Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Biciklizam

Recommended Posts

ne znam druze nisam mogao da nadjem bas takav model gledao sam neke slicne al svi su nesto oko 30000 hiljada,pa on kaze ako nesto fabrcki ne valja zamenice e sad koliko moze da mu se veruje na rec to je pitanje??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se vise puta opekao sa tim na rec... Ali u ovom slucaju mozes zameniti pola bicikla za razliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to i ja gledam razlika u ceni je velika nije ni bitna garancija bitno je da je novo ne korisceno.

moram sacekati par dana da popravim auto jer je baksuz morao bas sad da se pokvari a ne znam tacno koliko ce izaci pa cu posle kupiti bike pa da picim :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi amortizeri su ti bezveze tako da bolje da uzmes bez njih. Inace sto ste tice diskova to ti je samo bacanje para jer V-break bolje koce od diskova sem od xtr shimano , a i paknovi su jeftiniji od plocica a i ti diskovi se brzo iskrive jer nisu kvalitetni. Ako oces bajs sa amortizerima gledas rock shok i da ima blokadu

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa ne znam druze, razlika u ceni sa amortizerom i bez njega je 20e tako da mi je nekako lepse sa amortizerom,e sad sa tim diskovima nemam iskustva al dobro je sto ovaj koji ja planiram da kupim ima disk samo napred a ja najvise kocim zadnjom kocnicom tako da ce da me sluzi taj disk dugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazem ti jer vidim da je amortizer bezveze samo ce ti praviti probleme, ako nema blokadu a ovaj nema problem ce ti biti kad hoces da ustanes na bicikli i da vozis uzbrdo samo ce potanjati bzv i mozes da padnes. Profesionalno se bavio ovime pa ti iz iskustava kazem, ja imam santur viljusku ali je samo ona kostala 180 evra ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi amortizeri su ti bezveze tako da bolje da uzmes bez njih. Inace sto ste tice diskova to ti je samo bacanje para jer V-break bolje koce od diskova sem od xtr shimano , a i paknovi su jeftiniji od plocica a i ti diskovi se brzo iskrive jer nisu kvalitetni. Ako oces bajs sa amortizerima gledas rock shok i da ima blokadu

 

Kod mene su LX kocnice i Magura diskovi.Prezadovoljan sam.

Kad je sve ispravno i dobro nastelovano to zakiva.

Lock-out obavezan na viljusci inace nema poente :)

Dugo sam vozio na Manitou Skareb-u.Hidraulika,i fino je zavrsavala posao.Polovna u odlicnom stanju oko 70 e je bila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni ce ceo bajk trenutno u xt opremi, V-break koce kao lude tako da o diskovima i ne razmisljam, sve koje sam probao koce isto kao i v kocnice samo su skuplji jednio kojima sam se odusevio su hidraulicni xtr ali im je cena takva da moze jugo da se kupi za njih tako da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na onom bajsu su sigurno mehanicke disk kocnice 100% Ali za 200e kupuj sedi i vozi.

Edited by Sh@rance

Share this post


Link to post
Share on other sites

2014_05_05_16_52_05.jpg  2014_05_05_16_51_54.jpg

 

2014_05_05_16_51_44.jpg

 

ponovio sam se danas,ali nisam kupio sa sajta sto sam postavljao nego sam nasao ovde u sapcu ovlascene servisere za scout i potrefi se da imaju bas taj sto sam ja hteo, 17000 hiljada je bajs i imam 1god garancije.

za sad mi je bajs skroz ok i svidja mi se nekako je sav saren :D.

a nekako mi opet mali naspram mene a 22'' je ram jedino mi je mozda mali zbog toga sto su u gume 26''

mozda sam ipak trebao traziti od 23'' ram al jbg gotovo je sad

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa negde oko 183cm a tezak 85-90 kg

nisam ja ni znao da ima ovde scout prodavnica 

Edited by nemanjas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam na kupovini i zelim ti da se se lepo navozas sa bajsom :thumbup:

 

Inace velicina guma nema veze sa visinom rama.Probaj da izvuces sediste i guvernalu da nastelujes koliko je moguce...

Gde si kupio bajs?

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala i mogli smo mozda nekad napraviti zajedno neku rutu :D.u tocku to ti je na kraju pop lukine na cosku silazi se u podrum u radnju

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa i meni se cini da su ok bar ovaj decko sto je radio ja kupio i on kaze ako mogu kasnije da dodjem da ga nasteluje,ja reko ne mogu kasnije treba mi odmah a stvarno nisam mogao kasnije da dodjem i ovako sam bio pobegao sa posla na 5 min a ostao sat vremena,on decko gleda a pun mu servis neki bicikala i kaze ajd sacekaj


http://www.totalbike.rs/blog/kako-odabrati-pravu-velicinu-bicikle

Dobra ti je to velicina, samo ti treba malo vremena da se naviknes. 23'' bi ti bila velika, ja sam prethodni bajs prodao jer mi je bio veliki

eto vidis a ja se sve tripujem da je mogao biti veci probacu da mu izvucem korman ili guvernalo kako vec pa da vidim kako ce izgledati,hteo sam da mu dokupim rogove al ne mogu da stanu preko rucki jedino da secem gumu na ruckama a nisam hteo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obavezno mu montiraj rogove, guma se sece samo po ivici, pa se pomera zajedno sa sifterima i rucicama kocnice. Mislim da korman neces moci da podignes, samo jos malo da ga udaljis od sebe. Pomeri sediste skroz pozadi

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da korman mora da moze da se dize uvis,e pa gledali smo danas ima bas odmah posle kocnica krivina pa ne moze bas puno da se pomeri a ovaj u servisu kaze da ce biti malo a ako budemo pokusali izgrebacemo farbu kad budemo vratili,i ovako ne znam sta da radim nisam video danas ima na kormanu rdje na mestima kao da je farba otpala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da ovo je krivi korman, nisam obratio paznju. A sto se tice dizanja, mislim da kod ove lule nema mogucnosti da se dize ili spusta. Da je A-head lula mogao bi sa dodavanjem prstenova, ovako, ne znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

probacu ne znam dok ne probam

uspeo sam da izvucem korman i povukao sam sic nazad mislim da ce mi sad biti ok

Edited by nemanjas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam na kupovini bajsa. Novo je novo jos sa garancijom, e to je prava kupovina. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...