Jump to content
FAS Goran
Drazen.OS

Punto mk2b 1.3 multijet by Dino & Dražen

Recommended Posts

Ma nema zamjeranja :) O ukusima nikad ne treba raspravljati

Hvala za komentar, mislim da ni ne treba daleko ici od fabrike, sto dalje od nje to blize gedori, barem u mojoj glavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, svaka vama čast.

Sa koliko ljubavi sređujete vašeg Puntišu a pritom imate i ukusa, duboki naklon :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam :D

Sljedece je jedno veliko ciscenje unutrasnjosti :) oprati sve tapacirunge, konzolu i premazati sjedala :)

A dalje stvarno ne znamo, trebamo zvucnike ubaciti, ali to cekamo adaptere i ima jos koji detalj u planu, ali polako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super,sve pohvale!

Bas se oraspolozim svaki put kad udjem na vasu temu.Puna truda ulazete i vidi se da uzivate u tome :clap:

Sve sto se radi radi se sa ukusom i pedantno,bas kako treba :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Dante :)

Evo danas je Punto sam dao odgovor na pitanje šta će se sljedeće raditi, a to je brava na vozačevoj strani :thumbdown:

Krenem do grada, najnormalnije otključam auto, dođem gdje treba i ne mogu vrata zatvoriti, malo prstima čačkao po bravi da ju otvorim i nekako uspijem zatvoriti vrata, ali sad ne radi centralno, tj. radi, ali samo suvozačeva strana. Tako da ovih dana nam ne gine skidanje tapacirunga da vidimo jel u pitanju sama brava ili motorić centralnog. Na ključ jako teško ide pa ne želim siliti da ne bi pokidao ključ tako da do daljnjeg moram kroz suvozačevu stranu zaključavati vrata, ali rješiti ćemo mi to :construction:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :)

Evo rjesena maloprije brava. Pukao je zubac neki u njoj tako da joj nije bilo spasa. Uzeli smo polovnu za 120kn ili nekih 15€ malo vise i sad sve radi kako treba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nismo jos ni poceli haha

Trenutni glavni problem je sto ne znamo odakle senzor nabaviti, a trebamo uhvatiti malo vremena pa vidjeti jel ima uopce instalaciju do body-ja.

Da ne bi bilo kao s maglenkama, da instalacija ne postoji uopce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Instalacija verovatno ne postoji, trebalo bi pročačkati šeme i videti gde to u stvari ide. Niste pitali na otpadima? Mislim da bi se u krajnjem slučaju moglo poručiti u nekom ovlašćenom servisu, samo treba znati broj dela (a možda može i bez njega). Sigurno ne bi bilo jeftino, ali dobro. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E nazalost kod nas nije bas kao u Srbiji tako da u krugu od 100km imam jedan otpad na kojima ima samo jedan punto mk2a koji su nedavno dobili, a to im je jedan od najnovijih auta tamo. Prije godinu dana kad sam ih trazio nesto za punta dvojku su me gledali kao da sam s marsa pao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovoljno govori da u cijelom Osijeku ima jedan 500L :/ Na 1.3 mjet u servisima gledaju kao da je svemirski brod

Evo i malo novih detalja.
Dražen je danas isao poslom u Šabac pa sam se ja prikrpao da mu pravim drustvo. Bili smo malo na knap s vremenom pa se nismo zadrzavali. Dosli smo autoputem iz smjera Rume pa smo u povratku svratili do Makija jer je bio usput i malo se ponovili :)

cxcv38.jpg  cxcv39.jpg

 
5€ i jedno sat i po, dva kemijanja i unutrasnjost osvjezena otvorima ventilacije od 147-ice :)

Jos nas taman u povratku u posti docekao paketic s ebaya

cxcv40.jpg

 

Gumeni cep da se zatvori rupa od brisaca. Htjeo bi sto vise taj clean look i vec 2 godine razmisljam zavariti rupu, ali posto su nam poostrili tehnicki ne mogu ga proci bez zadnjeg brisaca tako da mi je ovo nekako najbolja opcija. Probati cu ga ofarbati u boju auta pa staviti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel pasuju ovi izduvi ili mora da se prosiruje i prepravlja ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pada haha ali ga jako rijetko koristim tako da mi isto koda ga i nemam.

Ako se pokaze da treba, lako ga vratim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra ideja ovo za otvore od AR 147.Svaka cast i odakle vam vise ideje?Ovo sa otvorima cu verovatno u narednom periodu da odradim kod mene. :thumbsup::thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslao mi jedan kolega sliku na kojoj je to netko napravio, a za 5€ mi nije bilo zao probati pa sta bude, srecom sve je ispalo super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast na idejama.  :thumbup:

 

Sreća moja (ili nesreća) pa nemam ovde u NS-u izgleda nijedan Fiat auto-otpad, inače bi moj Puntić do sada dobio i ABS i sto drugih džidža-bidža... :D Moraću izgleda i ja na jednu "ekskurziju" do Šapca, samo moram poneti dovoljno para... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ABS lako ubudži u Punta koji ga fabrički nema, moram to setri da kupim. Auto sa i bez ABSa nije isto. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...