Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Samo info za oni koji cekaju br šasije....kredit odobren 26.4 danas stigao broj šasije beli, Paket 1

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno je stigao predracun posto sam zvao FIAT, a oni Stojanova (kapara placena 8. aprila, a navodno broj sasije stigao 30. maja). Iz Stojanova sam danas dobio email sa predracunom, ali nije mi javljeno telefonskim pozivom. Banka kaze da su zastareli papiri (posto su prosla 2 meseca) i da ih moram ponovo vaditi u firmi. Prvo su tvrdili da nema fiksne kamate, ali na moje insistiranje da sam procitao na ovim postovima da postoji u filijali na Vozdovcu su ipak rekli da postoji fiksna kamata od 2.99%, ako do sutra ne promene svoju izjavu.

Sto se tice auto kuca one su odgovorne posto sa njima sklapamo ugovor, a ne sa FIAT-om i oni trebaju da pritiskaju FIAT Srbija i da sa njima dogovaraju oko penala posto auta nisu isporucena na vreme, a ne da se vade kako oni nemaju veze sa tim. 

Sto se tice auto kuce Stojanov ne daju nikakav poklon (nadam se da ce bar biti benzina da se odveze auto do prve pumpe).

 

Nazalost, nema profesionalizma ni kod FIAT-a, ni kod auto kuca, ni kod banke...

 

Konacno danas je 'proradio" sistem u banci pa su mi odobrili kredit...

Inace, kazu u banci da nije problem ko zeli uzeti fiksnu kamatu od 2.99%, samo mora naglasiti 2.99%, a da ne kaze 3% (kao sto sam ja prvo rekao) pa sam ih totalno zbunio :D Pitao sam zasto to auto kuce ne nude kao varijantu, nije mi znala odgovoriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čak ni na sajtu CA banke ne postoji kredit sa fiksnom kamatnom stopom za kupovinu Fiata 500L!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ce neko opet napisati da smo razmazeni,ali ja ne mogu a da ne napisem. Zazalio sam svaki dinar za kupovinu ovog auta i to ne zbog njega,jer jos nisam seo u njega. Svakome cu govoriti da ne pridje ni blizu AK Kompresor iz Rakovice. 31.05 su mi javili broj sasije,jos uvek nisam dobio auto. Juce me zvala njihova sluzbenica da saopsti kako ce biti danas,a danas me zove i izvinjava se uz opasku ''ne znam zasto vas auto nije dopremljen''.Pa jel ja to treba da znam? Znaci drugima je auto stigao,ali meni nije.
Da nije sve uplaceno,rado bi povukao novac samo zbog njihove neprofesionalnosti. Ponavljam da su me izlagali troskovima kad su mi pre 20 dana javili da je auto gotov,ja zapucao sa Tare,a od auta ni traga ni glasa. Vlasnici tih auto kuca treba da se zapitaju koga zaposljavaju, zbog cega se daju prazna obecanja,zbog cega je samo cilj uzeti novac a zadovoljstvo kupca nije bitno....

Neko ce reci da se strani automobili duze cekaju? Moguce,ali ovo je autoi koji se pravi u Srbiji, gde dileri daju obecanja da ce biti za 20 dana,a prolazi 50 dan i gde niko nije odgovoran ako se prekoraci rok od 40 dana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E moj Petre, necu sam sebi da stajem na muku, ali i ja sam u istoj prici kao i ti u AK u Rakovici. Da ne pricam da su mi govorili da je auto na vanrednoj kontroli u fabrici... Bruka

tapatok 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceo zivot skupljas za nov auto, uplatis 500L i 2 meseca kukas na forumu dok ne stigne ... a probaj da ne platis ratu na vreme, verovatno dolaze na kucnu adresu da te opomenu

 

ali nije kriva ta sluzbenica, ne pravi ona auto, ali mi nije jasno da ako oni vide da probijaju rokove, sto ne kazu da se ceka od 2 do 3 meseca i onda bude u roku ...

Ma kriva je druze kako nije??? Napisao sam da sam bio na odmoru na Tari kad me pozvala nakon 20 dana i javila da je auto napravljen. Seo sam u auto, dosao u Rakovicu,nje nigde,a drugi sluzbenik udje, proveri i kaze da autu fale jos dva broja sasije! Pa ko je tu lud?

I slazem se, ne plati ratu, cao zdravo ce da bude.Sto ne izvrse pritisak na FAS, sto nemaju objasnjenja??? Oni u startu znaju (i tu se jedino vidi njihova profesionalnost) da ce kasniti,ali su se lepo ogradili u ugovoru. Ja se izvinjavam svima,ali nije razmazenost ako ja trazim da se ispune odredbe ugovora za svoj novac,a dobijam objasnjenje da smo mi mala zemlja. Ne verujem da mislite da vas novac manje vredi,nego recimo nekog amerikanca!

 

E moj Petre, necu sam sebi da stajem na muku, ali i ja sam u istoj prici kao i ti u AK u Rakovici. Da ne pricam da su mi govorili da je auto na vanrednoj kontroli u fabrici... Bruka

tapatok 2

Bitno je da ta sluzbenica ide sutra u Pariz,a ja samo joj lepo rekao da nije svesna problema koji ce nastupiti ne bude li mi auto sutra isporucen. Ja sutra idem i nece me biti mesec dana u Bgd,a oni nek vide sta ce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam kupio polovan auto 2 dana pre kupovine i jedno 3 posle sam bio u nekoj euforiji jer je to moj prvi auto koji sam kupio od svojih para, a kako je kad kupis nov mogu samo da zamisljam, kao dete pred ekskurziju nema spavanja :D ... podrzavam vas maksimalno i ne razumem njihovo ponasanje ... nego jel negde u ugovoru pise da oni mogu da kasne sa isporukom i da li su duzni da na bilo koji nacin nadoknade nastalu stetu ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^  Odgovor na tvoje pitanje druze:

Ostatak kupoprodajne cene, KUPAC se obavezuje da uplati Prodavcu na naznaceni racun najkasnije 10 dana od pismenog obavestenja od strane PRODAVCA da je predmetno vozilo stiglo na lager, odnosno u roku preciziranim ovim ugovorom,a ne kasnije od 40 dana od dana potpisivanja ovog Ugovora,a pre preuzimanja vozila.
KOmpresor automobili d.o.o Beograd, ce se truditi da odrzi planirane rokove isporuke, koji pocinju najranije sa davanjem poslednjih uputstava za izradu. SVI PODACI O ROKOVIMA ISPORUKE<, CAK I U PISANOJ KORESPONDENCIJI SU NEOBAVEZUJUCI.Iskljuceni su svi zahtevi zbog kasnjenja u vremenu isporuke, narocito zahtevi za nadoknadu stete.Slucajevi vise sile, kao sto su strajkovi, otpustanja, smetnje u proizvodnji i slicno u fabrickim pogonima naseg principala, zabrana transporta, mobilizacija,rat,sankcije ili slicni dogadjaji, kao i njihovo dejstvo na nase sposobnosti za isporuku, ISKLJUCUJE odgovornost za kasnjenje prodavca. PRODAVAC ima pravo da odustane od ugovora u potpunosti ili delimicno, ukoliko on vec nije realizovan ili da realizaciju prolongira shodno teskocama u proizvodnji ili isporuci, pri cemu KUPAC nema pravo na potrazivanja.
Dakle, sve na stetu kupcaaaaa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam otisao na more zbog kasnjenja, propao mi odmor. Jbg. Sad da pljujem nekoga ne vredi, a i nemam koga. Verujem da su u Stojanovu da lisve od sebe. Jednostavno to je tako. Kad vam stigne auto brzo ce te zaboraviti sve ovo. Verujte. Vredi ga cekati. Ne znam kako je sa ostalim vlasnicima 500L, ali ja di god stanem na duze od minut, eto nekog pridje, gleda, pita, svi su vrlo pozitivni, policija me do sada dva puta zaustavila da vidi auto, bez zajebancije, nista mi nisu trazili. Kao da vozim Pagani Hayura:-D a ne Cinquecento El.

Edited by nikola0406

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam otisao na more zbog kasnjenja, propao mi odmor. Jbg. Sad da pljujem nekoga ne vredi, a i nemam koga. Verujem da su u Stojanovu da lisve od sebe. Jednostavno to je tako. Kad vam stigne auto brzo ce te zaboraviti sve ovo. Verujte. Vredi ga cekati.

Nikola mi cekamo pa cekamo,ali dajmo na znanje nekim ljudima koji se premisljaju da li da udju u kupovinu ili ne. Dajte da zastitimo nase ljude,kako se ovakve stvari vise nebi desavale i da i mi u Srbiji imamo neka prava a ne samo obaveze kao kupci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sada koliko cujem daju rok 60dana, opametili se i dileri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nek ide sluzbenica u P(ariz)...
Meni obecase za sutra (ako organizuju transport) - javice ujutro kada ja budem ponovo zvao. Svakako, auto i tada tek u ponedeljak-u subotu ne rade jer nesto renoviraju u servisu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam proceduru pokrenuo 4.aprila (dobio profakturu i podneo zahtev za kredit), kredit odobren 16.aprila, javili mi broj šasije 30.maja istog dana dao učešće i još nisam dobio kola, "pržim" se svakog dana i štrecam kada mi zazvoni mobilni. Znači ni 60 dana nije dovoljno za sve i moram priznati da mi se jedna lepa stvar u životu, kupovina novih kola, u velikoj meri smučila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene lazu iz nedelje u nedelju,u toku nedelje kazu bice u petak,ja zovem u petak ,oni kazu bice u ponedeljak I tako u krug....a to cekam tek hebene brojeve sasije I motora,ko da igram bingo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@madra, a sta su ti radili od 4 do 16 aprila?! Jel to banka isal peske u kreditni biro?! meni za dan javili da je odobren...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^  Ma nemam pojma, imao sam "privilegiju" da ne idem sam u banku već sam sve odradio u autokući a oni umesto mene sa bankom. Očigledno je da je svuda po malo uzrok problema i AK, banka, FAS ... ali nekako pokušavam da se ne nerviram, pa živim u Srbiji, začudim se najstrašnije kada nešto ispadne kako je dogovoreno. Sada se tripujem i oko kvaliteta tog auta, kada ne mogu da odrade lakši deo posla oko prodaje kako je tek onda u proizvodnji. Da li su svi testovi i hvalospevi o najmodernijoj fabrici možda samo medijska kampanja kao i sve drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj napišite kad dobijete kola koje su boje. Izgleda da svi osim crvene kasne(ili ispravnije, još više kasne). Po Beogradu viđam samo crvene i manje crne nacionale modele. Ovo što si druge boje nisu nacionale.

Edited by milkobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto kazes da druge boje nisu nacionale? Imas vise boja uz doplatu. Besplatna je bila crvena pastelna, sada je bez, doplata za crnu ili belu pastelnu 250e i siva i srebrna metalik 400e. A ima nacionale i bikolore. Beli ili crni krov. Problem je sto fabrika ne radi redom porudzbine, tako da neko ranije dobije auto, nema pravila. Zasto? Nemam pojma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam ja koje boje sve imaju. Ajde da se ispravim, kojeg god sam video a da nije crveni ili crni po pravilu je bio onaj jači paket, verzija kao za strano tržište, lounge kako li se zove već. Većinom stakleni krov, alu 17ice, stočići iza prednjih sedišta, bez plastike u boji karoserije na komandnoj tabli, polu kožna/velur sedišta...

Edited by milkobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ipak stigao auto danas i mogu da krenem na put  :smoke: 
Dragi momce iz auto kuce sto citas sve nase postove, pa si se naljutio zbog mojih komentara.....moras da shvatis da ja u ovom trenutku nemam nista protiv tebe licno. Ako obavljas posao i smatras sebe za profesionalca, onda to budi do kraja. Svaka moja kritika je upucena iz jednostavnih razloga, nezadovoljstva vasim postupanjem i cinjenicom da je kupac u nasoj zemlji nezasticen ugovorima koje pravite. To su visi interesi, koji i tebi idu u prilog, kad budes kupac (ako to nisi).
Na kraju, posle citanja iskustava mnogih nezadovoljnih kupaca,a nakon nekih ''izjava'' (nisam ti spomenuo ime) da se pojedine kuce gase jer su slabe, mogu da zamislim kakva sudbina ceka i tvoju auto kucu, sto ja nikako ne zelim. Zelim da budete profesionalni i da imate sto vise posla,a ti razmisli o mojim recima.
Sve najbolje!!!
Ps. O utiscima, nakon vikenda!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle i druge auto kuce citaju postove ovde. :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno sve AK koje prodaju Fiat :-)

A ja još čekam svoj auto. Od 17.04. Rečeno mi je iz FIATA da će biti napravljen 14.06. Ajde da vidimo. Pošto sam ljut na sve redom kao što reče kolega PA013. Ko je tu od koga i kako naručio vozilo :-)

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ti je rečeno kada će ti automobil biti napravljen? I da li to znači da će moj biti napravljen mesec dana nakon tvoga, obzirom da je naručen mesec dana nakon tvoga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sto fabrika ne radi redom porudzbine, tako da neko ranije dobije auto, nema pravila. Zasto? Nemam pojma.

Citiracu sam sebe:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...