Jump to content
FAS Goran
Drazen.OS

Punto mk2b 1.3 multijet by Dino & Dražen

Recommended Posts

Ja sam Dražen iz Osijeka,pošto sam već neko vrijeme na forumu red je da predstavim auto koji vozimo sin i ja.

Radi se o   Puntu 1,3 multijet, 2003 god, kupljen prije godinu dana.Auto smo spustili sa gewindama, zatamnili zadnja stakla,obojali u crno sjenila farova i ugradili angel eyes,zatamnili zadnja svijetla, stavili crnu mat foliju na krov ...

Evo par slika našeg puntilaka:

 

cxca70001.jpg  cxca70002.jpg
 
cxca70003.jpg  cxca70004.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
cxca70005.jpg

 

Onda smo polako dorađivali auto, prvo je stavljena mska bez znaka:

 

cxca70006.jpg


 

zatim crna mat folija na B stup i krov:

 

cxca70007.jpg


 

cxca70008.jpg

 

onda je auto spušten sa gewindama:

 

cxca70009.jpg  cxca70010.jpg


 

stavljena crvena led rasvijeta u kabini

 

cxca70011.jpg  cxca70012.jpg


 

zatamljena štop svijetla i sijenila farova obojana u crno + angel ayes

 

cxca70013.jpg


 

cxca70014.jpg  cxca70015.jpg

 

I još malo sitnica sa folijom i naljepnicama i auto sada izgleda ovako:

 


cxca70016.jpg  cxca70017.jpg

 

cxca70018.jpg  cxca70019.jpg

 

cxca70020.jpg


 

Toliko za sada, pozdrav iz Osijeka.





Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast, nista preterano radjeno na autu a prelepo izgleda.  :unworthy:  Ja bih na tvom mestu jedino dodao maglenke u braniku i na tome bih zavrsio sredjivanje auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrh!!!

I ja sam za maglenke, ima cak neko ovih dana na forumu prodaje basza njega(to je prvi put da sam naleteo da neko prodaje maglenke za mk2b)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan, taman sve sa merom i kako treba :thumbup: Za moj pojam mu fale još samo Sportngovi pragovi da bude kompletan :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala,
U planu su maglenke ali tražimo branik sa maglenkama od sportinga,a pragovi stoje i čekaju montažu(tražimo najbolji i najpraktičniji način da ih učvrstimo) isto tako i spojler od sportinga stoji i čeka ugradnju.
 

cxca70025.jpg
 
cxca70026.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto gledam sto si stavljao osvetljenje crveno ispod nogu, je l' ono povezano da stalno radi cim upalis poziciju tj. dnevna svetla ili se pali kad otvoris vrata ? Ja bih to da odradim da se pali kad su vrata otvorena i da se gasi kada se gasi plafonsko svetlo. Znaci kad ti npr. udjes u auto upali se ispod tvojih nogu i u sedistu iza tebe, samo leva strana. Da li je to izvodljivo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jednom Hvala za auto.

Ova crvena svijetla sam spojio na poseban(skriveni) prekidač tako da ih palimo(svijetle za vrijeme vožnje) po želji,ali nije problem napraviti i da se pale kada se otvore vrata.

Plus ukradeš sa plafonjere(žicu provućeš odozgo ili nađeš osigurač za plafonjeru i sa njega ukradeš + To je led traka (imaš i u drugim bojama) i nije veliki potrošač.

Evo ovako izgleda led traka (nije baš najbolja slika)

 

cxca70030.jpg
 
To smo napravili da osvjetljava rešetku na prednjem braniku ispod tablice
 
cxca70031.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, znaci ti si ipak to odradio da se pali preko prekidaca. A za te diode koje pominjes znam koje su u pitanju jer sam ih stavljao u pikslu i u gepeku. Hvala na odgovoru i pokusacu da  kod mene odradim da se diode pale samo kad se otvaraju vrata a da se gase kad se vrata zatvore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otisli smo van teme :turned: ipak je ovo za ICE pa cemo tamo o ovome detaljnije ali sve u svemu shvatam kako da se povezuje to sto nameravam da uradim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oduševljen sam puntom. Sve tako jednostavno i sa ukusom odrađeno, ni u čemu pretjerano, sve taman :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dražene da li si montirao pragove. Pošto mene to čeka uskoro, pa me zanimaju utisci. Da li ćeš samo bušiti pragove, ili ćeš i stavljati lepak kao zaštitu da ne ulazi voda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde se mogu nabaviti ovakve trake? I na ovom videu se buši ispod, bez obzira što se lepi traka. Iskreno ja se bojim da bušim pragove. Nekako sam više za varijantu lepljenja sa lepkom za šoferke. Hoćeš montirati i kačket?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trake imaš od 3M evo katalog

http://nautika.vijci.com.hr/wp-content/uploads/3M-MARINE-KATALOG-2010.pdf

http://nautika.vijci.com.hr/wp-content/uploads/3M-MARINE-KATALOG-2010.pdf

 

Obično se može naći u prodavaonicama boja i lakova, kod autolakirera i slično.

Spojler sam probao montirati ali nije mi dobro sjeo(ljepilo popustilo) jer je spojler original od sportinga a on se inače šarafi kroz šajbu.

Teško ga je zaljepiti odnosno moraš ga dugo držati pritisnutog dok se ljepilo ne osuši.Tako da i tu razmišljam da galjepim uz pomoć trake i ljepila

Traka na gornji dio koji se naslanja na rub vrata a ljepilo donji dio gdje inače idu šarafi kroz šajbu.

 

cxca85005.jpg

 

 

To je otprilike ovako izgledalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas konačno  riješili spojler na gepeku. Jučer bili u Zenici i kupili polovna vrat sa spojlerom i staklom od hgt-a,a usput kupljen i volan i ručica mijenjača i danas sve namontirano stim da vrat gepeka još treba samo ofarbati.Evo i par slikica:

 

20131117_112805.jpg  20131117_112840.jpg

 

20131117_115858.jpg  20131117_115922.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...