Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Biciklizam

Recommended Posts

Ove godine sezonu sam otvorio polovinom februara, kada sam kupio novi bajs. Od tada do danasnje ture od 40 i kusur km, obrnuo sam svojom drumsko-gradskom krstaricom prvu hiljadarku :scooter:

20140509_184322.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam poceo sa dvadesetak km, pa sam polako dizao, a sada mi je i ovih 44 malo. Pre nekoliko dana sam postavio svoj rekord. Presao sam 58km u cugu. Ma prelazio bih mnogo vise samo da mi je dnevne svetlosti 2 sata duze

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel ides sve po ravnom ili imas i brda?

Mene najvise izmori brdo al opet kad se vracam istim putem se i odmorim niz brdo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se ponovio shimano spd xt pedalama i sprintericama. Odlicna stvar, mnogo se manje umaram jer noga ne gura samo pedalu nego je i vuce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gde imam samo ravno u brdovitoj Sumadiji!? Ima nekih deonica sa veoma ozbiljnim uzvisenjima, gde mora da se ubaci u prvu brzinu na oba menjaca

ja imam brda gde moram da guram biciklo  :wallbash: propast jos se i umorim a moram i da ga guram. :D

 

Ja sam se ponovio shimano spd xt pedalama i sprintericama. Odlicna stvar, mnogo se manje umaram jer noga ne gura samo pedalu nego je i vuce

lepo nema sta verujem da je mnogo lakse  :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da pitam pre nego sto pokazem svog frankenstajna :D
Da li je bolje kupiti polovne tockove sa Deore glavama, ili nove sa Quando ili Assess glavama za 9-faz?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su nove quando izdrzale soma km i raspale se, umalo se nisam prosuo po bulevaru. Samo kvalitetno pa i polovno ako je provereno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiš nove shimano Deore T 610 nable prednja košta 1400 din. zadnja 2700 din. za 9/10 brzina. Prepleteš točak i imaš nove nable. Ja ih imam čekam zimu da prepletem točak.

Edited by Sh@rance

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekada se zvao Bulls LX, sada je samo Bulls. :laughing:

To je stari bajs, kupljen od nekog prevaranta iz Smedereva za 100e, na njemu gotovo nista nije nije radilo, izmedju ostalog i obruci su za zamenu. Da kupujem novo sve posebno i pletem zice malo mi je veca cifra, pa bih radije uzeo neke polovne a "kvalitetne" komplet tockove.

Pozadi su stavili tocak sa 7 brzina a menjac je sa 9 pa se ne slazu bas najbolje, amortizer nije radio pa sam ga remontovao, prednji menjac bio polomljen, lanac toliko istegnut da nije bio u voznom stanju, kaseta na navoj potrosena, gume celave, isla je i pumpa za gume uz njega ali je naravno nisam dobio...

 

DSC_0091.jpg  DSC_0092.jpg  DSC_0093.jpg  DSC_0094.jpg 

 

DSC_0096_1.jpg  DSC_0097.jpg  DSC_0098.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bajs je kupljen kao ispravan, preko oglasa, i tek kad ga je kurir doneo video sam sta je stiglo. Zvao ja prodavca, kaze poslace mi te neke delove pa da ih ja zamenim. Posle dve nedelje natezanja stize mi paket, kad ono prednji menjac, onaj sa pijace od 15 din. Ja ga nazovem, oteram u p.m. i prijavim prevaru na kupujemprodajem. Oni njemu blokiraju nalog, i posalju mi obrazac koji treba da nosim u sud da bih tuzio idiota, a meni nista drugo ne ostane nego da odustanem posto mi se ne isplati da isterujem pravdu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstor mico ne mogu da verujem da si kupio bajs na ne vidjeno. "Kvalitetan" tocak pod uslovom da je ispravan, tacnije da je prav i da su mu nable dobre nije sigurno jeftin. Tockovi su zeznuti za kupovinu morao bih da ih proveris. Bolje ti je prodaj bajs za bilo kakve pare i kupi drugi ispravan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskoristih ovaj prelepi dan za voznju bajsa i postavljane novog licnog rekorda! Predjenih 72 km u cugu. Stajao 3 puta da "sipam gorivo" i jednom da "ispraznim rezervoar" :D

 

20140511_173018.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosecna brzina ista kao kolima! ...kolima je cesto po gradu I manja :)

A I maksimalna je za pohvalu! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako pricvrstis telefon na bajs?

inace svaka cast za predjenu kilometrazu

Edited by nemanjas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...