Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Jesu li spulna i ablender integrisani?

Kada se hardverski napakuje, je li Plug&Play (fabricka instalacija) ili moraju opet da se razvlace CAN magistrale do volana?

Cisto me interesuje zbog cene i posla, svojevremeno sam za Stila volan platio 50 EUR (kretao se svuda od 80-100 EUR), samo MF spulnu 50 EUR i sam odradio instalaciju. Sada je sve to dzabalesku, s obzirom da se "nakotio" i po ulicama i po otpadima.

Hocu da kazem da mozda i nije bas toliko strasna cifra za Musu, s obzirom da je redji i noviji auto u pitanju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam dal su integrisani,nisam se nikako bakcao sa tim,samo mi je lim rekao da je mf volan oko 50 60 eura i spulna kosta,al nije mi rekao cenu,a sto je najgore malo je bas malo tih volana za musu il Ypsilon,a sto rece da je dosta redji dosta nego stilo,zato je sve i skuplje.Irekao mi je da se to nikako neisplati raditi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam to sve kupio i ugradio kod sebe na grandisi, nista nisam imao... Mada je sve slucajno ispalo, isao sam da pazarim sportska sedista, a prodavac je imao i sportski volan sa komandama, i onda mladji brat ajde da uzmemo i volan, pa kad sam ga ugradio onda nisu radile komande, onda trazi spulnu, pa spulna ide samo sa citavim ablenderom, onda trazi ablender sa tempomatom, pa razvlaci zice, pa prekidac kocnice, i takoooo...:D

Mada mi iskreno nije zao ni truda ni vremena, posto je tempomat vrhunska dodatna oprema, a nisu lose ni komande na volanu, jos kad svetle, ihaaaa, sreci nema kraja:D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

to jest naravno znaci dosta,a eto ugradio sam taj cuveni tempomat,ajd za volan bi dao 50 eura,a sad koliko kosta ta spulna,pa jos i drugi ablender,doslo bi do 100 eura,sto nije malo,ceo set kvacila,pa sam odustao,a i otpadi deru sa cenama:mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas montirao letnje gume,tj samo sa desne strane,sa leve tek sutra,jer farbam celjusti kocnica,kao i dobose

veceras montirao te desne,a podigao na dizalicu i skinuo obe gume sa leve strane,da malo ocistim od rdje dobose i celjusti i kod prednjeg tocka nadjem kablic koji je udzekovan iza kocnica,a drugi kraj nadjem samo u buziru,otkinut,sad ne znam odakle dolazi i za sta je,dal je to ABS il

a pozadi vidim da je auspuh,zadnji lonac na jednom mestu nagoreo,slike losije jer sam telefonom slikao,a i nije bilo puno svetlosti kao po danu

 

WP_20170318_003.jpg

WP_20170318_005.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da,al eto danas 19ti,a neidem nigde,sutra 20ti,a bice lepo vreme i naravno nema snega,a nasao sam drugi kraj zice,nastavio,izolovao,sad od cega je to nemam pojma,jed do tocka dolazi jos jedan kabal

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas malo usisao i ocistio auto unutra,a sutra musu vozim kod Gorana u servis da vide sta to lupa ispod volana,da to sredimo konacno

i moram naruciti od Petra stikere za cepove na felnama,znak Lancia

DSCF2252.JPG

DSCF2251.JPG

DSCF2250.JPG

DSCF2253.JPG

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

da da bas dobrocudno kucence,bio u Jakovu u Salas Stremen i kad sam krenuo nazad nije hteo da se pomeri od tocka,odmarao,a bilo je na parkingu jedno 20 auta najmanje,a on bas izabrao musu:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih pre rek'o da je izgleda naš'o auto koji će da zapiša. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ne ne,lezao je kraj tocka:yes,nisam ga ni video,drugar ga video kad je hteo da sedne u auto

elem bio sam kod Gorana u servisu da mi pogledaju tu letvu volana,konstatovali da ima lufta i da treba da se remontuje,cena oko 16000 dinara,pa sad videcu,nova je oko 13000 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sredio letvu za par iljada, recimo 5000. Napravio mi majstor novu čauru, i ne lupa više. Samo još sajtne da sredim :( , sada ih kiša pere i spolja i iznutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam kod mene u temi :) Tačnije pominjao.

Letvu mi je uradio majstor Zvezdan Kunić, ali uz mnogo peripetija, prvo je pogrešno uzupčio letvu, pa je sjebao uglove okretanja točkova, pa je skidao volan da na kvarnjaka to popravi, i na kraju je ipak ponovo skinuo letvu i uzupčio je kako treba.

Inače, imaš člana Jastrebov na forumu, radi letve za Ideu, Stila, Krnta, tj električne a ne hidraulične. Hteo sam kod njega, ali nisam mogao da se uklopim sa vremenom. Možda je on najbolja varijanta :)

P.S.

Evo ga:

 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

a hvala Marko za info,gde se nalazi taj majstor sto ti je odradio letvu,a kontaktiracu i ovog clana foruma

a vidim da moram negde da skinem moju letvu pa da mu saljem il on i demontira i ponovo montira letvu sredjenu,al kontaktiracu ga

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas zamenio obe viljuske u servisu kod majstor Dragana u mokroluskoj,naravno remontovane by Tejovic,moje se bile raspale,tj kugle na njima,

cena 3000 po komadu,a i danas zamenio solje amortizera i filter nafte u servisu u Surcinu

a bio sam neki dan kod Vlade na otpadu,trebali da zamenimo taj deo ispod volana sto mi lupa,jer nije letva volana,vec veza izmedju letve i city serva,medjutim ima vise vrsta,a nisu imali taj sto meni odgovara,vidi se po nalepnici na city servu,kod mene je plava,a ima zuta bela i zelena

sve pohvale za Fiat otpad Vlada,on je zaista korektan a i njegovi ljudi

evo neka slika

WP_20141125_008[1].jpg

WP_20141125_011[1].jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

sinoc dosao iz grada i konacno je stradalo kvacilo,zadnji par dana sve je teze i teze krecao,cimao,a kad pritisnem pedalu kvacila cuje se neko krljanje

danas il sutra narucujem novo kvacilo sigurno cu uzeti Sachs komplet 

Share this post


Link to post
Share on other sites

konacno sredio kvacilo danas,i veceras malo provozao auto,neverovatan osecaj za voznju posle 15 dana sto nisam vozio

bio sam uzeo LUK set kvacila,nisu imali Sachs  12000 set i 6000 za ruke

Share this post


Link to post
Share on other sites

nabavljena nova digitalna instrument tabla:lol:

prekjuce isao malo po srbiji,da probam novo kvacilo i da se provozam ,isao preko Velike Plane do Svilajnca pa da Despotovca, do VP autoputem posle sve lokalnim putevima,a vratio se od VP preko Smederevske Palanke i Mladenovca i preko Avale za Surcina

Bio i etno selu Moravski konaci i u Prirodnjackom muzeju u Svilajncu

samo neke slike

DSCF2312.JPG

DSCF2263.JPG

DSCF2271.JPG

DSCF2277.JPG

DSCF2283.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

He he, ja sam na nekih 211600km, a kupio sam je sa 187365, tj prešao sam nešto malo preko 24000km za manje od godinu i po dana (tačnije 17 meseci).

Koliko je kilometara prešla Musa kada si je kupio? Nisam uspeo da nađem u temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa kupio sam je sa 164 200km,a od februara 2014 je kod mene,a tek od aprila sam je poceo da vozim,a meni je sad na satu oko 211300km

Mare dobru kilometrazu pravis,svaka cast,vidis da je Idea sjajan mali veliki auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...