamo mogli bi 20 da prodamo ". Fino ide i malo trosi :) Unutra nekako staromodan, truckav..bas bezveze generalno

Mislim na one modele iz '00-01god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...