Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Manja potražnja je možda u Srbiji, u svetu svakako nije, a broj automobila za srpsko tržište su sposobni da proizvedu za nedelju dana rada.

Meni nije jasno onda kako smo mi kupci iz aprila čekali auto oko 60 dana a obećali nam rok isporuke do 30 dana a novim kupcima iz maja obećali rok isporuke 60 dana a isporučuju za manje od 30 dana!? Mora da su čitali ovaj forum pa se uozbiljili ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ljudi, kako se iz kabine otvaraju zadnja vrata? Trazio i nisam nasao

tapatok 2

Imas u uputstvu na 89-oj strani, vanredno otvaranje petih vrata iz kabine,nikao drugacije!

Edited by Drasko bgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

E, ljudi, kako se iz kabine otvaraju zadnja vrata? Trazio i nisam nasao

tapatok 2

Imas u uputstvu na 89-oj strani, vanredno otvaranje petih vrata iz kabine!

 

Nismo se razumeli. Recimo, sedim u autu i nailazi mi neko sa punim rukama, hocu da kao sa daljincem blago otvorim vrata, a taj neko samo da ih otvori na gore bez trazenja dugmenceta na vratima i spustanja onoga cega ima u rukama (al sam objasnio! :( )

 

Pa, pritisni dugmence. Radi i iz nutra:-).

Bingo! A gde je to dugmence!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bzvz - hvala. Eto, napokon sam nasao nesto i da mi se ne dopada kako je reseno u unutrasnjosti auta! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, momci na informacijama u vezi sa potrosnjom. Nameravam do kraja meseca (kazu da dotle vaze subvencionisani uslovi i kamata 1,99 %) porucim 500l u crnoj boji. Verovatno cu uzeti 1.4 i ugraditi plin. Cini mi se kao dosta jeftinija voznja od mjet-ova. A i jeftiniji je u startu kod kupovine. Garanciju uz ugradnju plina daju Stojanov u Novom Sadu i Kole u Beogradu. Pretpostavljam da ce sa plinom ici jos slabije, ali sa tim sam se vec pomirio (trenutno vozim Oktaviju a5 tdi, tako da ce prelaz na atmosferac sa plinom biti veliki sok, no i jeftinije cu se voziti)... Javljam kad budem porucio auto. A do tad bih voleo da cujem jos iskustava od vlasnika automobila... Veliki pozdrav.



I rekose mi u Koletu da ce biti dostupna navigacija (naravno za one koji su kupili paket 1) za par meseci, kao i naslon za ruku. Cenu navigacije ne znam, a naslon ce biti 85 e...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako će odgovoriti na neku veliku tražnju ako ne mogu da proizvedu preko 600 dnevno? Je li problem u infrastrukturi oko fabrike ili su loše organizovani? Voleo bih da ovaj automobil postane globalni hit i da se proizvodi 7-8 godina.

Kad bi trenutno radnici po smeni stvarno radili 270 vozila, dnevno bi po jedan radnik "padao" ... Tako da to skorije sa ovoliko radnika ne moze da bude.

Problema ima svuda po malo... Daleko je od idealnog ali sto kazu "To je sto je" "Radi i cuti" itd..

Edited by DoX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nameravam do kraja meseca (kazu da dotle vaze subvencionisani uslovi i kamata 1,99 %) porucim 500l u crnoj boji.

 

Otkad su počeli da ga prodaju svakog meseca govore da je to poslednji mesec u kome važi subvencija, pročešljaj malo temu unazad i videćeš istu priču. To im je samo marketinška fora da bi se brže odlučio na kupovinu, mogao bih da se kladim u nacionale da se neće promeniti uslovi ni u julu :)

Naravno, kupi auto ako planiraš, al čisto da znaš da ne moraš da brzaš sa odlukom, čak su nedavno uslovi postali još bolji jer su ponudili i kredit sa fiksnom kamatom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

I rekose mi u Koletu da ce biti dostupna navigacija (naravno za one koji su kupili paket 1) za par meseci, kao i naslon za ruku. Cenu navigacije ne znam, a naslon ce biti 85 e...

 

Fiatov Uconnect (iz Paketa 1) koristi TomTom navigaciju a poznato je da je njihova mapa Srbije praktično ne postoji. Mada opet navodno testiraju kompletnu mapu 2013.06/915 za Srbiju, Kosovo i Crnu Goru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odluku sam vec doneo i odabrao boju, paket i motor (nadam se samo da se necu mnogo smoriti sa 1.4 benz i plinom). Znam  za 3 % fiksne kamate. To je bolja opcija, jer je ova sadasnja vezena za euribor, a on je na istorijskom minimumu... 

 

A za mapu su mi rekli da ce za par meseci biti dostupna. Mislim da nije fora. Ne znam samo koliko ce kostati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguće uzeti fabrički zatamnjena stakla? Pročitao sam negde da je folija sa montažom za 500L oko 140e pa rekoh za te pare možda može i fabrički.

 

Auto (sa paketom 1) dolazi bez GPS jedinice tako da će sigurno koštati bar za cenu GPS-a. Ostalo je sve do softvera.

Edited by Suzuki

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja ubeđen kako sam uzeo auto sa navigacijom (paket1)   :crazy:

Edited by Bat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja priča:

23.04.2013 podneo za kredit u CA  :)

24.04.2013 kredit odobren u CA :)

25.04.2013 uplatio učešće autokući Stojanov :)

6.06.2013   42. dana kasnije dobijam obaveštenje o broju šasije i motora i istog dana odlazim sa računom u banku CA :realmad:

 

13.06.2013 banka konačno realizuje kredit i istog dana odlazim u AK Stojanov, plaćam registraciju i sutra  :angry:

14.06.2013 treba da preuzmem Fiat 500L, crvena boja, paket 1, maglenke i senzori :w00t:  :wub:

O traumama sa bankom na kraju ne želim da govorim, to je bio horor. Neverovatan sled događaja. Danas kada sam konacno sve priveo kraju, stvarno nisam ima snage ni da se radujem. Kola dobijam tačno 50 dana kasnije. Nije mi uteha što ima gorih i nije mi krivo što ima onih koji su manje čekali. Pozdrav svima sa željom da svi oni koji su dobili kola dugo uživaju u njima, a onima koji još čekaju da period čekanja bude što kraći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i gorih, moj kolega posle dva meseca čekanja morao je da ponovi proceduru sa bankom, kreditnim biroom, čime li već al sad zbog skoka evra nije više kreditno sposoban (a kaparisao je uredno).

Edited by milkobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja priča:

23.04.2013 podneo za kredit u CA  :)

24.04.2013 kredit odobren u CA :)

25.04.2013 uplatio učešće autokući Stojanov :)

6.06.2013   42. dana kasnije dobijam obaveštenje o broju šasije i motora i istog dana odlazim sa računom u banku CA :realmad:

 

13.06.2013 banka konačno realizuje kredit i istog dana odlazim u AK Stojanov, plaćam registraciju i sutra  :angry:

14.06.2013 treba da preuzmem Fiat 500L, crvena boja, paket 1, maglenke i senzori :w00t:  :wub:

O traumama sa bankom na kraju ne želim da govorim, to je bio horor. Neverovatan sled događaja. Danas kada sam konacno sve priveo kraju, stvarno nisam ima snage ni da se radujem. Kola dobijam tačno 50 dana kasnije. Nije mi uteha što ima gorih i nije mi krivo što ima onih koji su manje čekali. Pozdrav svima sa željom da svi oni koji su dobili kola dugo uživaju u njima, a onima koji još čekaju da period čekanja bude što kraći.

ja ti zelim svu srecu i da uzivas u tom autu, verujem da ces ove muke brzo da zaboravis. I ja nemam problema sa cekanjem, miran sam po tom pitanju, u krajnjem slucaju meni nisu ni da lirok isporuke, ali s druge strane jesam razocaran kad neko napise da je narucio 10 dana kasnije a vec dobio broj sasije i motora, ne sto sam zavidan vec sto mislim da su trebali da proizvode po redu po kom su i dobili porudzbine, to je jedino posteno......

Share this post


Link to post
Share on other sites

i imam pitanje za tebe,kolko si doplatio maglenke i jesu li stavljene u fabrici ili u auto kuci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paket 2 mi je bio preskup, pa su mi u Stojanovu ponudili da oni urade maglenke i senzore. Sve je u okviru kredita i kao da je fabricki radjeno. Videcu danas ako Bog da

 

 

 

Ima i gorih, moj kolega posle dva meseca čekanja morao je da ponovi proceduru sa bankom, kreditnim biroom, čime li već al sad zbog skoka evra nije više kreditno sposoban (a kaparisao je uredno).

Slicno se i meno dogodilo, ali sam ja imao prostora da se "osposobim ". CA je jako komplikovana banka. Procedure su im strasne i stroge. 

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji jedno lepo pravilo na forumu - ne citiraj post iznad ;) ... A i mogucnost da se direktno obratis nekom od prethodnih forumasa bez citiranja svega napisanog (@username).
 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=54067

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da probamo:

 

@LeoPP

A koliko evra su ti tražili za ugradnju senzora i maglenki u Stojanovu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet loše vesti iz Kragujevca za nas koji čekamo isporuku :(   

 

 

Kompanija FIAT (Fiat) Automobili Srbija na kratko je obustavila proizvodnju vozila zbog kašnjenja isporuke komponenti, saopštio je danas FAS.

 

 

"Uprkos činjenici da je došlo do kratkog prekida u isporuci i proizvodnji modela 500L, kompanija FAS uverava da će prekid biti kratkotrajan i da su preduzete sve mere kako bi se situacija stabilizovala", piše u saopštenju.

Kašnjenje globalnog Fijatovog dobavljača "Selmat" sa isporukom komponenata za FIAT 500L doveo je do kratkog obustavljanja proizvodnje ovog modela za Veliku Britaniju, kao i proizvodnje modela sa volanom sa leve strane za ostala tržišta.

Prepreku nastavku proizvodnje stvara i činjenica da u ovom trenutku nema dovoljno dodatnog prostora za skladištenje novih automobila koji čekaju finaliziranje.

Do sada je na lageru spakovano 800 vozila FIAT 500L za britansko tržište sa volanom s desne strane, a 400 vozila namenjenih ostalim tržištima, biće skladišteno usled nedostataka komponenti.

FAS uvek nastoji da ispuni obaveze i bude spreman za sve izazove koje tržište može da donese, čak i u trenucima kad se potencijalni problem pojavi van okvira same kompanije.

FAS veruje da će bez obzira na novonastalu situaciju ispuniti sve svoje obaveze prema kupcima, kao i da će prekid biti nadoknađen efikasnim radom, navodi se u saopštenju.

(Tanjug)

 

Izvor: http://www.mondo.rs/s293870/Info/Ekonomija/Stala_proizvodonja_u_Fijatu_fale_delovi.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da probamo:

 

@LeoPP

A koliko evra su ti tražili za ugradnju senzora i maglenki u Stojanovu?

Nemoj me drzati za rec negde oko 300Eura.

Moja priča:

23.04.2013 podneo za kredit u CA  :)

24.04.2013 kredit odobren u CA :)

25.04.2013 uplatio učešće autokući Stojanov :)

6.06.2013   42. dana kasnije dobijam obaveštenje o broju šasije i motora i istog dana odlazim sa računom u banku CA :realmad:

 

13.06.2013 banka konačno realizuje kredit i istog dana odlazim u AK Stojanov, plaćam registraciju i sutra  :angry:

14.06.2013 treba da preuzmem Fiat 500L, crvena boja, paket 1, maglenke i senzori :w00t:  :wub:

O traumama sa bankom na kraju ne želim da govorim, to je bio horor. Neverovatan sled događaja. Danas kada sam konacno sve priveo kraju, stvarno nisam ima snage ni da se radujem. Kola dobijam tačno 50 dana kasnije. Nije mi uteha što ima gorih i nije mi krivo što ima onih koji su manje čekali. Pozdrav svima sa željom da svi oni koji su dobili kola dugo uživaju u njima, a onima koji još čekaju da period čekanja bude što kraći.

Nazalost moja spanska serija se nastavlja. U Novom Sadu nije mogauce registrovati vozilo vec par dana.

Pitate se zasto

Zato sto nema tablicau PU Novi Sad.

 Lakonski odgovor je stizu u ponedeljak, možda.

 

Sta reci, a ne zaplakati od muke.

:crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...