Jump to content
FAS Goran
Markobgd

Nuova Delta 2.0 mjet 165hp Platinum

Recommended Posts

Kako radim po ceo dan nisam stigao da je operem ihaaaaaa:(. A i ne vozim je uopšte pa mi nije na oku:huh:

Sad ugrabih vremena pola sata...

IMG_20180203_004141.thumb.jpg.3494e961ac4485177580f61d68bc5df7.jpgIMG_20180203_004030.thumb.jpg.43d969c8da38af51b6cd7c01e85f85ce.jpgIMG_20180203_004122.thumb.jpg.e8426badd24ebf9609b1e965eb2f37f2.jpg

 

Nigde nikoga pa lagano, jedan žeton sapunjanje, ručno pranje, drugi žeton ispiranje pa vosak...

 

Sad kad udari kiša:cry:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače, primetio sam da su mi xenoni drastično oslabili u poslednje vreme pa sam bio u dilemi da li da napokon prelomim i dam farove na sređivanje (zamenu projektora i ostalo što ide uz to) ili da probam sa zamenom sijalica obzirom da su ove stare 5-6god već.

Set je Bear i dobio sam ga od @zrnke kada je on promenio farove. Ne znam koliko su kod njega radile ali kod mene evo 3god i jače čini mi se. 

Uz pomoć @Sava kupih nove Bear Super Bright +30% 

Screenshot_20180125-002152.thumb.png.d4804db88c921e51ec7c46be3abb5fef.pngIMG_20180203_010758.thumb.jpg.cf491305932afab3052ed4d52e70b8bb.jpg

 

Boljitak je ozbiljan što se vidi na slici. Gore: levo stara sijalica, desno nova sijalica

Dole: obe nove sijalice nakon sat vremena rada (izgubilo se dosta plave boje koja je bila u početku)

IMG_2018-01-30_21-20-02.thumb.JPG.560a7cdc365c66b6db33b4086d9696cd.JPG

 

Dosta izraženiji Cut off i baš jači hot spot. Na putu baš velika razlika. Malo je plavlje za moj ukus ali šta je tu je obzirom da se rade samo u 5500K.

 

Inače su sijalice iz poslednje generacije i imaju odličnu novinu a to je da kabl na njima nije fiksiran već je na konektor pa je neuporedivo lakše za montažu. Kao i standardna h7 se montira. Kablovi su u crnom plaštu pa i to lepše izgleda kada se spakuje u odnosu na onu crvenu i plavu žici koje idu obično.

 

IMG_20180130_211149.thumb.jpg.958b3180140c94df84cad71606e6e7b6.jpgIMG_20180203_001109.thumb.jpg.d2bf9aa73ec96baff9e43f1e30297c9e.jpg

Ovde je put blatnjav pa je šarenolika boja po istom...nije prava slika stanja. 

Odložena reparacija farova do daljnjeg.

Ceh 28e

 

Garancija na sijalice 12meseci.

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima boljitak normalna.Mada ce sijalice oslabiti posle mesec,dva.Ne znam dal je slucaj za deltu,ali na libri mi se covek zalio sa fabrickim xenonima da nisu nesto jaki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa normalno da nisu nesto, jbga ta Libra u najboljem slucaju je stara vec 13 godina. Samim tim i projektor je star toliko, nagoreo unutra i dosta mu oslabila moc refleksije.

 

Ovo gore Mare izgleda super, kod tebe verovatno ima i malo subjektivnog osecaja kada pogledas fabricke xenone na BMW i ovo, pa ti deluje jos slabije nego sto jeste.

Edited by zrnke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ne znam,rec je o Marku sto drzi librine delova i iz Mrcajevaca.Ako on nije uspeo sa fabrickim svetlima dobrim,onda niko nece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slike nikada nisu zahvalne, ni merodavne za komentarisanje. Pogotovo ove slike na putu, za utisak o boji ili kad strucnjaci jedino gledaju vozilo odnapred.

Cesto slika zna da zavara (da uzivo bude losije ili bolje), dok od pomoci mogu da budu ovakve na zidu pre/posle.

Ja imam iskustvo da se sijalice razradjuju iz zutog dela spektra ka plavom. Ako je u pitanju 4300K, kada se uzme vise vuce na zuto, pa joj treba par sati (desetina sati) rada da bi dosla na pravu boju. A kako crkava, polako ide ka ljubicastom delu spektra.

8 hours ago, danijel55 said:

Mada ce sijalice oslabiti posle mesec,dva.

Pa nije u pitanju sveca ;) . Dobra sijalica ce trajati godinama. Pisao sam X puta, skoro sam menjao svoju levu "WD" koja je crkla posle 8 godina. Probao par njih maltene novih (planirao naravno da zamenim par), ali kada sam video da ta desna sijalica sija cak i bolje nego nove, uzeo sam samo tu jednu. Cak je i boja maltene ista, kada se nova razradila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se što se tiče verodostojnosti slike svetla na putu. Uglavnom ona daje bolju sliku nego što zaista jeste. 

Iz tog razloga sam slikao onu na zidu gde je jedna stara a jedna nova sijalica i gde se vidi drastično poboljšanje sa novom sem tog plavetnila koje se kasnije povuklo dosta i prešlo ka beloj boji. 

Najbitnije je da ja vidim poboljšanje dok sam za volanom. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/3/2018 at 11:18 AM, totti said:
Ti si alkos, nisi merodavan. Vidiš šta kaže Deki

Ako me secanje sliuzi, Axic tvrdi da je Mare viđen sa pivom.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djomla true story bro za pivo, sedeo čovek do mene kad je naručio pivo. :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, dekirs said:

Totti i Dezurni kao Alekovi botovi :D
Ovaj jedan ide i komentarise a drugi lajkuje, pa se onda zamene 

 

 

Pfff, pa popijem ponekad jedno-dva<_<

 

Al lakše sabijem 500g mesa nego 0,5l piva:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic a vamo prodaje pricu kako ne pije, c, c, C.

Mare, jesi probao u Pančevu burek sa kolenicom? Ako nisi, obavezno probaj, i svi ostali. Sad mi pade na pamet kad kažeš da omlatis 500gr mesa.
I opet preko ovog glupog tt-a ne radi menšn.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...