Jump to content
FAS Goran
xenon

Škoda Yeti, Ford B Max, Opel Meriva, Hyundai i30, ix35 vs. Fiat 500L

Recommended Posts

Sve je to lepo , da imam dvoje ili više dece verovatno bi išao na fićka ili da prevozim neke kutije ili kakvu robu,motor od 90 konja ne to stvarno ne bi podneo na ovako teškom automobilu sa slabim otporom vazduha.Kažem do sada sam promenio preko 30 vozila i uvek sam imao sve preko 100 konja.Jedino jugo kabriolet koji sam imao 1991 imao je 65 konja ali je taj bio namenjen za sporu vožnju, vetar  preko 100km bio je užasan.

 

Svaki auto sam kupovao sa optimalnim motorom a to nikada nije bio osnovni motor u ponudi i svi su bili benzinci.

 

Nego drugari,kako stoje sada stvari oko subvencija čitao sam ranije da se to ukida,jer to tačno?????

Edited by xenon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je jako važno kakav je osećaj u vožnji i tehničke karakteristike, onda je i30 sasvim prosečan automobil ... da ne kažem za "penzionere".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne volim da vozim nešto čemu pada cena ...

 

Izvini... ali ovo izgovori osoba koja je kupila Korejski auto?!?!  :question:

 

Mislim, nemoj pogresno da me shvatis, ja nisam protivnik Korejskih automobila, cak sam i sam razmisljao o kupovini Kie... ali upravo Korejski automobili su ti koji najbrze gube vrednost!

U svakom slucaju neka te lepo sluzi, pa da ga prodas i kupis nesto zaista novo.

 

Inace, jesi promasio temu - i30 nema bas nikakve veze sa izborom kojim si zapoceo temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chikavili, postovi vezani za i30 su prebaceni iz teme o kupovini Fiat-a 500L   :laughing:

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pogledaš bilo koji izveštaj u evropi ili svetu kao recimo vrednovanje brenda hyundai je ispred kije ako ti to nešto znači.

 

http://focus2move.com/item/774-world-car-market-see-the-top-50-brands-ranking-ford-is-the-fast-growing

 

http://www.rankingthebrands.com/The-Brand-Rankings.aspx?rankingID=180

 

Vidi ovi tvoji burazeri koji su testirali novi i30 nisu plaćeni od hjundaija ali jesu od nekog drugog,nisam ama baš niti na jednom jedinom stranom testu našao potvrdu njihovih zapažanja.molim te nađi makar i jedan jedini strani test o ovome o čemu ovi pričaju.

Kakve veze ima vrednovanje brenda hyundai sa lažiranim podacima o prodaji na koje si ti naseo i zbog kojih si se između ostalog odlučio da kupiš Hyundaija.

 

Ti "burazeri", koji BTW nisu moji, su napisali tekst bez skrivanja mana. Jesi li ti kupio auto iz testa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chikavili, postovi vezani za i30 su prebaceni iz teme o kupovini Fiat-a 500L   :laughing:

 

Au, jos gore :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

...mene baš zanima kako je to rešeno na 500l-u ,ako neko zna kakav se proces koristi bilo bi dobro da nam opiše.Koliko godina fiat daje za antikorozivnu zaštitu?

 

Odgovoreno ovde:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/59141-fiat-500l-nacionale-trekking-living-kupovina/?p=969818

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auu... ala ste napali čoveka.

 

xenon, da uživaš u novom auto, da te dobro služi sve dok ne odlučiš da je vreme za promenu.

 

Kada sam gledao novi, veći, auto najozbiljnije sam bio zagrejan za Kiu Ceed. Išao na probnu vožnju, doveo ženu i dete u salon da razgledaju, probao da ubacim kolica u gepek, tražio predračun... i na kraju odustao. Probao sam 1.4 benzinac koji bi meni bio dovoljan, auto fino ide po gradu, dobro izolovan, manjač kratkih hodova ručice i precizan, sedište udobno, instrument tabla pregledna. Nabrojao sam skoro sve što fali 500L. Odustao sam najviše zbog toga što je cena od probne vožnje do predračuna (dva dana) skočila za 300e i nisu hteli da je vrate na početnu, sa 12700e danas je cena dogurala do 13400e, skup servis i pitanje servisa van ovlašćenih sa nekim iskustvom, nedostatak delova i čekanje na delove.

 

Ali ključna razlika je klasa/koncepcija. Ko ima dvoje dece i bitno mu je da se dobro popakuje i polako i sigurno stigne na odredište 500L je odličan. Ko živi sam i još se momči njemu je 500L bljak ali pro ceed je odličan. Treba biti realan i tako gledati na stvari.

Edited by Suzuki

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 Ko ima dvoje dece i bitno mu je da se dobro popakuje i polako i sigurno stigne na odredište 500L je odličan. Ko živi sam i još se momči njemu je 500L bljak ali pro ceed je odličan. Treba biti realan i tako gledati na stvari.

 

Pravo zboris mladicu !!  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Auu... ala ste napali čoveka.

 

U čemu se tačno ogleda taj ''napad''?

 

Napisao je da je kupio Hyundai jer je u poređenju sa Kia modelima video da se ona manje prodaje kod nas.

Onda je dobio odgovor (sa sve podacima) da je uvoznik Hyundaija manipulisao sa tim ciframa (koje je on gledao i na osnovu kojih je doneo pomenuti stav), što su provalili svi ostali uvoznici i na svojoj skupštini (svi uvoznici imaju zajedničko telo, organ) izneli prave podatke u javnost...jer su i oni ljudi videli da se ne slažu cifre jer tih auta nigde na ulicama, a po papirima se prodavali kao blesavi. :)

Sam uvoznik Hyundaija je onda priznao da su to zbirni podaci, da obuhvataju reeksport, odnosno prodate automobile i van Srbije...

 

Napisao je da mu je jedna od važnih stvari da se ne gubi mnogo na vrednosti, a upravo Hyundai dosta gubi na vrednosti kod nas...i ne samo kod nas.

Razloge za to treba tražiti u vezi sa brojem godina prisutnosti određenog brenda na tržištu, tradicije (stereotipa) koja je tim vremenom stvorena (npr. dobri su, loši su, mnogo troše, elektronka ih zeza, trule, itd...), brojnošću i kvalitetom servisne mreže, cenama održavanja...

 

Ljudi su ispravno naveli (kao i ti) da i30 i 500L nisu u istom segmentu tržišta i da prosto čoveku koji ne planira da vozi familiju, ne treba mu prostor za 4-5 ljudi, njemu onda uopšte i ne treba small MPV (klasa 500L), ne odgovara mu takav automobil...

 

To što on možda neće da prihvati te činjenice nisu nikakav ''napad''. Rečeno mu je i to je sve. :thumbup:

Meni je uvek dobro kada neko kupi polovnjak star godinu ili dve, da imam mogućnosti i ja bih kupovao takve automobile jer su oni znatno jeftiniji od novih, a teško baš da mogu da budu toliko iskorišćeni, izvozani koliko im je sa druge strane opala cena. Ne bih baš trčao da kupim vozila koja su služila za test, koji je vozilo mnogo novinara jer se zna kako se voze test vozila, ali dobro...garancija je i dalje tu. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da Kie čeka prilično svetla budućnost kod nas, samo ako se malo razvije servisna mreža i rašire "neovlašćeni" servisi. Čak i nov Pro C'eed mi deluje kao odlična ponuda, a ih bude 2-3 godine starih sa 40ak procenata manjom cenom to će biti savršeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čovek je auto kupio i platio. Pa zar nije lepše mu čestitati nego ga ubeđivati da je pogrešio (i ispao glup)? Dobro, možda i jest pogrešio ali je ipak kupio auto koji nečemu vredi znači nije žrtva neke prevare i auto nije leš kojemu ni veštačko oživljavanje ne bi pomoglo.

 

Nego zanimljiv podatak: trenutno na polovniautomobili na prodaju 39 polovnih i30 i svega 6 ceed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za i30 sam vec negde napisao sta sam imao a kolegu koji je kupio novog na sajmu svaki put tovarim da je kupio plasticnu igracku kad mi kaze nesto za kvalitet Fiat-a :D

Od Ceed-a sam ja licno odustao zato sto je preskup za odrzavanje a i zato sto su prestali da ugradjuju 2.0 dizel motore koji su fenomenalni . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čovek je auto kupio i platio. Pa zar nije lepše mu čestitati nego ga ubeđivati da je pogrešio (i ispao glup)? Dobro, možda i jest pogrešio ali je ipak kupio auto koji nečemu vredi znači nije žrtva neke prevare i auto nije leš kojemu ni veštačko oživljavanje ne bi pomoglo.

 

 

 

Suzuki, ovde neko nije citao pazljivo. Ja stvarno ne vidim da mu je neko rekao da je pogresio u izboru i cini mi se da smo mu svi cestitali... Pre bi njegovo pisanje , prvenstveno o Yeti-u, a zatim i o i30 moglo da se protumaci kao njegovo tumacenje nase greske pri izboru automobila, jer se sva ova prepiska prvo vodila u temi kupovina 500L-a. Ja smatram da ne bi smelo da se osudjuje bilo cija kupovina, jer svi smo mi imali neke racunice u glavi kada smo se odlucili da izdvojimo velike pare za ovakvu kupovinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i od mene +

 

p.s. mislim da nas xenon samo lepo navlačio, nije on još ništa kupio ... ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čovek je auto kupio i platio. Pa zar nije lepše mu čestitati nego ga ubeđivati da je pogrešio (i ispao glup)? 

 

Gde je to bilo ko radio? ;)

Dobio je čestitanja, dobio pozive da predstavi auto u delu foruma gde svi predstavljamo aute...  :thumbup:

Bila bi greška da ostane bez odgovora oko cifre za prodaju Hyundai automobila kod nas (i poređenja te cifre sa drugima) jer se ta statistika zasnivala na manipulaciji uvoznika koju je i sam uvoznik kasnije priznao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Više informacija o Yetiju ima ovde nego na Škodinom forumu :)

Inače, Škodin forum je ugašen preko noći i posetioci se preusmeravaju na novi, koji je amaterski urađen. Sve teme i postovi su ostali na starom forumu.

Da li to može da se desi i sa ovim forumom ili imaju neki mehanizmi da se poruke sačuvaju i kasnije objave na novom forumu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već smo imali nešto slično... prilikom osnivanja foruma preneti su postovi sa foruma gde se već pisalo o Fiat-Lancia modelima. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki forum ima mogućnost pravljenja bekapa baze podataka i to administracija mora da radi redovno.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nije problem kada baza ima par mb pa skineš svaki dan verziju, padne baza i ti pogledaš lepo kada je last modifled u downloads-u i ubaciš to i nikom ništa. A onda baza poraste na pr gb pa bude malo veći problem napraviti backup :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...