Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Da li je neko od vas bio u prilici da testira 1.4  u Beogradu (i okolini)?

Kontaktirao sam sve auto-kuće, od one polovine koja mi je odgovorila na e-mail dobio sam odgovor da imaju samo 1.3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

STIGLA SASIJA!!!!!!!!!! sad me zvali iz FiatCentra :cheers: sledece nedelje valjda i auto uffff

Jesi li uzeo crveni sa 1.paketom? I kad si porucio? Znacio bi mi info. Hvala. Sada vidim stari post.:-) Dakle isti kao i ja par dana ranije.

Edited by nikola0406

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene isto interesuje. Koliko sam saznao ova kombinacija je najproblematicnija (nedostaje im neka plastika na komandnoj tabli).:(

tapatok 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko od vas bio u prilici da testira 1.4  u Beogradu (i okolini)?

Kontaktirao sam sve auto-kuće, od one polovine koja mi je odgovorila na e-mail dobio sam odgovor da imaju samo 1.3.

Imaju ga u Auto-remont Pivasevic u Pancevu, ja ga vozio cim je stigao, platio im kaparu jos 04.04. i jos uvek nista... Nema ni broja sasije a kamoli auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio U AK Vozdovac 500l,ekstra je ,i vidim kupuju ljudi...,e sad bio je mjtd,ovi benzinci ne znam kako idu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

STIGLA SASIJA!!!!!!!!!! sad me zvali iz FiatCentra :cheers:  sledece nedelje valjda i auto uffff

ko nemoze da pogleda par stranica iza crveni, 1.paket, 1.4,  3.aprila odobreno

sad ne mogu da dobijem banku, tj sluzbenicu :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitam na jednom domaćem auto sajtu-blogu vest da od 1. juna kamata raste na 3%, Vlada donela Uredbu o prestanku važenja Uredbe o podsticaju proizvodnje i prodaje putničkih vozila.

Doduše ne mogu da nađem vest nigde drugde pa ne mogu da potvrdim koliko je tačna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od ponedeljka crvena boja je 250e a bela 0e,danas bio u salonu da vidim za servisnu knjizicu i upustvo pa mi rekose za ovo!Ako je bila crvena pa sad bela sledeca ce biti ili plava iil zelena,srpska ili italijanska zastava,nacionale,tako deluje a ne mora biti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za one koji su vec uzeli 500L. Da li ste pre potpisivanja (ako i toga ima) pregledali sve na autu?

Poznanik kaze da je on kada je uzimao  hyundai I30 sat vremena proveravao sve od vrata, prozora...gepeka...nabroja mi da nisam ni znao koliko delova ima auto :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno! I ja sam pre nego sto sam potpisao otpremnicu pregledao auto i isproveravao da li sve funkcionise i da li ima nekih fizickih ostecenja. To je u obavezi prodavca da vam dozvoli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi!!! Samo da javim da i ja uzasno nestrpljivo ocekujem da mi jave za br. sasije i motora. Inace kredit odobren 30. Aprila. Ne bih se ja zalio da cekam i dva meseca,da su tako rekli,nego ovaj nas, Srpski, fazon :"Ne brini stici ce za dve nedelje".,me ubi! Sto to mora tako,ne znam,cudan neki narod! :shock:  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako će biti rasta kamate, da li se to odnosi na vozila kaparisana ali ne i plaćena pre tog datuma?

Mislim da još uvek u AK Kompresor na Novom Beogradi možeš probati benzinca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U AK Kole su mi rekli da od nedavno u fabrici ugradjuju dodatni filter za gorivo u vozila koja ostaju ovde, kao dodatni vid zastite. Dobavljac nije imao dovoljno na lageru. Otud kasnjenje nasih benzinaca. To im je info iz fabrike. Ako lazu mene, ja lazem vas. Navodno ovi isporuceni pre uskrsa nemaju taj dodatni filter.

Edited by nikola0406

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverio i kod dilera i u Fiat-u:

Kome god je odobren kredit pre 01.06. uslovi se ne menjaju, a od 01.06. kamata ide na 3% - pise i na b92, takodje, osnovna boja ce biti bež, crvena se doplacuje.

Zapelo im je kod plastike na komandnoj jabli za paket 1 i takvih ceka oko 3000 vozila...

tapatok 2

U AK Kole su mi rekli da od nedavno u fabrici ugradjuju dodatni filter za gorivo u vozila koja ostaju ovde, kao dodatni vid zastite. Dobavljac nije imao dovoljno na lageru. Otud kasnjenje nasih benzinaca. To im je info iz fabrike. Ako lazu mene, ja lazem vas. Navodno ovi isporuceni pre uskrsa nemaju taj dodatni filter.

Neko prica o plastici, evo price i o filteru, uglavnom, nedostaje neki detalj da se auto sklopi do kraja

tapatok 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 takodje, osnovna boja ce biti bež

 

Juhu, ja još nisam kaparisao ali sam baš hteo da uzmem bež! Lepe vesti za mene :harhar:

 

Uzgred, ja 4 nedelja čekam na nova vrata od garaže da stignu ko-zna-odakle, tako da ću auto moći da čekam i dva meseca. Nije problem. A dotle...   :horse:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za boju mi je rekao prodavac u AK Komresor u Rakovici, trebalo bi da vazi od ponedeljka 27.05.

tapatok 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

a. U AK Kompresor i u AK Kole su mi rekli da od 27. maja u Nacionale paket ulazi i bež boja, ali ostaje i crvena.

b. Kakav dodatni filter, ne konstruiše se drugačiji sklop motora za ovako malo tržište.

c. Mislim da je spora isporuka na tržište Srbije posledica premalih količina naručenih automobila od strane domaćih dilera. U AK Kompresor su mi rekli da su u vreme sajma rezervisali 300 komada, a tek onda je Mlađa izašao sa ponudom godine. Od tada su prodali 1000 komada, koji će naravno biti isporučeni kada se namire ozbiljniji dileri/kupci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi jasno, ipak, zasto se toliko ceka, njihovi proizvodni kapaciteti su veliki - trenutno ladno proizvode dnevno oko 300 vozila. Mozda nije filter, mozda cak ni plastikica, ali nesto tu nedostaje

Proslog petka su me iz FIATA zvali (ne samo mene) rekavsi da ce sva vozila narucena u aprilu biti isporucena do kraja maja. Izgleda ćorak!?!

tapatok 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvali su i mene i rekli su mi isto.

Ako ima neko prijatelja advokata, da ga pita, predlažem da podnesemo tužbu protiv njih ako nam ne isporuče vozila tj. brojeve šasija do 31.05.2013... Ili da im svi zapretimo da ćemo povući porudžbine... Mene ovo strašno nervira, do sada sam puko para i para na taksi za neke stvari koje ne mogu da obavim autobusom, o izgubljenom vremenu i živcima da ne pričamo. A oni samo odlažu isporuku...

 

P.S.

Nikola po mom mišljenju nema šanse da "ugrađuju dodatni filter". Pa kakav bi to filter trebao da bude da prečisti čisto gorivo (radim u rafineriji), to je samo buva. Nije to gorivo kao pre 15 godina pa da je puno onog crvenog praha što se taložio u karburatoru...

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazem tako mi je receno. Nemam pojma. Nego, sto se tice povracaja para, ja sam im na ruke dao 3525e, celo ucesce. Pitao neki dan da mi vrate, rekli su mi da slobodno dodjem po pare i bice mi sve vraceno. AK Stojanov Novi Sad. Tako da ko zeli nazad pare moze, jer su sve rokove presisali i to oni znaju. Znam da se ogradjuju u ugovoru, ali ipak mora postojati neki razumni rok. Ne mozes platiti kaparu i cekati 6 meseci auto a receno ti 20dana. Ne znam ko je kriv niti me interesuje, ja nisam, ali da ih ucenite ne vredi. I inace, proizvode vise od 400dnevno. A radim na naplatnoj ka subotici, dnevno ka Madjarskoj prodje vise od 10kamiona punih 500l. Cak i za vreme uskrsa i vikendom. Mi smo im ,NEBITNI

Edited by nikola0406

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mislim ja da su autokuće krive za isporuku nego FAS. Njih treba zvati i reći im to sve. Ja čekam sredu, četvrtak, ako ne bude broja šasije ima svašta da im kažem preko telefona, pošto snimaju razgovore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neces nista postici. Veruj mi. Da zoves Ciao Fiat tek oni nisu krivi. Nisu krive auto kuce ali cekaj malo, zar ne bi oni trebali da u Fabrici imaju nekog Peru Djoku koga mogu pozvati i dobiti tacnu i preciznu informaciju sta se hebeno dogadja. A ne da i oni zovu fiat call center kao i ja. To ne mogu da verujem. Da ama bas nista hebeno ne znaju vise od mene. Neces nista postici, mene vec po glasu prepoznaju u call centru. Molice te za jos malo stprljenja ili da povuces kaparu, i to je to.

Edited by nikola0406

Share this post


Link to post
Share on other sites

U AK Kole, gde sam kaparisao, su se obavezali da u slučaju da ne isporuče automobil za 60 dana daju automobil na korišćenje. Bar toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se mene tice, meni su zadrzali kola oko 2 nedelje duze... sad vidim da sam dobro prosao!! Imao sam broj sasije vec 2 nedelje i kad sam zvao call centar da pitam zbog cega se javio zastoj. Imao sam isplanirano putovanje i uplacen smestaj za Prvomajske praznike, koji bi mi propao bez kola, i obratio sam se call centru, da vidim o cemu se radi.

 

Rekli su mi da sam "imao srece ili nesrece da je bas moj automobil izabran kao slucajni uzorak za detaljnu kontrolu kvaliteta". Na to sam im samo kratko rekao da to nije sreca ili nesreca, vec ljudska greska i nemar da zadrze kola koja su trebala da mi budu isporucena u obecanom roku - od bar 30 dana, koji istice pre prvomajskih praznika, te  da idem na put za praznike i da mi trebaju kola pre 1. maja. Posto sam rezervisao vozilo 27.03. rok isporuke koji su iz call centra obecavali od 30 dana isticao je pre prvog maja rekao sam im da cu iznajmiti rent a car i fakturisati im troskove rent a cara ili otkazivanja aranzmana ako ne ispostuju rok.

 

Zaista sam planirao da uzmem rent a car i da po povratku probam da preko advokata ispostavim troskove rent a cara. Ne znam da li bi od toga bilo nesto, jer sva sreca do toga nije doslo! Na svu srecu urgencija je urodila plodom... Posle toga su me zvali 2 puta dnevno iz call centra i obavestavali me o svemu:  da je izasao iz fabrike... da ce ga poslati cim budu organizovali prevoz... da su organizovali prevoz i spakovali su ga preko reda na prvi sleper koji je isao za NS... da ce stici u NS uvece istog dana... iako sam rekao da nema potrebe toliko da mi se stalno javljajui.

 

Zakljucak,  imao sam kola za 2 dana od kada sam im se obratio. U svakom slucaju moram da pohvalim call centar, koji se maksimalno potrudio da dobijem svoj auto pre praznika, Na kraju su ispostovali rok i tacno 30-tog dana mi isporucili auto, te sam otisao na put.

 

Ne znam da li ce ovo pomoci onima koji do sada nemaju ni broj sasije, ali nadam se da ne moze da skodi... Zelim srecu svima i da sto pre dobijete svoja kola koja dugo cekate. Samo da Vam kazem... nemojte otkazivati ili ne daj boze menjati za neka druga kola, kada ga jednom dobijete videcete da je vredelo cekati! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...