Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Jedno pitanje, koliko vidim redovan servis je na svakih 12 meseci ili predjenih 20.000 km, jel nema potrebe za nekim prvim servisom na recimo 2000-3000km?

Evo da stavim i ja neku sliku ;)

 

cxca16021.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje, koliko vidim redovan servis je na svakih 12 meseci ili predjenih 20.000 km, jel nema potrebe za nekim prvim servisom na recimo 2000-3000km?

Evo da stavim i ja neku sliku ;)

cxca16021.jpg

 

 

Divan je,cestitam. Neka Vas dugo sluzi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas konacno dobre vesti,stigli potrebni brojevi,sutra dajem ucesce.Mislim da sam poceo da ludim...da je jos potrajalo,ali ipak je taj 15.5.bio talican,kao sto su rekli u Fiatu.Javljam se kasnije sa utiscima kada stigne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sad tek premotavam film. Kolko sam ja bio srecan u tom trenutku pa to je neverovatno! Ko da su mi ga poklonili!

Edited by sale nacionale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas konacno dobre vesti,stigli potrebni brojevi,sutra dajem ucesce.Mislim da sam poceo da ludim...da je jos potrajalo,ali ipak je taj 15.5.bio talican,kao sto su rekli u Fiatu.Javljam se kasnije sa utiscima kada stigne.

Ma kakav 15.05. Ja kaparu dao 07.04. auto porucen 08.04. i jos uvek nista... Oboricu rekor u cekanju FIAT-a 500L. Mozda mi ga na kraju i poklone???

Share this post


Link to post
Share on other sites

nista i za mene. A obecali juce ili danas. Sad su zaista preterali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje, koliko vidim redovan servis je na svakih 12 meseci ili predjenih 20.000 km, jel nema potrebe za nekim prvim servisom na recimo 2000-3000km

meni su u Nikomu rekli da je servis na 15000 ili godinu dana, a pre toga nema nista. zvao sam danas call centar da pitam u vezi "razradjivanja" i rekose mi sledece: svi motori se pre montiranja isprobavaju i razradjuju na radnom stolu u trajanju od 24 sata pri ralicitim obrtajima, tako da mi nemamo sta da razradjujemo, vec normalno vozimo auto kao svaki drugi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas u Pančevu isporučeni modeli koji su naručeni 08 i 09.04. Tako da ćemo verovatno morati da se strpimo još nekoliko dana. Ja sam naručio 16.04.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U NS ko je uzeo crveni 1.4 sa prvim paketom, taj ce najduze cekati. Rekli su mi da imaju jedan od 27.03 neisporucen. Ej od marta?? A naravno da nemaju nikakvu informaciju, konkretnu, ni Stojanov ni Ciao Fiat. Razmisljam da povucem ucesce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam se dodatno razocarao (za tri dana vise). Mislio sam da mi je auto porucen 08.04. kad sam preturajuci po nekim papirima ustanovio da je u pitanju 05.04. Bedak. Nista ni od broja sasije a kamoli od auta :-(



Danas konacno dobre vesti,stigli potrebni brojevi,sutra dajem ucesce.Mislim da sam poceo da ludim...da je jos potrajalo,ali ipak je taj 15.5.bio talican,kao sto su rekli u Fiatu.Javljam se kasnije sa utiscima kada stigne.

Kada si porucio auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako samo ljudi. Mislim da niko nije pretpostavio ovakvu navalu s obzirom na stanje tržišta u Srbiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Otprilike su prodali 450 komada...

 

Podatak koji su naveli u Politici nije tačan. 

 

Broj prodatih vozila u Srbiji po markama u aprilu 2013. godine:

 

FAS - 438

Škoda - 281

VW - 170

Hyundai - 152

Renault - 136

Dacia - 132

Opel - 123

Suzuki - 108

Fiat - 92

Honda - 84

...itd, itd.

 

Samo april je ta cifra.

Sajam automobila je bio u martu. Samo u prvom danu nakon zvanične objave programa Nacionale na Beogradskom Sajmu, predato je oko 100 aplikacija za kredit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi smo narucili 8.04, a javili su nam br. Totalno su ne profesionalni,bas smo se posvadjali sa njima pre nekih nedelju dana,zaista preteruju. Ajde da kasni,ali nama cak nisu nista javili,da se izvinu,nama je glupo bilo da zivkamo svaki cas ali mora. Hteli smo utorak da povucemo kaparu i narucimo iz Nikoma,ali sva sreca pa su javili taj broj sasije. Danas sam isla kuci tuda,i popodne sam videla da su im stigli dosta crvenih automobila a jedan sa belim krovom. Jutros ih nije bilo.

Nadam se da ce i tebi javiti uskoro,znam kako ti je. Mi treba sutra da odnesemo ostatak u gotovini,a banka je prebacila pare. Niko nam ne govori hocu ja sutra taj auto voziti kuci ili sta,svi se tamo prave ludi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zvao sam danas Fiat CAO.

Rekli su mi da su pomerili krajnje rokove isporuke za nas koji smo naručili auto do 19.04. tako da je novi rok isporuke najkasnije do kraja maja, što znači još dve nedelje mogu da nas zavlače... Krajnje neprofesionalno. Pa jel' ima tamo neko ko pravi plan proizvodnje za narednih nekoliko dana ili je i tamo ludnica kao u svakoj drugoj "dobro organizovanoj" firmi???? :fun::guitar::help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam juce u "politici" da i nije neka navala! Otprilike su prodali 450 komada evo ima i ovde da se procita http://www.vesti-online.com/Vesti/Ekonomija/313633/U-Srbiji-prodato-samo-450-velikih-fica

Nesto ne mogu da verujem... ali videcemo

 

 

Kada sam ja naručivao auto u Novom Sadu 23.04. reče mi prodavac u Stojanovu da sam tačno 101 koji je naručio kod njih 500L.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U NS ko je uzeo crveni 1.4 sa prvim paketom, taj ce najduze cekati. Rekli su mi da imaju jedan od 27.03 neisporucen. Ej od marta?? A naravno da nemaju nikakvu informaciju, konkretnu, ni Stojanov ni Ciao Fiat. Razmisljam da povucem ucesce.

Eto baš sam tamo naručio (23.04) i baš crveni sa prvim paketom. Još sam uplatio i crnu foliju za krov kod njih da mi zalepe.

Ako je verovati ovome što si napisao ima da se načekam. 

Nekako sam se i spremio da čekam nekih 5-6 nedelja mada su mi rekli da je rok isporuke 3 nedelje al zbog praznika (uskrs, 1 maj) malo duže će se čekati.

Nadam se da će stići u nekom razumnom roku, tih 5 ili 6 nedelja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala carna92. Dolaze u Stojanov 500l ali ne ti koje sam ja narucio. Navodno su bikolore ili dizel ili drugi paket il druga boja i tako. Ne znam vise sta da mislim. Prema meni su ljubazni, ne mogu da kazem, ali sta imam ja od toga. Samo ti zovi da vidis da li ti je auto stigao. Drugar je cekao nedelju dana da ga zovu, onda ih nazvao da se dere, kazu mu oni pa tu je vas auto odavno???

Share this post


Link to post
Share on other sites

9.4. uplatio, i još ni broja šasije. Ne mogu da branim prodavce, ali mislim da se oni tu malo šta pitaju - ne mogu da uzmu pare dok ne isporuče auto, ili se varam? Ovde je problem što smo fiatu apsolutni neprioritet u isporuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja se slazem da prodavci nisu krivi,ali bar da nas obavestavaju. Svi smo uzbudjeni,jedva cekamo,nije to mala stvar,ipak je to auto. Najvaznije da smo mi uzeli,odlucili,sada mora stici,to nam je za utehu ipak ce stici :) 



9.4. uplatio, i još ni broja šasije. Ne mogu da branim prodavce, ali mislim da se oni tu malo šta pitaju - ne mogu da uzmu pare dok ne isporuče auto, ili se varam? Ovde je problem što smo fiatu apsolutni neprioritet u isporuci.

Verovatno ce te zvati sledece nedelje za broj sasije,sada su kao ubrzali. Otisla je jedna tura za Ameriku,pa sada malo nama prave. Mi smo da lisamo kaparu i kada je broj sasije javljen i predracun,banka je tada zvala nas da potpisemo sta treba i oni prebacuju pare,a tad dan,tj.juce su nam odmah trazili i ostatak para kada smo otisli da se raspitamo kada stize bas auto,ali nismo im jos odneli. Sutra kada odnesemo nadam se da ce i auto biti nas. Ne znam nista,nista mi jasno nije,samo da mi stigne auto. inst 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrav svima!
Moj kredit je odobren 19.04, istog dana je i porucen 500L 1.4 bez dodatne opreme. Auto je narucen u ak Kole, uplaceno je kompletno ucesce i ugradnja "Zavoli" LPG-a. Naravno nisam dobio broj sasije nego potvrdu da sam sve to uplatio + gratis CDMP3. U auto kuci su mi rekli da broj motora najverovatnije stize u toku sledece nedelje a u Fiat Ciao kazu da auto stize najverovatnije za 2-3 dana ali da ce sigurno biti isporucen do kraja meseca... :)

 

Ne znam kako to sve funkcionise ali pretpostavljam da problem pravi i sama organizacija u fabrici. Moja teorija je da cekaju da skupe recimo 100-ak komada potpuno istih automobila, onda raspodele brojeve sasije pa ih salju na traku. Kada bi svaki automobil pravli sa istom bojom i paketom opreme, nasi 500L-ovi bi sada vec setali ulicama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...