Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

u bre, al smo se razmazili!

Kad sam pre nesto vise od 6 godina porucio Grandea u Delti, cekao sam ga 2 meseca i kusur! A kamata? Stitnica! Oko 8 post o + onaj bora! Auto bez klime 10 iljadarki! A ja presrecan sto sam tako dobro prosao!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radi se o tome da su se ljudi razmazili, nego što prodavci lažu i mažu za rokove pri kupovini, a kada upadneš u proceduru onda tek shvatiš da obećano nije ispunjeno. :realmad: Problem je u tome što su ljudi na osnovu tih obećanja prodavali stare automobile da bi imali za učešće i onda izvisili preko mesec dana bez auta. (a reč je o porodičnim ljudima sa malom decom). Takođe, nema nikakvog kakvog reda pri isporuci, pa mnogi koji su kasnije naručili dobiju auto ranije preko veze, čašćavanja itd. a obični smrtnici čekaju i kukaju. Živela Srbija!  :no

 

Što se kamate tiče, to je verovatno jedan od najbitnijih razloga što su se ljudi zaleteli da kupe ovaj auto. I da je 3% to je smešan iznos koji se daje banci, za razliku od 8+% koji bi se dao za bilo koji drugi nov strani auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je nekako lakse,valjda sto su seopametili i nisu mi da linikakav rok, cak ni u ugovoru o kupovini ne pise. Sedim i cekamm, proslo 16 dana,videcemo kad ce stici....na zalost kao i vecina sam prodao stari auto, pa sad gsp do daljnjeg,nadam se da ce biti vredno cekanja... :)



i danas cu da okrenem sluzbenicu u banci s kojom sam se dogovarao oko uslov kupovine i KOJA mi je rekla za 3 % fixne kamate pa vam kasnije javljam sta je bilo s tim. Sad sam i ja nekako zbunjen,jer nisam lud,znam sta mi je pricala..........jedino ako nije bila kao ona reklama, jel moze odmah --moze,jel moze 3 % -moze.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao banku, doduše neki info servis, i potvrdili su mi da se kamata menja na kvartalnom nivou (promenjivi deo) 

Trenutna kamata od 1,99% važi od 1. maja, znači maju, jun i jul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, mozda konacno i razjasnimo neke stvari. Malopre sam zvao poslovnicu u Vojvode Stepe, te sam dobio sledeci odgovor, vama je odobren kredit po FIXNOJ kamatnoj stopi od 2.99%, i ista postoji od sredina maja kad sam i bio tamo. Najlepsa bankarska sluzbenica koju sam u zivotu video ( morao sam to da kazem :)  ) je bila iznenadjena da u drugim poslovnicama govore da ista ne postoji, dakle ko hoce fixnu kamatu onda nek se zaputi na Vozdovac. Razlika izmedju fixne i promenjive je mesecno 4 evra ( vise placate ako uzmete fixnu ), ali ste mirni od divljanja euribora koji je nastabilna zverka i Skace sa oporavkom privrede jer je tad veca potraznja za novcem zbog investicija ( tako sam ja barem razumeo ). Na zalost ovo nije prvi put da cujem da bankari i sami ne znaju sta nude, kad sam uzimao kredit za stan ja sam morao da pratim zakone i odluke i ispravljam sluzbenicu koja je pravila 1 gresku na 7 dana, posle se ispostavilo da je ta ista zena koja je radila na kreditima zavrsila srpski jezik i knjizevnost, i plasira kredite,tako da je ta cinjenica objasnjavala sve njene greske. Pozdrav svima, a ko mi ne veruje pravac poslovnica u Vojvode Stepe preko puta 12 beogr.gimnazije.



i treba da shvatite da je trenutna kamata od 1.99 u stvari 1.8 + 3 mesecni euribor koji je trenutno na istorijskom  minimumu,dakle nema nize, vec moze samo da bude vise.........



www.euribor-rates.eu

2009 je euribor iznosio ravno 5, pa ako se desi tako nesto opet dodajte onih 1.8 fixno  ;)

Edited by nesha79

Share this post


Link to post
Share on other sites
i treba da shvatite da je trenutna kamata od 1.99 u stvari 1.8 + 3 mesecni euribor koji je trenutno na istorijskom  minimumu,dakle nema nize, vec moze samo da bude vise.........

 

I nase plate su na istorijskom minimumu (ako zanemarimo '90-te godine), znaci trebalo bi da u buducnosti budu samo vise...  :unworthy:  Na zalost bunar ekonomske krize nema dna :ermm:

 

 

Evo vam nekih izvora, pa presudite sami: :rtfm:

- predvidjaju svetsku krizu kakva se ne pamti oko 2030 godine. - izvor: http://www.dominomagazin.com/article/14297/gradski-zivot/za-18-godina-cao  

 

- "Globalna finansijska kriza koja je zahvatila cijeli svijet još uvije traje. Neizvjesna je dužina trajanja

i još uvijek nijesu poznate sve posljedice krize"  Izvor: http://www.cb-mn.org/slike_i_fajlovi/fajlovi/fajlovi_publikacije/radne_studije/globalna_finansijska_kriza.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

...i treba da shvatite da je trenutna kamata od 1.99 u stvari 1.8 + 3 mesecni euribor koji je trenutno na istorijskom minimumu,dakle nema nize, vec moze samo da bude vise.........

www.euribor-rates.eu

2009 je euribor iznosio ravno 5, pa ako se desi tako nesto opet dodajte onih 1.8 fixno ;)

Ne razumem se u ovu matematiku, ako je sa +3 euriborom =1.99, koliko bi bilo sa +5? Edited by milkobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

to +3 nije vrednost već tromesečni Euribor samo je nesha napisao odvojeno pa izgleda kao da je vrednost.

Dakle kamata je 1,80%+tromesečni-euribor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas, u 9:30 su mi stigli brojevi sasije i motora. 500L nacionale, 1.4, crveni + paket 1, narucen 17.05. u AK Auto MIG u Nisu. Do 14:30 sam sve zavrsio u banci. Nadam se da ce auto stici do kraja nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ubrzase ga dobro, 17/05--02/06   vs.  03/04--25/05

dok ne rasprodaju ove iz amerike podelice i nama (vama) brzo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strpite se jos malo. Kad stigne u dvoriste i kad se pored njega obrne prase i ladna  gajba piva za familiju i prijatelje , mesec dana ce naspram buducih godina druzenja sa sumadincem , izgledati tako beznacajno.  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao jutros. U Stojanovu mi sve odmah jutros sredili, i kasko i registraciju, sve gotovo do 11sati. Svaka cast. Bili su extra brzi sa papirologijom iako im je danas stiglo pa ako ne i 20vozila. Sve pohvale. Tako da sam se danas vec navozao:-) Jos jednom da napomenem iako sam to vec rekao da mislim da STOJANOV NEMA NIKAKVE VEZE NI KRIVICE za ovo kasnjenje i zbrku. Ja sam samo bio neprijatno iznenadjen nedostatkom informacija, ali koliko vidim ni druge auto kuce nisu nista znale vise od njih. Ali za danas sve pohvale. Dobio i rezervni kljuc, sva uputstva, dakle sve sto ide uz auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno je stigao predracun posto sam zvao FIAT, a oni Stojanova (kapara placena 8. aprila, a navodno broj sasije stigao 30. maja). Iz Stojanova sam danas dobio email sa predracunom, ali nije mi javljeno telefonskim pozivom. Banka kaze da su zastareli papiri (posto su prosla 2 meseca) i da ih moram ponovo vaditi u firmi. Prvo su tvrdili da nema fiksne kamate, ali na moje insistiranje da sam procitao na ovim postovima da postoji u filijali na Vozdovcu su ipak rekli da postoji fiksna kamata od 2.99%, ako do sutra ne promene svoju izjavu.

Sto se tice auto kuca one su odgovorne posto sa njima sklapamo ugovor, a ne sa FIAT-om i oni trebaju da pritiskaju FIAT Srbija i da sa njima dogovaraju oko penala posto auta nisu isporucena na vreme, a ne da se vade kako oni nemaju veze sa tim. 

Sto se tice auto kuce Stojanov ne daju nikakav poklon (nadam se da ce bar biti benzina da se odveze auto do prve pumpe).

 

Nazalost, nema profesionalizma ni kod FIAT-a, ni kod auto kuca, ni kod banke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da će uskoro stići... Poručen 30.04. u Stojanovu. Rekli u ovoj nedelji će biti proizveden, sumnjam u to, ali ok. Kao što reče neko ranije, najviše nervira nedostatak informacija. A sad evo jedno pitanje koje možda nije za ovu temu: Ima li navigaciju sa Pack1 ? Ili moze li da se doplati nekako?

Hvala unapredna odgovoru ...  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno je stigao predracun posto sam zvao FIAT, a oni Stojanova (kapara placena 8. aprila, a navodno broj sasije stigao 30. maja). Iz Stojanova sam danas dobio email sa predracunom, ali nije mi javljeno telefonskim pozivom. Banka kaze da su zastareli papiri (posto su prosla 2 meseca) i da ih moram ponovo vaditi u firmi. Prvo su tvrdili da nema fiksne kamate, ali na moje insistiranje da sam procitao na ovim postovima da postoji u filijali na Vozdovcu su ipak rekli da postoji fiksna kamata od 2.99%, ako do sutra ne promene svoju izjavu.

Sto se tice auto kuca one su odgovorne posto sa njima sklapamo ugovor, a ne sa FIAT-om i oni trebaju da pritiskaju FIAT Srbija i da sa njima dogovaraju oko penala posto auta nisu isporucena na vreme, a ne da se vade kako oni nemaju veze sa tim. 

Sto se tice auto kuce Stojanov ne daju nikakav poklon (nadam se da ce bar biti benzina da se odveze auto do prve pumpe).

 

Nazalost, nema profesionalizma ni kod FIAT-a, ni kod auto kuca, ni kod banke...

samo mi nije jasno zašto je skrivaju, možda znaju nešto što mi ne znamo, možba menjanje euribora u bliskoj budućnosti. Kao kad su gurali ljudima kredite u švajcarcima....

Koja su to sva uputstva? Koliko ih ima? Sta sve treba da stigne uz auto?

ovo i mene zanima, kao i za onekoji su ga već dobili, kad kažu multimedijalni ekran, jel to znači da možete da pustite neki filmić,ili tako nešto

Danas, u 9:30 su mi stigli brojevi sasije i motora. 500L nacionale, 1.4, crveni + paket 1, narucen 17.05. u AK Auto MIG u Nisu. Do 14:30 sam sve zavrsio u banci. Nadam se da ce auto stici do kraja nedelje.

17.05.???? tad je i moj naručen, pa da vidimo kad će stići

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedno debelo uputsvo za auto i jedno mrsavo :-) skraceno izdanje. Ima posebno upustvo za Uconnect. Dobija se kljuc rezervni bez daljinca, otpremnica i jos neki papiri sa tehnickog. Patosnice original gumene sada imaju i kostaju 4900din. Na patosu imaju tacno odredjena mesta gde se zakache da ne mrdaju. skupo ali ja uzeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Konacno je stigao predracun posto sam zvao FIAT, a oni Stojanova (kapara placena 8. aprila, a navodno broj sasije stigao 30. maja). Iz Stojanova sam danas dobio email sa predracunom, ali nije mi javljeno telefonskim pozivom. Banka kaze da su zastareli papiri (posto su prosla 2 meseca) i da ih moram ponovo vaditi u firmi. Prvo su tvrdili da nema fiksne kamate, ali na moje insistiranje da sam procitao na ovim postovima da postoji u filijali na Vozdovcu su ipak rekli da postoji fiksna kamata od 2.99%, ako do sutra ne promene svoju izjavu.

Sto se tice auto kuca one su odgovorne posto sa njima sklapamo ugovor, a ne sa FIAT-om i oni trebaju da pritiskaju FIAT Srbija i da sa njima dogovaraju oko penala posto auta nisu isporucena na vreme, a ne da se vade kako oni nemaju veze sa tim. 

Sto se tice auto kuce Stojanov ne daju nikakav poklon (nadam se da ce bar biti benzina da se odveze auto do prve pumpe).

 

Nazalost, nema profesionalizma ni kod FIAT-a, ni kod auto kuca, ni kod banke...

samo mi nije jasno zašto je skrivaju, možda znaju nešto što mi ne znamo, možba menjanje euribora u bliskoj budućnosti. Kao kad su gurali ljudima kredite u švajcarcima....

Cekam da mi odobre, sada moram da uplatim redovno odrzavanje racuna za prethodna 2 meseca (iako ga nisam koristio).

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Konacno je stigao predracun posto sam zvao FIAT, a oni Stojanova (kapara placena 8. aprila, a navodno broj sasije stigao 30. maja). Iz Stojanova sam danas dobio email sa predracunom, ali nije mi javljeno telefonskim pozivom. Banka kaze da su zastareli papiri (posto su prosla 2 meseca) i da ih moram ponovo vaditi u firmi. Prvo su tvrdili da nema fiksne kamate, ali na moje insistiranje da sam procitao na ovim postovima da postoji u filijali na Vozdovcu su ipak rekli da postoji fiksna kamata od 2.99%, ako do sutra ne promene svoju izjavu.

Sto se tice auto kuca one su odgovorne posto sa njima sklapamo ugovor, a ne sa FIAT-om i oni trebaju da pritiskaju FIAT Srbija i da sa njima dogovaraju oko penala posto auta nisu isporucena na vreme, a ne da se vade kako oni nemaju veze sa tim. 

Sto se tice auto kuce Stojanov ne daju nikakav poklon (nadam se da ce bar biti benzina da se odveze auto do prve pumpe).

 

Nazalost, nema profesionalizma ni kod FIAT-a, ni kod auto kuca, ni kod banke...

samo mi nije jasno zašto je skrivaju, možda znaju nešto što mi ne znamo, možba menjanje euribora u bliskoj budućnosti. Kao kad su gurali ljudima kredite u švajcarcima....

Koja su to sva uputstva? Koliko ih ima? Sta sve treba da stigne uz auto?

ovo i mene zanima, kao i za onekoji su ga već dobili, kad kažu multimedijalni ekran, jel to znači da možete da pustite neki filmić,ili tako nešto

Danas, u 9:30 su mi stigli brojevi sasije i motora. 500L nacionale, 1.4, crveni + paket 1, narucen 17.05. u AK Auto MIG u Nisu. Do 14:30 sam sve zavrsio u banci. Nadam se da ce auto stici do kraja nedelje.

17.05.???? tad je i moj naručen, pa da vidimo kad će stići

 

Za CD, USB i iPod izvore, sistem može da emituje fajlove

sa sledećim ekstenzijama i formatima:

 .MP3 (32 – 320 Kbps);

 .WAV:

 .WMA ( 5 – 320 Kbps) mono i stereo;

 .AAC (8 – 96 KHz) mono i stereo;

 .M4A (8 – 96 KHz) mono i stereo;

 .M4B (8 – 96 KHz) mono i stereo;

 .MP4 (8 – 96 KHz) mono i stereo;

Za sve izvore (CD, AUX, iPod i Bluetooth, sistem

može takođe da emituje sledeće formate plejlisti:

 .M3U

 .PLS

 .WPL

Share this post


Link to post
Share on other sites

sada sam bio do banke i dobio e-banking, tu na stranici Krediti pise koliko sam duzan jos :-( koliko i kada mi je sledeca rata i posle svega toga ovo:

Nominalna kamatna stopa  1.78% + EURIBOR - 3M (0.21%). Vrednost EURIBOR-a je poslednja poznata Banci.      Ukupna nominalna kamatna stopa  1.99% godišnje 

 

znaci ja imam 1.78% plus 3M EURIBOR koji se menja na 3 meseca a trenutno je 0.21%=1.99% mi je godisnja kamata kod koje moze da se menja samo taj 0.21% 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno. Lao što i rekoše ljudi gore tih 0,21% je pre par godina bilo i 5% pa bi ti kamata bila 1,78%+5%=6,78%.

Ništa mi tu ne možemo ali bolje je znati u napred nego se neprijanto iznenaditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne tripujte za euribor. Mislim moze naravno svasta da se desi. Kad je bio visok to je bio ulaz u svetsku krizu i sama kriza. Sada je to manje verovatno da se desi, nije neverovatno, ali da ce se opet dopustiti krah berza u skorije vreme, to bi me zacudilo. Izracunajte i da je euribor 5 posto koliko bi to povecalo ratu. Ne mnogo. Dakle rizik se isplati.

Mene vise brine ovo ludilo

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/386098/Kragujevac-oblepljen-plakatima-Pozivaju-na-grebanje-FIATA

Edited by nikola0406

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napokon su i mene pozvali da mi kazu kako je stigao taj famozni broj sasije. Vala sam se nacekao kao niko. Kaparu sam dao 04.04. auto su ovi iz AK Pivasevic-Pancevo porucili 05.04. ali kod AK Radulovic-Bgd ciji su podzastupnici (to sam tek kasnije saznao), pa je potom Radulovic kod FIAT-a narucio 06.04. "Sto babica, kilava deca". Sada jos da zavrsim sa bankom, pa kazu sledece nedelje, voznja. Voleo bih da znam jel' neko cekao duze, ili sam ja taj nesrecni REKORDER.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...