Jump to content
FAS Goran
Drazen.OS

Punto mk2b 1.3 multijet by Dino & Dražen

Recommended Posts

Super je. Nego, ta nova tabla - sve radi/prikazuje na displeju kako treba (sem spoljašnje temperature koliko vidim, treba senzor)? Funkcioniše li i bord comp kako treba (trip A, trip B)? Hteo bih takvu (samo od benzinca) da ubacim i u svog Classica), zbog više informacija kome prikazuje, samo ne znam da li će i moći. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na pohvalama :D

Nama se jako sviđa obavljeni posao, čak nas je majstor počastio i brtvom gepeka :)  Naša je istrunula cijela i od udara je na jednom mjestu čak i pukla. Jedna zanimljivost koju nam je otkrio, a to je da od mk1 punta 5v paše na mk2 punta 3v, tako da ako netko zatreba sad znate :)
 

 

Super je. Nego, ta nova tabla - sve radi/prikazuje na displeju kako treba (sem spoljašnje temperature koliko vidim, treba senzor)? Funkcioniše li i bord comp kako treba (trip A, trip B)? Hteo bih takvu (samo od benzinca) da ubacim i u svog Classica), zbog više informacija kome prikazuje, samo ne znam da li će i moći. :)

Druže sada ti ne mogu točno reči sve, jer nisam nešto dugo prčkao po njoj, bila je u autu svega 5 minuta da vidim jel radi, a od tih 5 minuta, 3 minute sam tražio gdje se mjenja jezik jer je bila na talijanskom haha Koliko sam primjetio ima dosta opcija , prikazuje datum, vanjsku temperaturu vjerojatno ne pokazuje jer nemam senzor, izbaci mi poruku ako su vrata otvorena, ali više od toga nisam čačkao. Kad nađem nekoga da mi poništi kilometre ću ju ubaciti pa onda proučiti šta sve nudi pa ti mogu napisati dojmove :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super, hvala. Baš me to interesuje. No čim ona tako već radi na prosto ubadanje konektora - verujem da će sve raditi kako treba posle malo podešavanja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki put me iznenadite kada otvorim vasu temu,bas me zanima sta ce sledece da uradite (ako ima jos nesto).Svaka cast. :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno odlicno izgleda. Mislim da na toj tabli moze da pise koja je radio stanica, ako je fabricki radio, ali nisam siguran. Ali bi valjalo da se sve poveze da izgleda kako treba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super, hvala. Baš me to interesuje. No čim ona tako već radi na prosto ubadanje konektora - verujem da će sve raditi kako treba posle malo podešavanja. :)

Vrag mi nije dao mira, pa sam ju veceras jos malo spojio da se igram :)

Sve radi od tih opcija sto nudi, osim temperature, ali i to cemo probati rjesiti da radi :) Cak i ovo sto kaze kolega, ima opciju da prikazuje radio postaju, ali nisam probao mora li biti tvornicki radio ili ne, cak ima i servisne intervale koje zasad nisam skuzio kako se namjestaju, mozda se diagnostikom moraju, ne znam. Jedna zanimljiva stvar sto sam nasao je sto ima mogucnost podesavanja jacine svjetla, tako da na duzim nocnim putovanjima se moze malo smanjiti da ne bode u oci, da ne umara. Jos koliko sam skuzio ima neku opciju speed limit: on/off. Sad jasno mi je po prijevodu sta bi trebalo biti, ali mi nije jasno je li to mozda vezano s tempomatom ili cime. Takodjer pokazuje kada su vrata otvorena i koja.

Nisam nikad ni pomislio da je u Punta isla takva tabla sa sto opcija, htjeo sam ju cisto zbog izgleda, ali ovo me je skroz iznenadilo :)

Hvala ostalima za pohvale :D

Mislim da sad izvana bi stvarno bilo steta bilo sta dodavati, jer bi lagano mogao nastati cirkus :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra kolega. A sto se tice speed limita, mislim da je to cisto zvucno upozorenje, tipa namestis 80km/h i ako prekoracis on te upozorava, tj pisti ;) na iveco je tako :D to znam, i da nema veze s tempomatom bar ovamo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve te opcije imam i ja ali na obicnoj tabli, tako da si ti uradio pravu stvar, em imas sve obcije em sve to lepse izgleda na hgt tabli! Bravo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je ekstra. Krećem onda i ja u nabavku. Imam inače i fabrički radio (poslednja generacija koja svira i mp3) ali mislim da moj neće prikazivati stanice jer mu je uklonjena CAN check zaštita, odnosno ne prijavljuje se više na CAN mrežu automobila. Hvala na zapažanjima. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od 1 do 10, imate bar 17  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da mora fabricki radio koji je povezan na can mrezu da bi se pokazivao. Mozes to da odradis plus uzmes microlink usb kod nas za 40ak € i imas sve sto imaju aftermarket uredjaji a izgleda mnogo lepse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam svima :)

Za radio i radio postaju mi ni nije toliko vazno jer uglavnom slusam glazbu preko aux-a ili bluetootha.

Sad jedino muku mucimo sa uparivanjem table i skidanjem km. Gdje god da pitam sve skupa me traze 60€ za to, a sama tabla me nije izasla ni blizu tom iznosu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uparivanje radiš sa ELM-om a skidanje km sa KM tool. Vidi na eBay kolike su cene. Cenim da te neće toliko izaći a i imaćeš ga za auto posle .

Edited by MiroslavL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rjesena tabla. Uparena i namjesteni km :)

Usput napravljen mali servis i narucene ledice za tablu, tako da cemo imat sta za radit :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi sredio i senzor za temperaturu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to nisam posto ga nemam. Zanima me moze li se naknadno ubaciti? Odnosno jel senzor ide preko body-ja ili preko kompa od table

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas smo promjenili osvjetljenje table. Htjeli smo napraviti ko prije, ali jako ruzno izgleda po danu zbog bjele podloge pa smo stavili sve u crveno :)

cxcb480105.jpg

 
Imali smo i malog pomocnika

 

cxcb480106.jpg
 

Usput smo imali priliku vidjeti kako se gase lampice upozorenja u jeftinijoj varijanti
 

cxcb480107.jpg
 
I za kraj kako sve izgleda sklopljeno i na autu :)

 

cxcb480108.jpg
 
Promjenili smo i ledice na prekidacima da budu u skladu

 

cxcb480109.jpg  cxcb480110.jpg
 

Na slikama ova bjela malo previse bljesti, ali uzivo je bas taman :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :D

Beli nije losa usporedba :) ali kazem na slikama izgleda kao da bas jako bljeste, a uzivo su taman osvjetljene da se vide, a uopce ne smetaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...